ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: מהפכה שניה בעולם המדע.

מהפכה שניה בעולם המדע. 09 מרס 2015 16:22 #1

  • גילי
  • גילי's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתחיל
  • Posts: 10
  • Thank you received: 1
שלום רב לכם,
להלן תיקון לתאוריה הראשונה שכתבתי, מקווה שהפעם זה יהיה ברור יותר, נכון יותר וקרוב יותר למה שבאמת קרה כאן. התאוריה מורכבת משני חלקים או משני תקופות שונות שקרו בהפרשי זמן של מליוני או מליארדי שנים. מקווה שבמאמר הזה התקרבתי קצת יותר לאמת.
להלן תאוריה חדשה על אופן היווצרות מערכת השמש שלנו, תחשבו על זה טוב, ותנסו להשוות את הידע שיש לכם על מערכת השמש לפני שידעתם על תאוריה זו -
ומה אתם חושבים - אחרי שתיקראו תאוריה זו, תראו איפה מסתדר לכם יותר.
על פי הבנתי הצנועה באסטרונומיה, התאוריה הזאת - מתאימה טוב יותר מכל תאוריה אחרת ששמעתי, למדתי, קראתי והבנתי! ראו את התמונה בגדול ולא בפרטים הקטנים.

**התנגשויות אקראיות בין כוכבים שלחלק מהם הייתה אטמוספירה ולחלק אחר אולי לא, וכוחות משיכה הדדיים, הם שהביאו בסופו של דבר למבנה המיוחד והמשוכלל הזה של מערכת השמש כפי שאנו מכירים היום. ייתכן מאוד שאופן ההתרחשות היה שונה ממה שכתבתי אבל מה שגרם בסופו של דבר להיווצרות מערכת השמש, כפי שהיא נראית היום זה כאמור התנגשויות אקראיות בין כוכבים שסובבו את השמש או אולי לא.


להלן התאוריה שמסבירה בשני חלקים ובשתי פגיעות שונות, ובהפרשי זמן של מליארדי שנים, איך בסופו של דבר נוצרה מערכת השמש שלנו בשני חלקים.
המערכה הראשונה בא נוצרו משני כוכבים - צדק ואורנוס, מספר כוכבים חדשים: נגה, ארץ, צדק, שבתאי, אורנוס ונפטון, הירחים שלהם וכן כל שאר הגופים מחוץ לחגורת האסטרואידים.
והמערכה השניה, מליארדי או מאות מליוני שנים לאחר מכן בה נוצרו משני כוכבים - נגה וארץ, מספר כוכבים חדשים, הכוכבים הארציים: חמה, נגה, ארץ, מאדים, כל הירחים שלהם וכן חגורת האסטרואידים ושאר הגופים שבין צדק לשמש.

חלק א׳ להיווצרות מערכת השמש כתוצאה מההתנגשות בין - צדק ואורנוס.

הארוע שאספר עליו, קרה כאן באיזור עוד לפני שהיו בכלל כוכבי לכת.
במקום שנמצאת היום מערכת השמש שלנו היו בעבר זוג כוכבים ענקיים שסובבו סביב השמש, כוכב צדק וכוכב אורנוס שהסתובבו בכיוונים נגדיים בדיוק כמו נגה וארץ, בשלב מסויים מתנגש כוכב אורנוס בכוכב צדק, (הכתם האדום הענקי בכוכב צדק הוא כנראה שריד לאותה התנגשות) כתוצאה מההתנגשות נוצר ענן ענקי של גזים שהופך עם הזמן לכוכב שבתאי, כתוצאה מהפגיעה משתנה ציר הסיבוב של כוכב אורנוס ונטיית ציר סיבובו סביב עצמו הופכת לזווית של 97.86 מעלות יחסית לאנך מישור הקפתו את השמש. כמו כן כל הירחים של צדק ושאר הכוכבים, כולם נוצרו כתוצאה מההתנגשות זו בין שני הכוכבים שסבבו בכיוונים נגדיים, לכן ניתן לראות שגם כל הירחים, שהם שרידים של התנגשות זו, סובבים סביב הכוכבים בכיוונים שונים.
ההתנגשות אראה כנראה במקום שבו נמצאים היום צדק שבתאי ואורנוס וזאת בגלל המבנה המיוחד שבו מסודרים כוכבי הלכת הענקיים שבנויים מגז -באמצע (מקום ההתנגשות), ושאר כוכבי הלכת, הולכים וקטנים, מהאמצע לצדדים, ההתנגשות ארעה במקום בו הייתה אטמוספירה, כמו לקחת שני גושים ענקיים של בטון ולהטיס אותם במהירות אחד מול השני מה יקרה? יווצר פיצוץ עז שיעיף את חלקי הבטון הכבדים לכל עבר, אבל העשן, הפיח והגזים הקלים, יישארו באמצע (כוכב שבתאי) במקום הזה, ארעה ההתנגשות!
ומאותו רגע דרמטי, החל מבול אדיר של תוצרי ההתנגשות שעפו לכל הכיוונים, חלקם לכיוון השמש וחלקם כלפי חוץ ממערכת השמש. החלקים שטסו מול השמש, התפצלו במעופם, כמו גל שפוגע בעמוד ומתפצל לשניים, (כנראה בגלל זוית הפגיעה בהתנגשות), רובם נכנסו למסלול מצד אחד של השמש, וחלק אחר, גוף אחד גדול, וגופים קטנים יותר, עפו לכיוון הפוך, בסופו של דבר יתאחדו חלקים אלה ויהפכו לכוכב נגה שמסתובב הפוך משאר כוכבי הלכת הארציים וכל השאר יהפכו לכוכב ארץ שבשלב השני יתנגש בכוכב נגה או הפוך. (ראה פרק ב׳ של הסיפור).
עם הזמן, כתוצאה מגשם אדיר של מטאורים, ותוך כדי כך, התעבו כל כוכבי הלכת, ויהפכו לאט לאט לצורה של כדור. הגושים הגדולים האלה, נגה, ארץ, צדק, שבתאי, אורנוס ונפטון וכן כל הירחים והכוכבים הננסים, כנראה שנקרעו מכוכבי האם שלהם בצורה של גוש ענק של לבה רותחת, גל של קיטור שנוצר כתוצאה מהפיצוץ, קירר במהירות את קליפתם של חלק מכוכבי הלכת, וכן גם קור החלל גרם לקירור מהיר של שאר הכוכבים, הסיבוב, גרם ללבה שבתוך הכוכב, לנסות להדבק לדפנות הפנימיים, ותוך כדי כך, הפכו חלקי הכוכבים שנקרעו מכוכבי האם שלהם (צדק ואורנוס) לכדור פחוס בקטבים, עקב קריסתם פנימה, עם התנפחות הכוכב. בדיוק כמו בלון, שאם נמלא אותו במים ונסובב אותו על צירו, יקרסו הקטבים פנימה. כוח המשיכה, של כוכבי הלכת החדשים - נגה, ארץ, צדק, שבתאי, אורנוס ונפטון שטסו סביב השמש, והשמש עצמה, כוח משיכה שלהם, קבע את מיקומם של כוכבי הלכת סביב השמש ואת מיקומם של שאר תוצריו בחלל עד היום. גושים אלה, שטסים במהירות, ומסתובבים, עקב מכת הדחיפה שקיבלו מהפיצוץ, עוברים בדרכם, מטר אדיר של קיטור וגזים עצום, שיקרר את קליפתם, וכך, תוך כדי מעופם, במעגל סביב השמש, שהולכת ותוספת, תוך כדי כך, את מיקומה הסופי ביקום. גופים אלה, כדור הארץ ודומיו, הולכים ומתעגלים לאט לאט, תוך כדי סיבוב, עד הפיכתם לכדור.

חלק ב׳ להיווצרות מערכת השמש בהתנגשות בין נגה לארץ מליוני שנים לאחר מכן.

ארבעת כוכבי הלכת הארציים היו לפנים שני כוכבי לכת שהסתובבו בסיבובים נגדיים סביב השמש, (ראה חלק ראשון של מהפכה בעולם המדע) בשלב מסויים, לאחר שהם סופגים אין ספור התנגשויות של אסטרואידים מהפגיעה הראשונה בין צדק לאורנוס, הם הולכים וגדלים וכך מופר לאט לאט האיזון והמרחק ביניהם עד שהם מתנגשים זה בזה. (נגה וארץ) התנגשות זו מפרקת את שני הכוכבים למספר גופים, שניים גדולים - ארץ ונגה, ושניים קטנים יותר - מאדים וחמה, גם כאן ההתנגשות הייתה בתנאים של אטמוספירה וגם כאן נשארו החלקים הגדולים במרכז והקטנים יותר (חמה ומאדים) בצדדים. כמו כן מהתנגשות זו נוצרים הירח שלנו וכן חגורת האסטרואידים שעפה כתוצאה מההתנגשות לכיוון כוכב צדק ולא מצליחה להכנס לתחום כוח המשיכה של צדק עקב משיכה חזקה מכיוון השמש וארבעת הכוכבים הארציים. סביר להניח שמספר עצום של אסטרואידים עף לכיוון השמש והם נבלעו בתוכו. אחד משני כוכבי הלכת שהתנגשו זה בזה, היה בעל אטמוספירה חזקה והשני היה כנראה כוכב מכוסה בקרח, אפשר לראות בבירור את המבנה שנוצר אחרי ההתנגשות במקום שהייתה בו אטמוספירה, שני הגדולים באמצע - ארץ ונגה, ושני הקטנים בצדדים - חמה ומאדים, והקטנים ביותר - חגורת האסטרואידים בקצה המערכת. סביר מאוד להניח שכוכב נגה היה לפני ההתנגשות כוכב מצופה בשכבה ענקית של קרח, קרח זה שהגיע בעקבות ההתנגשות בין שני הכוכבים (נגה וארץ) אחראי כנראה להבאת המים לכדור הארץ ואולי גם לחיים. לאחר ההתנגשות בין שני הכוכבים - נגה וארץ, היו פזורים בחלל שבין צדק לשמש כמות עצומה של חלקי הכוכבים שלאט לאט ואחרי התנגשויות רבות, הגיעו כוכבי הלכת למצבם הנוכחי. נגה שמהירות הסיבוב שלו סביב השמש היא המהירה ביותר מבין כוכבי הלכת, וכמו כן נגה הוא הכוכב היחיד שמסתובב סביב השמש בצורה מעגלית מושלמת, זאת כתוצאה מהפגיעה שלו בכוכב ארץ, או מפגיעת ארץ בנגה. בכל מקרה, לפני הפגיעה, הסתובבו ארץ ונגה בכיוונים מנוגדים ובצורה אליפטית סביב השמש וברגע הפגיעה, החלו שני כוכבי לכת אלה להסתובב במהירות שונה ובמעגל שונה סביב השמש, כאשר נגה מסתובב במעגל מושלם סביב השמש וארץ מסתובב בצורה אליפטית.

******כל הגושים הגדולים, שהתנתקו עקב הפיצוץ הגדול, היו המצב של לבה רותחת, בנקודת הפיצוץ, נוצר ענן ענקי של קיטור, מעורבב בחומרים וגזים אחרים, ענן זה, גרם להתקררותם המהירה של פני השטח (הקרום) של הכוכבים, וכך נוצר למעשה, מקום סגור, שלבה רותחת בתוכו. ומרגע זה, יתחיל גיבוש מפריט של כל המינרלים של הכדור, המתכות הקשות, בעלות טמפרטורת התכה גבוהה ביותר, יתגבשו ראשונים במרכז, וזה בגלל סיבוב הגוף סביב עצמו. זאת הסיבה, שלכל כוכבי הלכת יש ליבה קשיחה, מסביב הרבה ברזל, וכל השאר ידוע. אם לא היו התנאים המדויקים האלה מתקיימים, לא יכול היה, להיווצר לעולם, כדור בצורה כזאת, ובעל מבנה מיוחד כזה.


****כל פגיעה של מטאור (העשוי קרחון או כל חומר אחר), על כדור הארץ, והיו המון כאלה, גרם להזזה ושינוי השדה המגנטי לכיוונים שונים, וכן גם לשנויים שחלו בלוחות, שחטפו מטאורים מסוגים שונים ומשונים, במשקלים ובגדלים בלתי יתוארים, מפגשים אלה, אחראים כנראה, גם לחלק מעיצוב פני כדור הארץ. פגיעות אלה כנראה יצרו הרים, בקעות, שברים מקומיים, שברים ענקיים, וכו וכו, תקופה זאת נמשכה, עד שנפסק כמעט לחלוטין זרם המטאורים.


עוד עניינים קטנים שעלו במוחי:

*** חלק מהחיים בכדור שלנו מקורם אולי באותו התנגשות שקרתה בין נגה לארץ.

***אחרי הסופר נובה, כנראה נוצר גיבוש מפריט, של כל היסודות שהיו חופשיים בחלל, בדיוק כמו בסלעים פלוטוניים.

***כוח המשיכה שלנו, שהמקור שלו הוא - הסופר נובה - מחובר ברמה כזו או אחרת, בכל חלקי הסופר נובה, אפילו לקטנים והזעירים ביותר. לכן בעת הפיצוץ הגדול בין צדק ואורנוס התפזר כוח המשיכה, של שני הענקים שהתפוצצו לכל עבר, כל חלק ולו הקטן ביותר נשא איתו לנצח את כוח המשיכה הייחסי של כוכבי האם שלו ובסופו של דבר עבר כוחו לגוף המארח.


*** נראה שטקטוניקת הלוחות, הסדקים שנוצרו בכרום כדור הארץ, יצרו בעולמנו 12 לוחות, שגם הם נוצרו בעקבות ארוע זה (ההתנגשות בין נגה לארץ) פגיעות של קרחונים ומטאורים מסוגים שונים ומשונים, ענקיים אלה, שהסתובבו קרוב מאוד לכדור הארץ לאחר ההתנגשות עם כוכב נגה, כנראה שבשלב מאוחר, אבל לא הרבה יותר, פוגע קרחון, או קרחונים, נוספים בכדור הארץ, קרחון ענק זה, אולי פגע בנו בהיותנו כבר כדור, או קרוב לכדור, פגיעה זו אולי אחראית לטקטוניקת הלוחות, כדור לוהט, בעל כרום קשה, מקבל במכה אחת, כמות אדירה של נוזלים, סביר שיתפצל, עקב התקררות מהירה, ויהפוך למשושים, מחומשים, או כל צורה אחרת בעלת צלעות.


**** נראה שגם ההתפצלות היבשות שהחלה לפני 250.000.000 שנה, מיבשת על אחת - פנגיאה לשני חלקים - לאורוסיה וגונדבאנה, נראה שהתפצלות זו נגרמה גם עקב פגיעה של מטאור שנוצר כתוצאה מהפגיעה של שני הכוכבים - נגה וארץ, התנגשות זו ארעה כנראה מליוני שנים ויותר לאחר ההתנגשות בזמן שאסטרואידים הסתובבו קרוב מאוד לכדור הארץ ובסופו של דבר התנגשו בו כמו גם בשאר כוכבי הלכת והירחים.


*****תאוריה אלגנטית זו של זוג כוכבים ענקיים שסובבו סביב השמש בעבר ובסופו של דבר התנגשו זה בזה, פותרת המון בעיות שהיו סתומות והיה קשה מאוד לתת להן הסבר שמניח את הדעת. ע״פ תאוריה זו, כל החלקים מתאימים, ומצטרפים לפזל שלם אחד.

זאת לדעתי תמצית סיפורה של מערכת השמש כפי שהתרחשה מליוני שנים טרם זממנו, לתאוריה זאת הגעתי - דרך העובדות הגלויות והברורות בשמים ובטבע.


המציאות היא - חלק קטן בעולם הדמיון.

תאוריה זו (בשינויים קלים) נכתבה לראשונה בחודש ינואר 2014. פורסמה במקומות שונים
ובפורומים שונים בארץ ישראל, כמו כן נשלחה למספר רב של פרופסורים העוסקים בתחום בסמוך לתאריך זה.
כל הזכויות שמורות לכותב מאמר זה מר גיל בן ישי.
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה
Time to create page: 0.081 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 21 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת