ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: הי לכולם

הי לכולם 10 אוג 2012 23:56 #1

• Dorit Malin
  • Dorit Malin's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתחיל
כמעצבת תאורה אדריכלית ומרצה במוסדות להשכלה גבוהה במסלולי אדריכלות ועיצוב ומיצגת בארץ את PLDA ו IALD .(איגודי עיצוב תאורה אדרכלי עולמיים) וחברה בIDA עמותת השמים השחורים בעולם.
נושאי האור הטיבעי לסוגיהם נמצאים במרכז העיסוק באור בעיצוב ותכנון באופנים רבים , מנושאי קיימות ,תיכנון מתוך חושך ועד מרכזיות הסכנה לזיהום אורי בתיכנון תוכניות אב עירוניות .
בלימודי ועיסוקי אני מתעמקת בהשפעות שלהם על בני אדם ,בעלי חיים שבמשק החי וחיות הבר כמו גם עולם הצומח.. יש כמובן גם חשיבות אדירה גם לאור היום, לצללים ולהצללות .
על הרקע הזה אני מרגישה שותפה לפעילות "ברקת" לשימוש בנושאי השמים השחורים ותופעות קוסמיות בהעצמה חברתית, חינוכית, תפקודית, תרבותית ואולי אפילו כלכלית בסביבות ישוב חברתיות שזכו לקיום משאב הלילה בסביבתם.
זכיתי לעולם מלא ובתופעות אסטרונומיות מתצפיות כוכבים ליקויים שונים ועד צפיה בתופעת הזוהר הצפוני. עבדתי על רקע תופעות אלה בתכנון סדנאות תאורה ותכנון תוכניות אב .

שמחה להיות כאן.

דורית מלין
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

הי לכולם 11 אוג 2012 00:05 #2

• Dorit Malin
  • Dorit Malin's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתחיל

הי לכולם 11 אוג 2012 13:42 #3

אז כדאי גם שתכירי את הקבוצה הבאה http://www.israel-darksky.com
שהם די פעילים בנושא (ונראה שבאופן מוצלח)
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com

הי לכולם 11 אוג 2012 14:58 #4

• kobi
  • kobi's Avatar
  • מנותקים
  • גולש בכיר
  • Thank you received: 3
שלום דורית

ברוכה הבאה לפורום.
כיף לשמוע על פועלך הרב בתחום, מהבחינה התרבותית והסביבתית כאחד. נשמח אם תכתבי כאן מדי פעם מזווית הראיה המקצועית שלך.

כיף להיזכר שרק לפני כ-10 שנים, כשמצפה ברקת התחיל לקדם את הפעילות המסודרת בנושא זיהום האור בישראל, חשבו אותנו למשוגעים. :-) הינו לבד במערכה.

במשך שנים - חילקנו אלפי דפי מידע לקהל, ערכנו הרצאות בנושא זיהום האור לגופים וקבוצות, ונכתבו כתבות בעיתונות - הכתובה והמשודרת.
היום - כבר נוספו אלינו קבוצות, חובבי אסטרונומיה ורשויות מוניציפליות שמדברות על הנושא ברצינות! זוהי הוכחה לכך שהשינוי כבר קרה.

מודיעין, הנה העיר הראשונה בישראל בה יש תקנות מסודרות בנושא זיהום האור.
כל התאורה החדשה בעיר ב-3 השנים האחרונות הנה תאורה 'חכמה'. תושבי מודיעין חוסכים בזיהום ורואים יותר כוכבים...

אנו עובדים על פיתוח תהליך דומה גם בערים נוספות בישראל. אלו המעוניינים לקדם את נושא זיהום האור בעיר שלהם מוזמנים לצור קשר עם מצפה ברקת, נשמח לסייע.

הי לכולם 11 אוג 2012 21:23 #5

michael vlasov wrote:
אז כדאי גם שתכירי את הקבוצה הבאה http://www.israel-darksky.com
שהם די פעילים בנושא (ולפי מה שאני מכיר הם היחידים בארץ שהצליחו להביא לשינויים של ממש)
מיכאל ולסוב
www.deepskywatch.com

הי לכולם 11 אוג 2012 21:24 #6

נסיתי לערוך את ההודעה. משום מה האופציה נעלמה מהפורום - עשה לי ציטוט במקום.
מיכאל ולסוב
www.deepskywatch.com

הי לכולם 12 אוג 2012 00:09 #7

• Ido
  • Ido's Avatar
  • מנותקים
  • Admin
  • Thank you received: 22
הי מיכאל

אשמח אם אתה או הקבוצה הנ"ל תעלה לכאן את ההתקדמות אותה הזכרת. לרווחת חברי הפורום.
מקריאה מהירה באתר שהבאת - לא צוינו התהליכים שנערכו. יכול להיות שהאתר שלהם אינו מעודכן. בכל מקרה - כל הכבוד להם על היזמה!, מיכאל.צ (מיסד הקבוצה) יצר אתנו קשר לפני שהם התחילו בפרויקט והוא נשמע מאוד מחויב לנושא.

ניתן לקרוא על חלק מהפרויקטים שנערכו בישראל עד כה, בנושא זיהום האור במצפה הכוכבים ברקת בקישור (רעננו הדף לאחר הכניסה, לגרסה המעודכנת)
http://www.bareket-astro.com/about-the- ... srael.html

עידו.

הי לכולם 12 אוג 2012 14:33 #8

• Eugene
  • Eugene's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתחיל
  • Thank you received: 1
האתר בקושי שבוע באוויר והוא עדיין בחיתוליו. לגבי התקדמויות אני חושב שכדאי שמיכאל יעדכן - הוא הרבה יותר מעודכן ממני. אני רק יכול להגיד שניסחנו מסמך תקנות עריוניות למניעת זיהום אור בדומה לערים בארה"ב שקיבלו את האות של "INTERNATIONAL DARK SKY COMMUNITY" מה-IDA בשביל מצפה רמון וירוחם והעברנו אותו אליהם עם רושם חיובי מאוד.

הי לכולם 13 אוג 2012 23:07 #9

• Ido
  • Ido's Avatar
  • מנותקים
  • Admin
  • Thank you received: 22
שמח לשמוע על פועלכם החשוב. אתה מוזמן לעדכן בפורום האסטרונומיה כאשר תהיה לכם התקדמות בנושא.
נוכל להוסיף אתכם לדו"ח ההתקדמות השנתי שאנו מעבירים אל ה-IDA כאשר יהיו לכם תוצאות בשטח.

עידו.
Time to create page: 0.092 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 32 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת