ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: העניין מבורך בהחלט. וכמה הערות

העניין מבורך בהחלט. וכמה הערות 05 אוק 2011 19:59 #1

באופן כללי אני אוהב את הרעיון - כולנו יודעים שמערכות הפורומים ב YNET ובנענע הן מהגרועות בעולם ויותר דומות לצ'אט . פעם היה פורום בעל מבנה דומה לזה (גם php) באתר של אגודה ישראלית לאסטרונומיה, שלצערי נסגר (כנראה לטובת פורום ynet). אבל להפוך קהילה כזאת לאתר שמקובל וידוע בקרב חובבי האסטרונומיה זה עניין לא טריוויאלי. אם יורשה לי - אכניס קצת את 5 האגורות שלי לעניין.

1) צבעים וגודל הפונטים:
באופן כללי מקובל בהחלט לעשות רקע חשוך לאתר אסטרונומי. אבל אני ממש לא אוהב את הצבעים שנבחרו. לכתוב עם לבן על גבי אדום בפונט קטן , וכל זה על רקע שחור - גורם לי לכאב עיניים אמיתי. כמו כן יש הרבה כיתוב של אדום על רקע אפור כהה .
גודל הפונטים (עם בררות מחדל של דפדפן explorer ) הוא מאוד קטן עד כדי בלתי קריא. הייתי מומלץ להגדיל אותם. גם בהודעות וגם בתפריטים למעלה.

2) העניין המסחרי:
חובבי אסטרונומי משתמשים בפורומים על מנת למכור ולקנות ציוד. זה חלק מחוויה של התחביב. בראש ובראשונה הייתי עושה תת-פורום נפרד ( "מכירה וקנייה" , או "פורום מסחרי" או משהו בסגנון). לאחר שבפורום נענע נעלם לוח הודעות - זה יהיה מאוד מבורך. כמובן אין סיבה שבאותו פורום ספציפי לא יהיו הודעות על חנויות . זה גם ימנע הצפה של פורום ראשי ע"י הודעות מכירה.

3) לדעתי מן הראוי שמי שהקים את הפורום יציגו את עצמו, וזה כולל שמות האמיתיים שלהם, אולי גם עיסוק, גיל?. אנונימיות של מנהלי האתר יכולה לתת תחושה של חוסר רצינות ומסירות. בהתחשב שקהילת חובבי האסטרונומיה (הפעילים) היא לא גדולה במיוחד, ובחלקה גדול החבר'ה מכירים אחד את השני. אני אישית רוצה לדעת האם מנהל הפורום שאליו אני מצטרף הוא חובב ותיק בן 50, או ילד ב18 שמתלהב מבניית אתרים?

4) החלוקה לתתי פורומים היא די טובה. רק הייתי מאחד את צילום "המתקדם" עם "מתחיל". זאת חלוקה בעיתית. מי מחליט לאן שייך הצילום? זה יגרום לאנשים סתם לשבור את הראש ואולי גם לאי-נעימויות. כל פעם שאשים צילום אני אתחיל לחשוב שהאם זה מתקדם? ואם אשים אותו במתקדם מה יגידו אחרים? שאני סתם משוויץ? כמו כן אם בעתיד הקהילה אכן תצמח - יהיה מומלץ להוסיף תת-פורום off topic, כפי שמקובל בכל פורום רציני. דבר אחרון - שם "אסטרונום" לתת פורום קצת לא נשמע לי לעניין.

כל זה - דעתי הסובייקטיבית כמובן :-)
אני רק מנסה לשפוט ולהשוות עם קהילות דומות שהן מוצלחות בחו"ל (בעיקר ברוסיה, ארה"ב ואנגליה).
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

העניין מבורך בהחלט. וכמה הערות 05 אוק 2011 20:48 #2

ולאסוב ידידי,
אני שמח לראותך כאן ועל אחת כמה וכמה לקרוא את תגובותיך,
כמוני כמוך אני מסכים איתך,
זה היה מתבקש, עכשיו זה כאן והחברה ה"עלומים", נתנו לנו את הבמה שהם בנו.
אז המון הצלחה בהמשך.

מיכאל פימה

העניין מבורך בהחלט. וכמה הערות 05 אוק 2011 20:56 #3

• pageup
  • pageup's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
  • Thank you received: 2
היי מיכאל, אנחנו שמחים על ה 5 אגורות שלך, אני נוטה להאמין שזה קצת יותר מ 5 אגורות ותודה על כך.

הצגת את הדברים בצורה מסודרת ואשתדל לענות באותה כדי לשמור על הסדר הטוב.

צבעים וגודל גופן:
אנו בוחנים כמה וכמה עיצובים אחרים כרגע, ברור לנו שהאדום קצת כואב בעין אך צריך לקחת בחשבון שאם אנחנו רוצים להכנס מהסמארטפונים שלנו לפורום באמצע תצפית, ראיית הלילה שלנו לא תינזק
כאמור אדום ושחור אלו הצבעים היחידים שלא הורסים לנו את ראיית הלילה, אני מאמין שאת זה אתה יודע כבר.
לגבי גודל הגופן, הנושא בטיפול, צפה לראות את השינוי בזמן הקרוב.

לוח יד שניה:
כשהקמנו בתחילה את הפורום פיזרנו לא פחות מ15 קטגוריות, בהן גם לוח יד שניה, ואז התחוור לנו שהפורום חדש, אין עדיין זרימה שמצדיקה 15 קטגוריות.
אז כרגע כל הקטגוריות שתוכננו ירדו למחתרת :D ובקרוב נשמח להחזיר אותן לאור.

הצגה עצמית:
זהו רעיון לא רע בכלל, אני אישית עם הכינוי pageup מאז החיבור הראשון שלי באינטרנט ולמעשה זהו שמי השני אז ככה שזה דיי טבעי מבחינתי,לקחנו לתשומת ליבנו, נשמח להכיר את כולכם
זוהי בהחלט חשיפה חיובית מאוד.
אופיר

העניין מבורך בהחלט. וכמה הערות 05 אוק 2011 23:19 #4

• ldti
  • ldti's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
עשינו מספר שינויים. נא דווחו מה חסר.
לאוניד.

העניין מבורך בהחלט. וכמה הערות 06 אוק 2011 15:00 #5

אני רוצה להוסיף עוד כמה דברים ולחדד מה שנאמר על ידי ולאסוב ואחרים

1. בקשר לשמות שלכם מנהלי הפורום , לדעתי מן הראוי שנדע את שמותיכם ונסיונכם באסטרונומיה זה יתן מימד אחר ויחבר בינינו חובבי האסטרונומיהבצורה מהנה .
2. לגבי צבעי הפורום בתור איש שיווק אני יכול להגיד שצבעי הפורום לא תופסים את העיין בצורה נכונה
למשל הלוגו הוא יפה מקורי ותופס את העין . אני יכול להמליץ לכם על רקע שהוא כחול כהה וזה יהיה יותר טוב מבחינת ראייה הכיתוב יכול להיות בצבעי הכתום או צבעים בהירים יותר אבל לא צהוב כי צהוב עושה את אותו אפקט כמו האדום וכמוהו גם הירוק .
3. לעשות. את הפורום בכמה שפות כמו רוסית כך שציבור הרוסי שקשה לו לקרוא בעברית יוכל להנות מהפורום גם בשפה הרוסית

היו עוד כמה רעיונות שכחתי כרגע לכשאזכור אכתוב עוד

יונתן
יונתן אליכיס
מצפה כוכבים נייד למשפחות וקבוצות
http://www.astrofun.co.il
ציוד:
טלסקופ דובסוני Orion xx12i
omagon 2" 32mm,speerswaler 1/4" 14mm
ExploreScientific 1/4" 6.4mm 8.8mm,meade 2" 26mm...

העניין מבורך בהחלט. וכמה הערות 06 אוק 2011 15:25 #6

• ldti
  • ldti's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
היי.
עדכנו את השמות בשרשורים הרלונטיים, וגם את הרקע. ערכת הצבעים תשתנה בשבועות הקרובים.
לאוניד.

העניין מבורך בהחלט. וכמה הערות 07 אוק 2011 00:26 #7

עכשו בהחלט נראה הרבה יותר טוב.
אני גם בעד הרעיון של צימצום תתי-פורומים למינימום. גם אם קהילה תגדל - אין סיבה להגדיל את זה מעבר להכרחי. מספיק להפריד את הליבות העיקריות (צילום, ציוד, דיונים, off topic). בקהילה קטנה כ"כ זה מספיק.
אגב אהבתי את הקטגוריה של "הודעות אחרונות" למעלה - מאוד נוח. אולי כדאי לעשות את זה בצבע קצת אחר, או סגנון אחר? על מנת שלא יתבלבל עם תתי-פורומים.

אבל בעניין לוח יד שנייה אני חולק. לדעתי זה משהו שחסר ושבעתיד הקרוב יכול למשוך יותר אנשים לפורום, מאחר ואין לזה אלטרנטיבה.
פעם היה לוח בנענע (שדרך אגב היה די פעיל) אבל הוא נסגר. גם אם הקהילה פה קטנה - לדעתי אם יהיה לוח פעיל מאחר ואנשים יכנסו לפורום גם רק בשביל לפרסם הודעות של מכירת ציוד (או למטרת חיפוש ציוד).
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com

העניין מבורך בהחלט. וכמה הערות 07 אוק 2011 00:31 #8

• ldti
  • ldti's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
פתחתי פורום יד שנייה... נא לשמור על הכללים.
לאוניד.

העניין מבורך בהחלט. וכמה הערות 07 אוק 2011 00:48 #9

• yush
  • yush's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
היי

נראה שמבקרים אורחים לא רואים את הפורום
מציע להפוך אותו לפומבי מכיוון שדווקא שמבקר אורח עשוי לרצות להעיף מבט לראות מה זמין בלי להרשם לפורום..

העניין מבורך בהחלט. וכמה הערות 07 אוק 2011 01:05 #10

• ldti
  • ldti's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
בוצע.
לאוניד.
Time to create page: 0.127 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)