ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: ביקור בחנות OPT קליפורניה

ביקור בחנות OPT קליפורניה 06 נוב 2011 00:10 #1

• Lior Shpigel
  • Lior Shpigel's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
במסגרת הטיול שעשיתי בסן פרנסיסקו ובמרכזו ביקור אצל אחי גם ניצלתי את ההזדמנות וירדתי ליומיים לדרום קליפורניה. חנות OPT נמצאת כשעה נסיעה צפונה מסן דיאגו במקום שנקרא "אושייןסייד" לא רחוק מחוף הים ולא רחוק מבסיס ענק של חיילי המרינס. היתי יומיים במקום ואף שכרתי מלון לשני לילות במרחק 10 דקות הליכה מהחנות. קצת על התרשמותי מהחנות, דבר ראשון הייתי ממליץ לכל חובב אסטרונומיה לבקר בחנות לפחות פעם אחת, :o בקדמת החנות תצוגת טלסקופים ענקית שמונה מעל 100 סוגי טלסקופים שונים שעומדים על עשרות סוגי חצובות שונות החל מהזולים ביותר ועד ליקרים ביותר עשרות אלפי דולרים. בין היתר אפשר למצוא מוצרים נרחבים מאד של MEADE, CELESTRON, ORION USA, TAKAHASHI, TEC' TELEVUE, ועוד ועוד הרבה מוצגים אחד המוצגים שהרשימו אותי ביותר הוא רפרקטור של TMB בקוטר של 180מ"מ אורך מוקד 1620מ"מ שעומד על לוסמנדי טיטניום ומחירו 13.500 אלף דולר. מאחורי הדלפקים ניתן לראות על מדפים מגוון רחב מאוד של עייניות מכל הסוגים מזולים ועד יקרים. מאחורי דוכן אחר על המדפים מגוון רחב מאד של משקפות, ומאחורי דוכן אחר מגוון רחב של ציוד צילום כגון מצלמות ועדשות מחברות שונות. דווקא מעניין שתצוגה של מצלמות CCD לא ראיתי בתצוגה, מה שלא משנה את העובדה שיש להם כאלו עשרות ואף יותר במלאי. כמו כן ביקרתי במחסן הגדול שלהם ובעמדת אריזת המוצרים לפני משלוחם ללקוח. לחנות יש גם עוד קומת משרדים הממוקמים בקומה התחתונה. כמו כן לפחות פעמיים בשנה החנות פותחת יריד טלסקופים לכל העוברים והשבים בחלק האחורי של החנות במגרש החניה. עוד במסגרת ביקורי יצא לי לפגוש את חברי רלף אמרסון חברי הטוב שהוא אחד מהבחירים בחנות ושאת כל העסקים אני עושה איתו. לשמחתי ביום שישי שהייתי שם בצהריים החנות פתחה והציגה מס' טלסקופים שונים לצפיה בשמש בחניה האחורית של הבניין. זה פעם ראשונה שראיתי את השמש בצפיה ישירה דרך מגוון רחב של פילטרים, החל מפילטר Whitelight ועד ל- HA Double stack. זו היתה חוויה טובה מאד לראות את כל הפרטים על פני השמש (מומלץ החם לכל אחד). לסיכום, לצערי, ולפי בקשתם לא צילמתי תמונות מהמקום והסיבה בהחלט מובנת. אין ספק שזו היתה חוויה מעולה עבורי ומומלצת לכל אחד. עד כאן. ליאור שפיגל
TMB-130 APO TRIPLET + RICCARDI FLATTENER/REDUCER F/5.25
NEQ6 GOTO MOUNT & STAR GPS
CANON 40D HAP GRIFFIN MODED
TAKAHSHI MEWLON 210- DALL KIRKHAM
BAADER VARIO FINDER 60MM
ORION STARSHOOT AUTOGUIDER
WO MEGREZ 72MM ED DOUBLET, GUIDE SCOPE
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

ביקור בחנות OPT קליפורניה 06 נוב 2011 00:14 #2

ליאור.....אחי היקר :D

בפעם הבאה תיקח אותי איתך לשם....במזוודה ;)

ותודה לליאור על שהבאת לי את הפוקוסר המיוחל, חבר אמיתי, התגעגעתי אליך גם שראיתי אותך אתמול...

ביקור בחנות OPT קליפורניה 06 נוב 2011 01:30 #3

• ari
  • ari's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
הי ליאור.
WELCOME BACK
טוב לראותך שוב בארץ, היית חסר מאוד.
ארי.

ביקור בחנות OPT קליפורניה 06 נוב 2011 18:59 #4