ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר
  • דף:
  • 1
  • 2

נושא: קניית ציוד אסטרונומי מחו"ל

קניית ציוד אסטרונומי מחו"ל 22 אוק 2011 11:53 #1

רציתי לפתוח שרשור עם רשימת אתרים שמאפשרים קניית ציוד אסטרונומי או טלסקופ מחו"ל.
רוב המוצרים - במיוחד מוצרים קטנים - יהיה משמעותית יותר זול לרכוש בחו"ל. לפעמים הבדל בין מחיר בחו"ל למחיר בחנות בארץ מגיע ל 100% (זה לא תמיד נכון, במיוחד עבור מוצרים גדולים). חשוב אבל לזכור שקנייה בחו"ל צריכה להיות קניה חכמה, ובחישוב המחיר הסופי לקחת בחשבון את כל העמלות (ולא רק את עלות המשלוח). אזכיר כמה חוקים בנושא, מאלה שמוכרים לי:

כמה חוקים שקיימים בנושא:

- עלות המשלוח תמיד כוללת משלוח + מחיר המוצר.
- מוצרים מתחת ל 50 דולר ומתחת למשקל 3 ק"ג לא מחוייבים בשום עמלות, ושום מסים (אם נשלח בדואר רגיל).
- מוצרים מתחת ל 50 דולר ומעל 3 ק"ג - עלולים לשלם עמלה של כמה עשרות שקלים לדואר ישראל (אם אני לא טועה 30 ש"ח).
- מוצרים מעל 50 דולר יחוייבו לפחות ב מע"ם 16% (שזה על מחיר כולל משלוח).
- במידה ומוצר לא פטור ממכס (רוב מוצרים אסטרונומיים דווקא כן פטורים) - משלמים על סכום זה עוד מע"ם (שזה על מחיר כולל משלוח וכולל מע"ם).
- אם מוצר כבר הגיע לדואר - יהיה קשה מאוד לשנות את החלטת המכס בנושא. לכן אם אתם צופים בעיות - ניתן מראש לבקש (לפני הגעת החבילה) לשחרר את המוצר באופן עצמאי ממכס. זה יהיה כרוך בעמלה (אם אני לא טועה 90 ש"ח) , אבל ככה יהיה לכם סיכוי לערר ולריב עם פקיד המכס שמדובר בטלסקופ ולא ציוד ליירוט מטוסים.

בחירת החנות לרכישה:

בקניית ציוד נלווה (כגון עיניות, מתאימים למיניהם וכו') מה שחשוב בעיניי זה משלוח. הרבה אתרים (כגון BH) הם מאפשרים לשלוח רק ב Fedex, UPS או EMS (דואר "מהיר"). זו לא בחירה טובה משתי סיבות. 1) מחירי המשלוח יקרים מאוד. 2) במשלוח מסוג זה (במיוחד EMS) לרוב צריך לשלם עמלות נוספות בארץ. בנוסף יש סיכוי גבוה לשלם מכס גם על מוצרים שפטורים ממנו (ורוב מוצרים אסטרונומיים אמורים להיות פטורים ממכס). דבר אחרון - המשלוח לא מגיע לדואר אלא לדלת הבית - אבל הם אוהבים לעקב מוצר שבועות בטענה ש"לא יכלו להשיג אותך".
בניגוד לכן משלוח רגיל (כגון priority mail או first class mail) לרוב מגיע תוך שבוע לדואר, לא מחוייב בעמלות, ומחוייב במע"ם בלבד (על רוב במוצרים) במידה ועלות היא מעל 50 דולר.

חנויות בחו"ל

[url=http://www.optcorp.com:tbfem0wh]OPT[/url] - ארה"ב. אתר עם מבחר ענק, פופולרי בקרב חובבי אסטרונומיה בארץ. מחירי המשלוחים סבירים, והם בד"כ מוכנים לשלוח לארץ בדואר רגיל priority mail, או מציעים מגוון אפשרויות משלוח אחרות .

[url=http://www.opticsplanet.com:tbfem0wh]Optics Planet[/url]- ארה"ב. אתר מתמחה בציוד אופטי, טלסקופים, משקפות. מבחר החברות לא הכי גדול אך קיים. אבל מחירי משלוח לארץ זולים יחסית. מוכנים לשלוח לארץ גם בדואר רגיל priority mail.

[url=http://www.scopestuff.com:tbfem0wh]Scope Stuff[/url] - ארה"ב. מוכרים ציוד נלווה לטלסקופים, אביזרים אסטרונומיים וחומרים בלנייה עצמית. מציע משלוחים דרך דואר רגיל, לפחות על מוצרים הזולים יותר (first class and priority mail).

[url=http://www.ebay.com:tbfem0wh]Ebay[/url] - כל העולם. מבחר אומנם מוגבל. אבל משלוחים לארץ זולים יחסית. לא הייתי רוכש שם טלסקופ גדול, אך עבור ציוד נלווה זה אתר מעולה. לעתים קרובות זה יותר בטוח לקנות מ ebay מאשר מחנות רגילה, מאחר והאתר מספק ביטוח דרך paypal. בנוסף במוכרים באתר בד"כ מאוד שומרים על דירוג שלהם ומשתדלים לפתור כל בעיה (גם אם זה כרוך במשלוח חוזר של מוצר על חשובנם, במיוחד אם מדובר במשהו לא יקר).

[url=http://meridiantelescopes.com:tbfem0wh]Meridian telescope[/url] - ארה"ב. משווקים אביזרים אסטרונומיים וחלקים לבניית טלסקופ. מוכנים לשלוח לארץ בדואר רגיל במחיר סביר.

protostar - ארה"ב. מציעים חלקים לבניית טלסקופ ושיפורים שונים. מוכנים לשלוח לארץ בדואר רגיל priority mail במחיר סביר.

אתרי יד שנייה:

ניתן בהחלט לרכוש מחו"ל מוצרי יד שנייה. מי שמוכן לשלוח לארץ - לרוב יעשה את זה בדואר רגיל, ויהיה מוכן לציין עלות מתחת ל 50$ (על מוצרים קטנים) ולא תצטרכו לשלם מע"ם.

[url=http://www.astromart.com:tbfem0wh]Astromart[/url] - אתר מוצרי יד שנייה בארה"ב.

Cloudy Nights Classfields- פורט יד שנייה של אתר cloudy nights בארה"ב.

כמו כן קיים פורטל יד שנייה באתר בריטי [url=http://www.stargazerslounge.com:tbfem0wh]Star Gazers Lounge[/url], אך הוא מחייב תקופה בה אתה משתטף באופן בעיל בפורום שלהם.

לי אישית היה ניסיון חיובי ברכישת מוצרים (קטנים - כגון משקפת או עינית) מחנויות הבאות: opt, optics planet, protostar, astromart, clody nights.
מי שמכיר אתרים אחרים שהיה לו איתם ניסיון חיובי (או שלילי!) - אשמח אם תרשמו אותם. אעדכן את הרשימה בהתאם.
בבקשה תציינו האם מדובר בקנייה של טלסקופ או ציוד נלווה קטן. והאם האתר היה מוכן לשלוח דברים קטנים בדואר רגיל (ולא משלוח "מהיר" או ups).
כמו כן יהיה נחמד אם תציינו חנות כזאת או אחרת בסין.

אני מצרף את ההודעה של סרג'יו (Astro Science) באותו נושא:
כמה מילים לגבי האתרי יד שנייה שמיכאל הזכיר מקודם:
לגבי AstroMart, נכון להיום, הם מחייבים מסירת פרטי כרטיס אשראי וחיוב של 12$ כדי להירשם, חד פעמית.
זה מקום מאוד מוצלח ודי בטוח, אך בכל זאת צריך להיות זהירים וערניים ממי קונים. גם כמו אתר Astromart, האתר יד שנייה
של Cloudy Nights די בטוח ונוח לקנייה או מכירה, אך לאומת האסטרומארט יש הרבה פחות תנועה של אנשים. מוכרים דברים
מדהימים מכל הסוגים במחירים מאוד אטרקטיבים, ומה שיותר חשוב, זה שאם לא אהבת את המוצר, אתה מוכר אותו באותו מחיר שקנית.
נכון, יש הפסד קטן במשלוח הדואר, אך למשל לשלוח עינית בדואר רשום לארצות הברית, יעלה בערך 11 ש”ח, ותמיד אפשר לבקש שהקונה
ישלם את המשלוח. רכשתי ומכרתי בשני המקומות הללו ולא נתקלתי בבעיה, וכך שיישאר.

וברצוני להוסיף לרשימה:
MoonLite – החברה בבעלותו של רון ניומן, בחור נדיב, רציני ומקצועי מאוד, שלוקח את העבודה שלו ברצינות הרבה וחשוב לו
שהמוצרים שלו יספקו את רצונם של הלקוחות במלאותם. בחברה מייצרים מתקני מיקוד לכל סוגי הטלסקופים ברמה מהוד גבוה ומדויקת
ובנוסף גם איבזור הנלווה. תשובות בדו"ל מהירים, תגובות לעניין ומקצועיות. ישנה אפשרות לבקשת משלוח מסוג הרצוי או עבודה “מותאמת אישית”
אם ויש זמן פנוי. מאוד מומלץ. יש גם את החברה נוספת שמתמקדת בייצור מתקני מיקוד בשם JMI שאת המוצריהם שלה אפשר להשיג גם בארץ.

עוד חברה שהייתי שם לב עליה:
ADM Accessories – החברה בבעלותו של בחור בשם אנטוני דאבולי, בחור רציני ומקצוען, מוכן לענות לכל שאלה מקצועית ולתת עצה בנושא.
הם מייצרים כל סוגי של מתאמים ומקבעים לחצובות וטלסקופים, מגוון רב של מוצרים איכותיים כמו רינגים לרפרקטורים ופלטות "זנב הסנונית"
לחצובות משווניות. מאוד מומלץ. מניסיון האישי, בשני החברות שהזכרתי, המוצרים ושירות 100% .

במלחמת נגד הלחות, הייתי אומר שני דברים:
DewNot ו- DewBuster
DewBuster – זו היא חברה של בנאדם אחד ויש זמן של שבועיים המתנה למוצר, אך רק בגלל שהוא מרכיב ידנית ובמסירות רבה את המוצר שלו.
הבקר חום שהוא מייצר, נבנה בשיטה קצת שונה מכל הסוגים האחרים של בקרי החימום. הוא משתמש בשני רגשי חום לעומת רגש אחד
שאפשר למצוא אצל חברות האחרות. במקום שהבקר חום יעבוד כל הזמן ברצף, וכתוצאה מכך יש סיכוי שייצר טורבולנציה בתוך הטלסקופ,
רגש אחד שמחובר לבקר מודד את חום האוויר שמסביב לטלסקופ ורגש נוסף מודד את הטמפרטורה של הטלסקופ עצמו באותו זמן. ואז ע”י
שליטה של בקר החימום, אפשר לקבוע בכמה מעלות יותר לחמם את הטלסקופ מהטמפרטורה של הסביבה, ואז הוא מחמם רק מתי שצריך
וכמה שצריך, כדי לשמור על טמפרטורה של קורקטור או עדשות קצת יותר גבוה מהסביבה, שזה גם חוסך חשמל של מצבר וגם לא גורם
לטורבולנציה של האוויר החם בתוך הטלסקופ.

לגבי חבקי חימום:
Dew Not – זה החבק החימום שאתם רוצים לקנות. לא משנה באיזה אתר בחו”ל תעלו שאלה בהקשר באיזה חבקי חימום ובקרי חימום נגד
הלחות להשתמש, לא מעט תקבלו את אותו הצירוף של מוצרים - DewBuster ו-Dew Not. אני אישית מאוד מרוצה. אפשר לרכוש חבקי חימום
בכל הגדלים, גם לטלסקופים וגם לעיניות.

והדובדבן שבקצפת:
Mustop – חברת משלוחים מחו”ל לארץ. אתם בטח נתקלתם או תיתקלו בעתיד בחנויות שלא עושים משלוח לחו”ל ובין השאר לישראל, כמו
Amazon, Orion, Meade ועוד חברות אחרות שפשוט לא עושים משלוחים לחו”ל או בגלל שיש יבואן רשמי בארץ, או בגלל המדיניות הספציפית
שלהם לגבי המשלוחים. אז מה אגיד לכם, עם מאסטופ זה נגמר, אתם נרשמים לחברה, חינם, ואתם מקבלים כתובת בניו ג’רסי בארה”ב,
שם ממוקם סניף של החברה שקרוב לשדה תעופה. כל פעם שאתם עושים קנייה מחברות שלא עושים משלוחים לח"ל, אתם רושמים את פרטי
הכתובת האמריקאיים שלכם לקבלת המוצר, כמו תושבים אמריקאים לכל דבר, ומקבלים שירות של DHL בארץ עד הבית. ואם אין מישהו בבית
כדי לקבל מוצר, אז בפרופיל המשתמש שלכם אתם יכולים להוסיף כתובת של מיקום עבודתכם, וכך גם תוכלו להסתיר את הקנייה מעיניי הנשים הזועמות!
כמו שאמרתי קודם, יש חנויות שלא שולחים לישראל, או שיש מבצעים על מוצרים מסוימים, שהמשלוח בתוך שטח ארה”ב הוא חינם, זו היא
ההזדמנות לנצל את השירות של מאסטופ. זה לא מסובך, זה אמין וזה עובד, ויש סניף שלהם בארץ עם תמיכה טלפונית וגם בדוא”ל. מי שיש לו
שאלות, יכול לפנות אלי ישירות, אעזור בכיף.

למה מאסטופ טובה בשבילנו? לדוגמה, אם קונים מוצר בחו”ל ב-100$ למשל, ואז משלוח עולה עוד 50$. אז ברגע שזה מגיע לארץ מחייבים אותנו
מע”מ של 16% גם על המשלוח וגם על העלות המוצר עצמו, מה שגם מיכאל כתב עליו מקודם, זאת אומרת 150 + 16% = 174$. ואם קניתם למשל
מוצר ב-OPT או ב-B&H גם ב-100$ שהוא יהיה עם משלוח חינם או במחיר המינימלי בתוך ארה”ב, ואז את המשלוח של 50$ תשלמו דרך מאסטופ,
אז תשלמו מע”מ רק על המחיר של המוצר, כי התשלום למאסטופ עבור המשלוח מתבצע בארץ וזה כבר יכלול את המע”מ. ואם העלות המשלוח הרגיל
ישירות מהחנות יהיה שווה לעלות יבוא דרך מאסטופ, אז לא לשכוח שבאותו מחיר מקבלים שירות DHL עד הבית או מקום העבודה.
ברוב המקרים, המכס שבנמל תעופה יותר מקצועי, ויש פחות בעיות עם עיכוב של מוצרים וצורך בהוכחה
שהם פטורים מהמכס לפי סעיפים 8010 או 9010 במכס ישראל.
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

קניית ציוד אסטרונומי מחו"ל 22 אוק 2011 11:59 #2

נהדר! תודה על הטיפים שימושי מאוד.
אתר הבית שלי:
[url=http://www.michaelastro.com" onclick="window.open(this.href);return false;]www.michaelastro.com[/url]

orion 80 m"m Triplet Apo cf
Tv r/f 0.8x
Canon 450 d moded
Guiding scope- Orion 80 m"m short tube
Eq6 mount sergo hypertune
Orion starshoot guider
Apogee 90 ra sa 88 m"m binos
Triple G cooling system

קניית ציוד אסטרונומי מחו"ל 22 אוק 2011 12:26 #3

יש את החנות הזאת : http://www.scopestuff.com/
לא היה לי נסיון איתם אבל נראה לי שהם בסדר גמור
אם אני לא טועה אמיר אברמוביץ קנה מהם פעם
יונתן אליכיס
מצפה כוכבים נייד למשפחות וקבוצות
http://www.astrofun.co.il
ציוד:
טלסקופ דובסוני Orion xx12i
omagon 2" 32mm,speerswaler 1/4" 14mm
ExploreScientific 1/4" 6.4mm 8.8mm,meade 2" 26mm...

קניית ציוד אסטרונומי מחו"ל 22 אוק 2011 14:56 #4

• YOSSI_HURY
  • YOSSI_HURY's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
מיכאל, את הדבר החשוב ביותר שכחת לציין :o
מה קורה כאשר אתה מקבל את המוצר מחו"ל (בשמחה) והוא מגיע פגום ? או אז אתה מתחיל לטלפן ולשלוח אי-מיילים לחנות שממנה רכשת את המוצר, וגם להתעסק עם חברת הביטוח, כפי שקרה ליהודה קנטור עם ה-Tech-140 עד שקיבל את הכסף אחרי כמה שנים, ואז שלח את הטלסקופ בחזרה לארה"ב לתיקון. גם אני קיבלתי את ה-Tele-Vue NP-127 is מארה"ב דרך UPS, והלכתי לשחרר אותו מהמכס בעצמי. בדקתי אותו במקום ונראה לי בריא ושלם ללא שום פגם, אך בתצפית הראשונה גיליתי שקיבלתי טלסקופ ששילמתי עבורו 8000 $ לא מקולמץ. צילצלתי ל-AL Nagler, והוא ניסה להתנער ממני באומרו שלא קניתי את הטלסקופ ישירות ממנו ושאחזיר אותו ל-Adorama.

אז הבנתי שהמשלחים הלוך ושוב יעלו לי כמה מאות דולרים, ואולי שוב יגיע אלי טלסקופ לא מקולמץ בגלל הטילטולים בדרך. אגב לך תסביר לחברת ביטוח מה זה טלסקופ לא מקולמץ, והם יאמרו לך "אבל הטלסקופ נראה שלם ולא פגום". ואז עם ידיים רועדות פתחתי ברגים וקילמצתי אותו בעצמי, אבל . . . .בגלל זה אין לי עליו יותר אחריות מהחברה.

מדוע אני מספר זאת, היות וקניתי הרבה ציוד מיגאל כולל טלסקופים, משקפות, מעמדים ממונעים וכו. . .
פתחתי את כל הקרטונים אצלו בחנות לבדוק שהכל בסדר, כמו כן ההסכם איתו היה: מוצר שיראה פגום יוחלף במוצר אחר על חשבונו. שלא לדבר על 10 תשלומים שקיבלתי, כפי שכתוב בהסכם. היכן ניתן לעשות "דיל" כזה בחו"ל ? אגב, אין לי שום סנטימנטים או רווחים מקוסמוס ואינני עושה זאת למטרת פירסום. הכל עניין של אמינות, ואם מוצר לא נראה לי, יכולתי להחליפו אחר כמה ימים ללא שום תוספת.

לכן, קחו זאת בחשבון, יכולה להיווצר עוגמת נפש :evil: , ולכן, לא תמיד חיסכון משתלם.

יו :P י

קניית ציוד אסטרונומי מחו"ל 22 אוק 2011 15:38 #5

היי יוסי,
לא עוד לא יצא לרכוש טלסקופ בחו"ל, רק מוצרים קטנים.
באופן כללי אני חושב שהנקודה שלך היא מובנת מאילו, ומי שקונה טלסקופ בחו"ל מודע למשמעויות של זה.
בכל מקרה טוב שרשמת.

אגב זכור לי סיפור לא נעים גם עם קוסמוס. אילן שמעוני רכש ניוטוני 10" עם מראה קצת פגומה. היה ניתן לראות את זה רק בתצפית. ולקח לו *המון* זמן עד שהסכימו להחליף לו סוף סוף. שלא אדבר על עצמי. גם רכשתי שם. אומנם לא היו בעיות עם טלסקופ. אבל חכיתי לו 3 חודשים. והוא הגיע ללא מנועים ואז חכיתי עוד חודש-חודשיים כדי לקבלם.
מיכאל ולסוב
www.deepskywatch.com

קניית ציוד אסטרונומי מחו"ל 22 אוק 2011 16:54 #6

• YOSSI_HURY
  • YOSSI_HURY's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
היי מיכאל,
טוב שכתבת על המקרה הזה גם. כוונתי היתה לעמוד ולבדוק כל פרט ופרט לפני שאתה יוצא מהחנות.
מה שכן, בחנות אתה יכול לפתוח את הקרטון ולבדוק את הסחורה במקום , ולא לעבור את התלאות של משלוחים פגומים שמגיעים מחו"ל הלוך חזור.

אגב שכחתי לציין קודם, שאתה מקבל גם אחריות לשנה על כל מוצר שקנית. אינני בטוח כיצד זה פועל לגבי סחורה שנמכרת מחוץ לגבולות ארה"ב. :?

חברים, קנו רק מה שאתם באמת צריכים. אחרת תערם אצלכם סחורה שלא תדעו כיצד להתפטר ממנה בעתיד. כחו בחשבון שלרוב יש נטיה לקנות חדש, וגם החברות כל הזמן מחדשות ומיפיפות את מוצריהן, וזה מוציא לנו את העיניים החוצה.

אז, קניה חכמה . . . יו :P י

קניית ציוד אסטרונומי מחו"ל 22 אוק 2011 17:50 #7

• eorion2
  • eorion2's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
שני הסנטים שלי:

1. את על החומרים האופטיים לבנייה של טלסקופים אני קונה ב-meridiantelescopes.com , לא בגלל שיש לי משהו נגד יבואן כזה או אחר, פשוט הדברים לא מיובאים לארץ.
2. חוק קבוע אצלי ברכישה דרך האינטרנט: מה שמיובא לארץ ביבוא מסודר וההפרש בין מחיר יבואן למחיר ייבוא עצמי (דרך האינטרנט) אינו עולה על 50%, לרכוש בישראל מהיבואן.
כמו שמיכאל כתב, אם עלות המוצר כולל משלוח עוברת את 100 $, תצטרכו לשלם מע"מ על מחיר המוצר כולל משלוח... בדברים אלקטרוניים שכוללים כל מני מערכות תקשורת (למשל GPS) ישנו סיכוי להסתבך עם משרד התקשורת, מעבר להרס ימי עבודה שלמים, ימי אחסנה, זה עלול לעלות בסוף הרבה יותר מאשר רכישה בישראל.

שבוע טוב

עדן
עדן אוריון
[url=http://edenorion.com" onclick="window.open(this.href);return false;]http://edenorion.com[/url]
Orion 80 ED
six inches f/15 Achromat Refractor
Ten Inches f/5 Dobsonian

קניית ציוד אסטרונומי מחו"ל 22 אוק 2011 18:01 #8

תודה למגיבים, עדכנתי רשימות.
מיכאל ולסוב
www.deepskywatch.com

קניית ציוד אסטרונומי מחו"ל 22 אוק 2011 20:49 #9

• ldti
  • ldti's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
הייתי רוצה להוסיף גם קצת מהניסיון האישי שלי.

1. שחרור מהמכס, מנסיוני, חוסך זמן המתנה עד שהפריט יעבור לדואר, ואני חושב שיש גם עמלה נוספת במקרה כזה.
לא ידוע לי על עמלה של לבוא למכס ולשחרר, חוץ מעניין הזמן כמובן. ביצעתי את זה כבר מספר פעמים.

2. נסיוני היחיד בהזמנת פריט מיגאל אינו חיובי. הזמנתי מתאם TRING לפנטקס שלי. ההזמנה התבצעה בסביבות יוני, ועד היום לא קיבלתי אותו.
למזלי, לא שילמתי עליו מראש, וקניתי אחד אחר דרך EBAY שהגיע תוך שבוע.
איני יודע מה קורה לגבי הזמנה של פריטים יותר גודלים/יקרים.
לאוניד.

קניית ציוד אסטרונומי מחו"ל 22 אוק 2011 21:52 #10

חברים יקרים,

מיכאל ולסוב ,כל הכבוד על היוזמה הברוכה. ועל זה נאמר...ערך מוסף.

דעתי האישית...
הרעיון הראשוני שהעלה כאן מיכאל הוא לתת את כל האופציות העומדות לרשות הרוכש. בין זה שנכנס כרגע לתחום או לזה שנמצא בו. ועל כך הברכות מעצם החשיבה והאיכפתיות כלפי הזולת ומלימוד ניסיונו האישי של מיכאל, מניסיון שלי יש המון מה ללמוד ממנו...
השרשור קיבל תפנית עם ציון שמות משווקים ויתרונותיהם וחסרונותיהם וכאן לא המקום לשבח או להשמיץ.
נכון כתב יוסי חורי ידידי "שאין חכם כבעל ניסיון", אשר עפ"י שרכש מחנות מוסדרת בארץ,ולא מעט. רכש מחו"ל טלסקופ אם בעיה וזה הזהיר מההשלכות שבדבר רכישה מחו"ל. האיר את עיננו. תודה יוסי.

כף מאזניים- באו נהיה כנים אם עצמנו. אני מניח שלא כל מי שרכש מוצר זה או אחר מחו"ל נתקל בבעיות טכניות! חשוב לציין שלרוב אנו שומעים על "הבעיות". השאלה הנשאלת והמתבקשת מדיון זה , כמה אנשים אנו לא שומעים מפני שהכל "תקין" ? מוקדש כחומר למחשבה...

ההחלטה האם לרכוש טלסקופ או אביזרים בארץ הן מחנות זו או אחרת (בסה"כ יש שניים) נתונה בסופו של דבר לשיקול הרוכש בלבד!
ההחלטה האם לרכוש מחו"ל ,על כל המשתמע מכך ולבין רכישה בארץ אינה נתונה לדעתנו אנו, ואיננו יכולים למשוך בקצוות,זאת על מנת שלא יווצר מצב ובו הרוכש רכש ולא נחה דעתו על המוצר. זה יבוא בטוענה של הולכתו שולל ויביע את אכזבתו מכך, זאת ועוד שפלוני המליץ עליו בחום והוא זה שגרם לו לרכוש את המוצר,ונכון לאותו רוכש מריר ולא מרוצה מהמוצר וחושב שכאן בוצעה עליו "קנוניה" ובו יש רק מרוויחים, וזה לא הוא ! ולך תוכיח לו אחרת...

אפשר להמליץ על מוצר זה או אחר,להפנות לביקורות שנמצאות ברשת ,ניתן לחלוק דעות בנוגע למוצר,דעה מניסיון או מקריאת מאמר (רצוי לצרף קישור) בנוגע למוצר. זה כן.

ולמען הסדר הטוב עלינו לשמור על כבוד למשווקים ולאלו הרוצים לרכוש דרכם ,או יבחר בחלופות אחרות. ויתכן גם לא מוצר חדש.
אין אני רוצה להמליץ או לא להמליץ על אף אחד!
שכל אחד יעשה את שיעורי הבית שלו טוב טוב,בדרכו שלו,יקבל החלטה וידע גם לקחת עליה אחריות בסופו של דבר.

שבוע טוב לכולכם.
  • דף:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.260 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 108 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת