ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: התשעימים

התשעימים 21 יול 2012 16:46 #1

• ciproxin
  • ciproxin's Avatar
  • מנותקים
  • גולש בכיר
פוסט חדש בבלוג

שמיים צלולים

אמיר
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

התשעימים 23 יול 2012 20:16 #2

• GANDALF
  • GANDALF's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
אמיר,
אם היית יכול לקחת אתך לאי בודד רק אחד מכל שלשת התשעימים, באיזה היית בוחר ומה נימוקיך ?

מה שחסר לנו מאד בפורומים בארץ הן השוואות ( זה ליד זה) של טלסקופים דומים. פשוט למעט מאד אנשים יש גם את השריטה להחזיק כמה כאילו דומים וגם את היכולת והנסיון לעשות השוואה כזו.

אשמח לשמוע את דעתך בנידון.

אגב - כבר מזמן שמתי עיין על הTMB 90MM וכמעט קניתי אחד אבל במקומו התמזל מזלי למצוא WILLIAM OPTICS FLUORSTAR 110MM משומש עם אובייקטיב מעולה (OIL SPACED TRIPLET) של יורי מ-TEC במחיר מציאה אז קפצתי עליו ואינני מצטער לדקה על הקניה. אם השווית את התשעימים למיראז, אולי אפשר להשוות את ה-110 ל-סקיהוק - סוס העבודה האמין והטוב וטריפלטים 130 מ"מ איכותיים לפאנטום ( קורנס) :D

או מכיוון שאני יותר מתמצא בארטילריה, ה-90 מזכיר לי את ה-25 פאונד הבריטי ( GRAB AND GO ) ה110- את ההוביצר 155 מ"מ המתנייע (סוס העבודה) ואילו ה-130 מ"מ את תותחי ה175 מ"מ המתנייעים בעלי הטווח הארוך ( זכיתי לשרת בגדוד של כאילו בסדיר) :Yahoo!:

גם ל אופטיקה של ה-STELLARVUE 90 FLUORITE יצא שם מאד טוב. ( ספר לנו איך היא)

התשעימים 24 יול 2012 07:27 #3

• ciproxin
  • ciproxin's Avatar
  • מנותקים
  • גולש בכיר
הי .
לאי בודד כניראה הייתי לוקח את ה LX90 8 אינט"ש שלי מכיוון שהוא נותן תוצאות טובות גם ב DSO גם בכוכבי לכת וגם בכפולים - הוא מאוד חד לאחר התקררות ה OTA ... ה תישעימים אינם טובים ב DSO - אין תחליף למפתח ואיסוף פוטונים
מבחינת התישעימים - בחירה קשה - כולם חדים כתער אך ל TMB יש F5.5 מה שהופך אותו מתאים יותר לצילום .
כניראה שהיית הולך עם ה STALLERVUE אבל יש סיכוי טוב שהייתי מוותר על הנסיעה על מנת לא לעשות את הבחירה ... :-)

שמיים צלולים

אמיר
Time to create page: 0.083 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 90 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת