ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: תרגיל עוקץ

תרגיל עוקץ 27 יונ 2012 20:00 #1

• ciproxin
  • ciproxin's Avatar
  • מנותקים
  • גולש בכיר
פוסט חדש בבלוג .

תהנו

שמיים צלולים

אמיר
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

תרגיל עוקץ 27 יונ 2012 20:30 #2

• ערן.ז
  • ערן.ז's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
ממש נהניתי לקרוא :smile:

שאלה אמיר.... כתבת "אטמוספירה יציבה ניתן להשיג בשעות הבוקר המוקדמות כשנירגעים זרמי האוויר או בעת רמה הנמצאת באזורינו ויוצרת אפילו אובך קל (ה TRANPARENCY גרוע אך ה SEEING מצויין)"
האם יש לך איזה מאמר שקשור לנושא הזה שאתה כתבת? הנושא הזה מעניין אותי, ואני יודע אותו אבל לא את כולו ואשמח להרחיב את ידיעותיי בנושא. זה חלק בלתי נפרד מאסטרונומיה תצפיתית וצילומית, כי לדוגמה יכול להיות לך את הציוד המשובח ביותר, ומספיק שיהיה זרמי אויר חם/קר - ואז תוריד את איכות התצפית או צילום.

תודה.

ערן.
``עלינו לזכור : השמים היו מעלינו תמיד וימשיכו להתקיים גם אחרי שאחרון בני המין האנושי יעלם מפני כוכב הלכת הזה.
כל שדרוש הוא, להביט לעבר השמים...

תרגיל עוקץ 27 יונ 2012 21:06 #3

• ciproxin
  • ciproxin's Avatar
  • מנותקים
  • גולש בכיר
הי ערן.
לא , עדיין לא כתבתי בנושא זה ואולי ארחיב בעתיד אך נסה לחפש קצת ברשת .

שמח שנהנת

אמיר

תרגיל עוקץ 29 יונ 2012 10:57 #4

• GANDALF
  • GANDALF's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
אמיר,

יופי של פוסט. נהניתי לקרוא ואנסה בכיף מהבית עם הפלואורוסטאר 110מ"מ החדש שלי ( הוא נהדר להפרדות כפולים ולא שובר את הגב בסחיבות).

מקווה לרדות הרבה דבש באזור העוקץ :)

תרגיל עוקץ 01 יול 2012 10:02 #5

• YOSSI_HURY
  • YOSSI_HURY's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
אמיר,
כל הכבוד לך על ההשקעה בכתיבת הפוסט.
אז בדאיה אני לא גיבור ופוחד לנסות, כנ"ל בשחיה וצלילה, אני עדיין בולע מיים, אך אני אוגר חלק גדול מספרי האסטרונמיה שמנית וגם אחרים על אופטיקה ובניית טלסקופים, וכל זאת הודות ל-Willmann-Bell, Tirion, Burnham, Cambrige וכו....
מה שהכי נגע לליבי בכתבתך, הוא ריח הנייר המצהיב והמעלה כתמים לפעמים משנות ה-30-40 של כמה ספרים מאויירים, וכל זאת כדי להמחיש ויזואלית ולא רק בכתב.
חלק מהספרים רכשתי בארה"ב לפני עשרות שנים וחלק הזמתי בדואר. על Sky & Telescope ו-Astronomy אני מנוי מתחילת שנות ה-70, ובידיים רועדות הייתי פותח כל חודש את המעטפות הצהובות ( בטרם ה-ניילונים) כדי להוציא מתוכם את ה-מגזינים ומעיין בכתבה של סקוטי ואחרים.

עד שנות ה-80 הייתי תצפיתן כרוני, אך אט אט המצלמה הכניעה אותי לטובת תיעוד השמיים (תחביב שהחילותי עוד בשנות ה-60). ליטוש מראות, תיכנון ובניית דובסונים. עם יד על הלב אני יכול לספר שב-אסטרונומיה השקעתי הרבה יותר זמן ואהבה מאשר במקצוע שלי, ואני לא מתחרט על כך. כיום, זה כל עולמי. יש משהו בתחביב הזה שהוא מעבר לתחביב עצמו. להביט בשמיים ולדמיין שאותם כוכבים הם החברים הכי טובים שלך. הם מבקרים אותך כל שנה מחדש, ובתוכם חבויים כל מיני סודות שהם חולקים איתך ועם רוב האנשים לא. איזה כייפ....

אינני יודע מדוע אני מספר כל זאת, פשוט הדבקת אותי בנוסטלגיה. "ינען דינק", אני נחנק מרוב התרגשות. מחכה לתצפית הבאה בכליון עיניים, רק שיהיו שמיים צלולים.

יו :D י

תרגיל עוקץ 01 יול 2012 14:15 #6

• ciproxin
  • ciproxin's Avatar
  • מנותקים
  • גולש בכיר
תענוג לשמוע . במיוחד ממך .
גם אצלי ההשקעה בתחביב מתחרה בהשקעה במקצוע . אך אצלי המקצוע , למזלי , ונדמה לי שגם אצלך הוא גם סוג של תחביב...

מקווה להפגש בתצפית הבאה

שמיים צלולים

אמיר
Time to create page: 0.101 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 149 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת