ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר
  • דף:
  • 1
  • 2

נושא: רב תודות והמלצה

רב תודות והמלצה 09 אוק 2011 14:08 #1

• RedFox
  • RedFox's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
שלום רב לכל דיירי הפורום ולמייסדים בפרט.
דבר ראשון – תודה, תודה, תודה לכל על היוזמה! בניתם לקהילה, מסתבר, הלא כל כך קטנה שלנו בית חדש, חמים ומאורגן.
שמי הוא אליס – נעים להכיר :) הלילות שלי מסורים לצפייה במראות היפיפיים שמעל ראשינו, ובימים (מטעמי עבודתי) העיניים שלי דבוקים למסך מחשב ולמגוון ענק של אתרי אינטרנט שונים ומשונים.

ישנה אמירה האומרת – "אם זה עובד – אל תיגע פן תקלקל!" אבל אני אומרת – רק "עובד" זה לא מספיק – השאיפה היא "עובד הכי טוב שאפשר" . ולכן יש לי המלצה לשיפור האתר:
הכלל הראשון (והחשוב ביותר) של כל אתר המכבד את עצמו - הוא לספק למשתמש את הנוחות המרבית בגלישה ו"להחזיק" את המשתמש כמה שיותר זמן בין עמודי האתר.
ההצעה שלי היא לשיפר את "חווית המשתמש" ע"י פתיחה אוטומטית של כל הקישורים חיצוניים בחלון נפרד.
כרגע, כאשר משתמש לוחץ על קישור כלשהו (תמונה מצורפת או לינק לאתר אחר) נפתח התוכן החדש במקום אתר האב. התנהגות זו דורשת מהמשתמש לבצע פעולות נוספות (ומיותרות) על-מנת לחזור ולהמשיך ליהנות מתוכני הפורום (כגון לזכור לדאוג לפתוח קישורים בחלון נפרדת, להיכנס לאמוד ראשי של הפורום מחדש (ולבזבז זמן בחיפוש אחרי הנושא האחרון קרא) או להשתמש בכפתור "חזור"). רבים פשוט יסגרו את החלון ולא יחזרו מיד לעמודי הפורום. פתיחה אוטומטית של הקישורים בחלון נפרד תאפשר למשתמש חזרה מהירה ונוחה לפורום בדיוק באותו מקום שביקר בו לאחרונה.

***אם זה אפשרי, כמובן :)
- אליס -
...morning always comes too soon...
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

רב תודות והמלצה 09 אוק 2011 16:56 #2

מסכים עם עניין הקישורים - גם לי זה הציק קצת וכל הזמן הלך לי לאיבוד חלון של הפורום.
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com

רב תודות והמלצה 09 אוק 2011 17:16 #3

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
לגבי לינקים, מסכים עם הקודמים, לגבי התמונות בפרט הייתי ממליץ להגביל אותם למשהו כמו 800x800 פיקסל ברזולוציה ו-100 KB בגודל, ולהציג אותם ללא מסגרת או קישור,
זאת אומרת אתה נכנס לשרשור ורואה תמונות כמו שהם, בלי ללחוץ על קישורים כדי להגדילם.
- סרג'יו -

רב תודות והמלצה 09 אוק 2011 17:32 #4

• RedFox
  • RedFox's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
טעינה חוזרת של תמונות גדולות תכביד על תנועה בדפי האתר. הצעה שלי היא להקטין את התצוגה המקדימה של התמונה ולקשר אותה לחלון pop-up בו תוצג התמונה בגודלה האמיתי.
- אליס -
...morning always comes too soon...

רב תודות והמלצה 09 אוק 2011 17:42 #5

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
אבל עין טעינה חוזרת, רק פעם אחת בביקור הראשון ואז הם נשמרים ב-CACHE, וזה רק 100 KB לתמונה, זה כלום , זה רוח.

תראו דוגמה בקלאודי נייטס, נכנסים וראוים, לא צריך ללחוץ ולא צריך לינקים:

http://www.cloudynights.com/ubbthreads/ ... rt/25/vc/1
- סרג'יו -

רב תודות והמלצה 09 אוק 2011 23:24 #6

אני לא חושב שזה נכון להגביל ל 800X800 ו 100K
בסופו של דבר אנשים מנסים להציג את התמונה בגודל כזה, שתראה הכי אסטטית ועם הכי הרבה פרטים שאפשר.
לפעמים גם 2000 על 2000.

לדעתי הגבלה בגודל של 500K ללא הגבלה בפיקסלים - תספיק
אולי אם יש ממש בעיה עם מקום בשרת - 250K.
מיכאל ולסוב
www.deepskywatch.com

רב תודות והמלצה 09 אוק 2011 23:29 #7

• ldti
  • ldti's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
כרגע מוגדר 1.5 מגה בייט כגודל קובץ מצורף מירבי, ללא הגבלת פיקסלים. כל עוד הפורום מאוחסן בשרת פרטי, אין בעיה של מקום.
לאוניד.

רב תודות והמלצה 10 אוק 2011 06:42 #8

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
אם לא תהיה הגבלה, ואנשים יתחילו לעלות תמונות של 2000X2000 פיקסלים במשקל של 1.5 מגע, הסבבה תגמר מהר מאוד.
300 תמונות להכפיל ב-1.5 מגע זה שווה ל-450 MB שטח אכסון, כאשר 300 תמונות של 200 KB זה יהיה 60 MB, ושל 100 KB זה יהיה 30 MB, חיסכון אדיר.

אנשים תמיד יכולים לפרסם צילום קטן יותר, וב-200 KB (ללא הגבלה ברזולוציה) אפשר להציג תמונה לא רע בכלל, כדי לשמור על טראפיק קל באתר,
ולספק קישור ל-FLICKR או כל מקום אחר לצילום מקורי שיכול להיות גם 6000 פיקסל.

אציג דוגמה:

זה M-13 שבגודל המקורי היה 2600X2000 פיקסלים במשקל של 3MB !! הקטנתי אותו לרזולוציה של 1200X900 לגודל של 200KB.
ואז לצרף גם קישור למקור מחוץ לאתר.
קבצים מצורפים:
- סרג'יו -

רב תודות והמלצה 10 אוק 2011 18:51 #9

עדיין לא מסכים איתך ;)

תמונה טובה של ירח , אפילו כזאת שנעשה ב single frame - טופסת לפחות 2000 על 3000 פיקסלים.
ואני אישית לא רואה שום סיבה שלא אשים את התמונה בגודל כזה שמאפשר לראות את כל הפרטים של הצילום.

לגבי מיקום - לא חושב שיש פה בעיה, כמו ששמעת ממנהל האתר. חוץ מזה היום אפילו אם אתה בוחר באחסון הכי זול של 4 דולר לחודש - נותנים לך ג'יגות רבים של מקום.

אני לא אומר שצריך לפרסם תמונה מטושטשת עם מלא רעש בצורה שהן יצאו מהמצלמה - לא כל תמונה מרוויחה מרזולוציה גדולה.
אבל יש תמונות - בעיקר של נוף, ירח, לפעמים שביל החלב או Mosaics למיניהם - שפשוט מזמינות צפייה בגודל מלא.

וגלישה של משתמש לא סובלת מזה מאחר והוא רואה את ה preview כתמונת thumbnail קטנה.

בקיצור אני חושב שלא צריך לשנות כלום וכמו שזה עכשו זה מעולה :P
מיכאל ולסוב
www.deepskywatch.com

רב תודות והמלצה 10 אוק 2011 18:54 #10

• ldti
  • ldti's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
חברים , דגש קל.

כרגע, אין בעיה של מקום. כשנעבור לאחסון, ייתכן שכן תהיה בעיה, אבל כשנגיע לזה נראה.
לאוניד.
  • דף:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.112 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 198 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת