ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: מדריך האסטרונום לגלקסיה

מדריך האסטרונום לגלקסיה 22 דצמ 2011 23:46 #1

• pageup
  • pageup's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
  • Thank you received: 2
ערב טוב חברים,

לפני כשמונה שנים, עוד כשהייתי בצבא התכנסנו בחד"ת היחידתי עקב אירוע בטיחות חמור שהתרחש ביחידה, עצרנו את כל הפעילות !
המפקד דאז, פרט את המקרה לפרטים והנהיג נוהל חדש ביחידה, כל יום על כל חייל למנות 2 אירועי (כמעט ונפגע) או 2 רעיונות לשמירה על הבטיחות
כאשר כל חייל מרכז את החומר אצל המפקד הישיר שלו ולפני יציאה הבייתה יתקיים מעבר על הרעיונות והאירועים המשמעותיים שקרו והועלו במהלך השבוע.
ואכן, שבוע אחרי שבוע, במשך חודש שלם לפני היציאה לשבת, העלנו רעיונות ומקרי כמעט ונפגע, היו כאלו מצחיקים יותר וגם פחות ופה ושם אכן עלו רעיונות מעשיים ומקרי בטיחות מסוכנים.
המטרה השיגה את שלה - המודעות לבטיחות ביחידה עלתה עשרות מונים ! ורק לימים הבנתי כמה חשוב היה המשפט של המפקד;
הוא קרא לזה - " פרוייקט שני גרוש - מה השני גרוש שלך להיום ? "

וכאן חברים, אני פונה אליכם.
אנו קהילה מכובדת עם לא מעט בעלי ניסיון וידע, אנשים מהמעלה הראשונה, אנשי אשכולות, העפרונות המחודדים ביותר בקלמר !
לכל אחד מכם, יש אוצר בלום בין אוזניו, אך זהו מקום מוכר עבורו, הידע רוצה לפרוץ החוצה דרך האצבעות למקלדת ומשם לדפי הפורום !

על מה אני מדבר ?
אנחנו שואלים רבות:
- "איפה כל החובבים שקונים מדיי יום ביומו טלסקופים ? "
- "למה הקהילה כל כך קטנה ?"
- "איך יכול להיות שכל החובבים החדשים לא נמצאים בפורומים השונים ? "

איך זה מתקשר ?
- לרבים מהאסטרונומים החובבים אין המון ידע בתחילת דרכם - אפשר לומר בטבעיות.
אז הם מרכיבים את הטלסקופ ומסתכלים על הירח ועל עוד איזה אובייקט או שניים - ומכאן זה מתפצל לשני כיוונים.
+ או שהם עוזבים את הטלסקופ לנפשו - הוא מצידו מעלה אבק ומחוויר פנים, ובחלוף הימים הוא מפונה אחר כבוד לבויידעם - מקום משכנו עד מעבר הדירה ואז לשוק היד השניה.
+ או שבמקרה טוב הבחור / ה מפתחים סקרנות וניצוץ ההתלהבות אינו חולף - כאן חברים אנחנו נכנסים כדי לשמר את הגחלת הזאת ולהבעיר אותה.

אז איך נעשה את זה ?
אנו היום נמצאים במאה ה 21, ילדים כבר בגיל 5 יודעים מהו גוגל, ויש כאלו שיודעים עוד בבטן(רק פרחי טייס).
ובכל אופן - שאחד מאותם חובבים בתחילת דרכם מחפש את המילה "ירח" או "מכתש" או "מכתשים על הירח" הוא בד"כ יגיע לוויקיפדיה.
וזה לא רע - זה דווקא בסדר, אז הוא יקרא קצת בוויקיפדיה וירחיב את אופקיו ויחפש שוב - ובפעם השניה אנחנו נהיה שם, עם מדריך האסטרונום לגלקסיה :D

אנו ניצור מדריך שלם המורכב משני הגרושים של כל אחד ואחד מאיתנו.
עם כל הפרטים - אפשר לומר שיהוו "גלגלי עזר" למתחילים
שיחדשו לוותיקים ויציתו מחדש את הקשר בין תאי המוח האפורים.
כמובן, ישנם דברים שהם כביכול ברורים מאליהם, אז חברים, אל תשכחו, למתחילים שום דבר לא ברור מאליו, הכל חדש, והכל מורכב, והדחיפה במעלה ההר דרושה.

אשמח לשמוע תגובותכם בנושא.
בברכת חג חנוכה שמח.
אופיר!
אופיר
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

מדריך האסטרונום לגלקסיה 23 דצמ 2011 00:32 #2

• razidan
  • razidan's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
אופיר,

רעיון מצויין, ומישהו כבר עלה עליו - המועדון האסטרונומי של אוניברסיטת תל אביב.
האסטרופדיה - http://astroclub.tau.ac.il/astropedia/

אני לא חושב שאנחנו צריכים לפתוח עוד אינציקלופדיה שכזו ולא "להתחרות" במועדון האסטרונומי.

כרגע חזרתי מתצפית של מכון ויצמן. בתצפית היום כ45 אנשים, אשר השקיעו מזמנם ומכספם (מחיר סמלי) כדי להגיע למקום (...לא כל כך...) חשוך, לצפות בטלסקופ ולשמוע הסברים.
החובבים הללו נמצאים שם, בחוץ, בעולם. הם מתעניינים באסטרונומיה ויבואו בשמחה לצפות בטלסקופים. אישה אחת הופתעה לשמוע כי ניתן להצטרף לתצפיות אסטרונומיות גם ללא תשלום.

אם אנחנו רוצים לפרסם את הפורום, למשוך עוד אנשים ולהגדיל את הקהילה - אני חושב שתצפיות רחוב הן דרך מאד יעילה.
פעם בחודש, כאשר הירח דק וצדק גבוה בשמיים, אפשר להתמקם במקום מרכזי (כיכר רבין לדוגמה) ולתת לאנשים לצפות דרך הטלסקופ. תוך כדי התצפית אפשר להסביר להם על הפורום, למשוך אותם לתצפיות, ואם נלך רחוק אפשר לבצע גם ערבי עיון עם מרצים אורחים - אני בטוח שכל אחד פה מחברי הפורום יוכל להנעים את זמננו עם הרצאה מעולמו האישי (אסטרונומי או לא)...

חומר למחשבה,

רז.
Meade ETX125
Celestron Skymaster 15X70

מדריך האסטרונום לגלקסיה 25 דצמ 2011 22:31 #3

• pageup
  • pageup's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
היי רז,

מצטער על התגובה המאוחרת, עכשיו בסוף השנה אני עסוק עד מעל לראש, קבל את התנצלותי הכנה ;)

אכן רז, לתצפיות רחוב יש כוח עצום, והן מקור למשיכה עבור הקהל הרחב,
יכול להיות שזה יהיה יותר פרקטי בימי הקיץ בו הרחובות מעט מלאים יותר
בע"ה שנגיע לחודשים החמימים יותר אני אשמח לחלוק את הטלסקופ שלי עם עוד עוברי אורח.

לגבי הרעיון "מדריך האסטרונום לגלקסיה - לפי מספר הצפיות וחוסר התגובות, אני מבין שאין התלהבות גדולה - יכול להיות שיש צדק בדבריך.
ולגבי האסטרופדיה - היא מצויינת, מראש לא חשבתי על מקום לתחרות, אלא יותר על משהו בסגנון מילון כיס קצר לחדשים שבינינו.

ערב נעים.
אופיר
Time to create page: 0.089 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 170 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת