ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים?

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 06 נוב 2011 15:38 #1

• Pearl
  • Pearl's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
מסקרן אותי, בעיקר שנמצאו כבר פלאנטות מחוץ למערכת השמש.

אסטרונומיה היא מדע ללא ספק, אבל גם קצת פילוסופיה לעניות דעתי. ואיך אפשר שלא, כשצופים בכל ההוד וההדר הזה (בשבילי עד כה, הן רק תמונות וסירטונים באינטרנט)

אצלי בראש הכל כרוך יחדיו, והכל הוא מהותו של היקום.
לא מצליחה לזכור מתי לראשונה שמעתי את המושג 'חייזרים', אולי עם הסרט 'מפגשים מהסוג השלישי' אחר כך רכשתי את הספרים של פון-דניקן ודי השתכנעתי בצורה כלשהיא, אבל עם סידרת ה'חייזרים מהעולם העתיק' Ancient Aliens של הBBC הומרתי סופית.

האם המדען שבכם מסרב לקבל השערות והיפותזות כאלה, ודוחה את הנושא על הסף? או שמא כאנשים שמתבוננים בשמים בעיקביות אתם חושבים שאולי, ומדוע לא בעצם, הרי מבחינה הסתברותית צפוי שיהיו חיים ביותר מאשר פלאנטה אחת.
קראתי שנמצאו עקבות להמצאות מים זורמים על מאדים מלפני כ3 מיליארד שנים, וכי יתכן שהיו שם חיים פרימיטיביים.
אז אם חיים פרימיטיביים בחצר האחורית שלנו, למה לא חיים תבוניים אי שם?

בבקשה, אם הנושא לא מתאים לאופי הפורום, למחוק ולסלוח לי את משובותי : )
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 06 נוב 2011 15:49 #2

• אלכס
  • אלכס's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
אני לא מאמין בחייזים, אבל אני מאמין שהם יכולים להיות קיימים! :-)
SkyWatcher 130 Heritage dobsonian
Garret Optical Gemini 10x50 binos
Baader Planetarium Orthoscopic 6mm eyepiece
Stereoscopic F/4 eyeballs

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 06 נוב 2011 16:06 #3

שאלה שהרבה מהקבוצות שואלות אותי וזה מה שאני חושב (וגם עונה להם)

אני לא יודע אם לקרוא להם חייזרים , חוצונים וכו' כולם מדברים על אותו דבר ,
לצורך ההסבר שלי נקרא להם חוצונים

כדי שיתקיימו חיים צריך שיהיה כוכב לכת שהוא נמצא במרחק מסויים מהשמש שלו (כמו כדור הארץ והשמש שלנו) בנוסף כוכב הלכת צריך להיות גם בגודל כזה שיהיהיחס בגדלים בין כוכב הלכת והשמש שהוא סובב סביבה , עד כאן זה מה שיש לנו , אבל יש לנו גלקסייה גדולה (ממוצע של 300 מיליארד שמשות ונכון לעכשיו מצאו קרוב ל1000 כוכבי לכת (מחוץ למערכת שלנו ) שסובבים שמש שלהם אבל כל כוכבי הלכת האלו אינם מכילים חיים כיוון שהם קרובים מדי לשמש שלהם או רחוקים מדי , בנוסף גדולים מדי או קטנים מדי , ולכן יכול להיות שיש איזה כוכב לכת שהוא מקיים את כל הקרטריונים לקיום חיים ונמצא בשביל החלב אבל עדיין לא גילו אותו .
יחד עם זאת יש בייקום עוד בערך 200 מיליארד גלקסיות שיש סיכוי (כמה אני לא יודע) שבאחת מהגלקסיות או יותר יהיו כוכבי לכת שהקרטריונים לקיום חיים מתקיימים ולכן יהיו שם חיים , זאת כנראה לא נדע לעולם .

מקווה שההסבר שלי (ומה שאני מאמין ) עונה לך על הנושא
יונתן אליכיס
מצפה כוכבים נייד למשפחות וקבוצות
http://www.astrofun.co.il
ציוד:
טלסקופ דובסוני Orion xx12i
omagon 2" 32mm,speerswaler 1/4" 14mm
ExploreScientific 1/4" 6.4mm 8.8mm,meade 2" 26mm...

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 06 נוב 2011 18:51 #4

פנינה שלום,

בנוגע לחיים חוץ תבונתיים. הדעות חלוקות מאוד בקרב אנשים, התפיסה היא "לא רואה=לא קיים"...

אני כן מאמין שיש משהו אי שם, איני יודע אם ביקר אותנו , אך כמות הגלקסיות הפזורות בשמיים אינם מותירים בליבי מחשבה שאנו חיים לבד ביקום!

האינטילגנציה האנושית לעיתים "נפגעת-כושר שיפוט" מתפישת המוח שדורש הוכחות ופסיקת המדע בעיניין !

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 06 נוב 2011 19:45 #5

• Pearl
  • Pearl's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
תודה על התגובות, חבר'ה

אלכס, זהו פרדוקס לשמו :lol:

יונתן כמובן אני יודעת באופן כללי על שאר התנאים המינימליים ההכרחיים לקיום חיים, כמו המרחק הנכון מכוכב השמש של הפלאנטה, גודל מינימלי שיאפשר כח משיכה ו"יחזיק" אטמוספרה, הימצאות של מים זורמים ועל פי תכנית שראיתי בערוץ ההסטוריה גם הפצצות מטאורים שינחיתו עליו את אבני הבנין להיווצרות של חיים (הכימיקלים הדרושים? )
התהייה שלי היא בהינתן מצב היפוטטי שבו כל התנאים האופטימליים מתקימים, כפי שאמרת, מתוך 200 מיליארד גלאקסיות, סביר שתתקיים מערכת שמש אחת לפחות שיש בה כוכב לכת אחד לפחות, שעונה על הדרישות.
האם לא נדע?
אני לא ממש יודעת אם אכן כך. אולי כל עוד זה תלוי בנו ובקידמה הטכנולוגית שלנו, לא נדע. אבל אם זה תלוי ביצורים תבוניים אחרים אולי מפותחים מאיתנו, אולי הם ימצאו אותנו.
ואולי הם כבר מצאו!

מיכאל היי!
לא רואה- לא קיים. כבר שמעתי את המנטרה הזאת. לאותם אנשים וודאי קשה פחות להאמין בגלי הקול, בחוש הריח, ברוח, או בכח המשיכה.
או באהבה : )
אני מבינה את אותם אנשים, אבל גם לא מבינה אותם. מדענים בעיקר. אלה שצריכים לשאול את עצמם שאלות כל הזמן. אפילו לגבי תופעות היסטוריות שאין להן שום פשר הגיוני היום, ולאור הטכנולוגיות של היום.
בעיקר הם צריכים לזכור איפה היינו עשויים להיות היום אילמלא קבע פיתאגורס בניגוד לכל אמונה רווחת באותה עת ובניגוד ל"נראה", שכדור הארץ הוא עגול 8-)

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 07 נוב 2011 08:38 #6

• eorion2
  • eorion2's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
לאנשים לאורך כל ההסטוריה האנושית יש נטייה להסביר דברים שהם לא מסוגלים להבין על ידי שימוש בכוחות עליונים.
פעם היו אלה אלילי אבן, אח"כ אלים יוניים, אלים אחרים, מכשפות (שגרמו להעלאתן על המוקד של כחצי מליון או יותר נשים..) ובזמננו חוצנים.

אין ויכוח על כך שישנן תופעות שקשה לנו להסביר. אולם הבריחה אל ההסבר הפשוט שנדובר בנס אלוהי, או מעשה חוצני שגדול מכוח יכלתינו היא בריחה קלה יחסית וגם איננה דורשת פשר ותשובה אמיתית לשאלות שנשאלות.

אשר לשאלת קיומם חיים בצורה כלשהי במקומות אחרים. הדעה הרווחת מכח הסטטיסטיקה, היא שכנראה שיש. מאידך, המרחקים לתקשורת כנראה בלתי ניתנים לגישור לפחות לא בקנה מידה אנושי.

ואם יש שם מישהו במרחק של כך וכך אלפי שנות אור מה פתאום שידע איזושהיא שפה מהשפות המדוברות על הפלנטה הכחולה שלנו? במיוחד שפה שמדוברת על ידי מיקרו-אחוזון של תושביה... ומדוע ששמו יהיה פנחס או יואל (שמות חוצנים החביבים על "מטפלים באמצעות חוצנים") ומדוע שהשכלתו הרפואית לגבי האנטומיה של בני האדם תהיה רלוונטית? אולי הם בנויים שונה?
הפסקה הנ"ל מיועדת להראות עד כמה מופרך הדיבור על חוצנים בקרב חלק ניכר של האוכלוסייה.

רק בשורות טובות

עדן
עדן אוריון
[url=http://edenorion.com" onclick="window.open(this.href);return false;]http://edenorion.com[/url]
Orion 80 ED
six inches f/15 Achromat Refractor
Ten Inches f/5 Dobsonian

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 07 נוב 2011 09:34 #7

• ערן.ז
  • ערן.ז's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
מבחינתי.......

אני לא חושב שאנחנו מיוחדים!!! אני לא חושב שמה שמתקיים פה לא יכול להתקיים במרחק של מיליון שנות אור מכאן!!! דווקא מאז שהתחלתי לנסות להבין את גודלו של היקום האינסופי הזה, עד רבה.... הרי יש אינסוף כוכבים , גלקסיות וכולי' , נכון שכל עוד לא ראינו אז אי אפשר להגיד שלא קיים, אני דווקא חושב שהיקום רוחש חיים בכל צורה שהיא, לא נראה לי הגיוני שאנחנו אפשרות של אחד לאינסוף.... משפט המפתח שמוביל אותי שוב... "אנחנו לא מיוחדים!!!"

ערן.
``עלינו לזכור : השמים היו מעלינו תמיד וימשיכו להתקיים גם אחרי שאחרון בני המין האנושי יעלם מפני כוכב הלכת הזה.
כל שדרוש הוא, להביט לעבר השמים...

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 07 נוב 2011 09:43 #8

• GANDALF
  • GANDALF's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
לפרל,
אינני יודע מהיכן שאבת את המידע שמדענים פוסלים את האפשרות לקיום חיים ביקום. נהפוך הוא, השאלה הזו מעסיקה הרבה מאד מדענים ונכתבו הרבה מאד מאמרים בנושא החל מנושאים מגוונים כמו אסטרוביולוגיה ( חקר סביבות אפשריות לקיום חיים בסביבות לא ארציות ואופיים של חיים כאילו) וכלה במאמצים לגלות ולזהות תקשורת של יצורים תבוניים (פרוייקט SETI ועוד). טובי המוחות המדעיים עסקו, עוסקים ויעסקו בשאלה המענינת הזו וימשיכו בכך בעתיד.

אבל יש הבדל גדול בין להכיר ולחקור באופן מדעי (או לפחות רציונלי) את האפשרות של קיום יצורים תבוניים ביקום (דבר שנעשה וימשיך להעשות בקרב הקהיליה המדעית) ובין האמונה ה"עממית" בכך שחייזרים או חוצנים מבקרים כל יום שני וחמישי בכדור הארץ, חוטפים באופן חופשי אנשים לצורך ניסויים רפואיים שטניים, קשורים לקונספירציות ממשלתיות שונות, מתקשרים באופן חופשי עם "מרפאים" או "מורים רוחניים" או נחתו כבר בעבר והשאירו סימנים ( אריך פון דניקן ,זכריה סיטקין, 2012 ועוד ועוד ועוד..... ).

באופן אישי דעתי היא:
1) יש סיכוי סטטיסטי לא רע בכלל שקיימים חיים אחרים ביקום ובהחלט תיתכן האפשרות לחיים תבוניים מחוץ למערכת השמש שלנו - הבעיה היא איך מזהים אותם והאם הם דומים לנו (כנראה שלא בהכרח) והאם אפשר בכלל לתקשר איתם על פני המרחקים האדירים ביקום - וזו בעיה לא טריוויאלית בכלל.

2) רוב, אם לא כל, הדיבורים וה"הוכחות" הלא מדעיות לקיום חייזרים וביקורם ותקשורם כאן בכדור הארץ אינם אמינים מספיק בכדי לבזבז עליהם זמן יקר - פון דניקן הוכח כרמאי וטיפוס פלילי שעשה הרבה כסף מההיסטריה סביב הספר וכל ה"עובדות" בספר מפוקפקות או ניתנות להסבר בדרכים אחרות - הרוב המכריע של תצפיות ה"עבמים" לא משכנעות לדעתי (ואני יודע שהרבה יחלקו עלי - אבל החלטתי לא לבזבז זמן על ויכוחים בנושא). כל הספרים שקראתי בנושא ( וקראתי הרבה) לא שיכנעו אותי ורובם השאירו טעם לא טוב בפה.

3) עוד עובדה מענינת מאד היא שאחוז מכריע בין תומכי ביקורי החייזרים יש להם משהו להרוויח מהעיסוק בנושא ( או כסף או פירסום או התגמול הנפשי בעיסוק האובססיבי בנושא). אז בהחלט אפשר ללמוד משהו על האופי האנושי מכל העסק והטררם אבל זה לא מספיק מתגמל לטווח ארוך כי אחרי שראית אחד ראית את כולם.

לסיכום - המחקר בנושא וההבטים הפילוסופיים ימשיכו להחקר ע"י מדענים או פילוסופיים בשיטות המקובלות - וחובבי החייזרים ימשיכו לעסוק בענין בשיטות הפחות מקובלות שלהם.
למי את בוחרת להקשיב או להאמין זו כבר העדפה אישית שלך.... למעשה אין כל רע בלהאמין להם כל עוד לא שילמת להם את מיטב כספך או גבית מאנשים אחרים את כספם על ה"זכות לזכות בהארה מיידית"
עובדה שהרבה מאד אנשים מאמינים באלוהים מסויים (שלהם כמובן) ובכך שאלוהים הספציפי הזה דורש מהם להשמיד או לשנוא את הקבוצות האחרות של אנשים שהאלוהים שלהם קצת אחר.... אז יחסית לכך האמונה בביקורי חייזרים היא תמימה מאד ובלתי מזיקה יחסית.

ולבסוף - כן אני בהחלט מאמין באהבה למרות שאי אפשר לראות אותה :D

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 07 נוב 2011 23:10 #9

• Pearl
  • Pearl's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
תודה על כל התשובות הנוספות, אני מעריכה את זה מאוד.
השעה קצת מאוחרת ואני טיפה עייפה, והייתי רוצה לקרוא ביתר תשומת לב ולהשיב לכם. על כן לא אעשה זאת כרגע.

לילה טוב לכולם וצפייה מהנה לכל המתבוננים בשמים : )

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 08 נוב 2011 21:50 #10

• Pearl
  • Pearl's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
ראשית אני חייבת להגיד ש"דברי הוצאו מהקשרם" :D
ברור שלא התכוונתי להגיד שמדענים פוסלים את האפשרות לקיום חיים ביקום. והרי כל מטרת הצייד אחרי פלאנטות ביקום, הוא לצורך מציאת חיים, כמדומני. פרימיטיביים או מתקדמים.
כנראה שהבעתי את עצמי לא נכון, GANDALF. מה שהתכוונתי להגיד הוא כפי שנוסח ע"י מיכאל: לא רואה - לא קיים.
מדענים מאמינים בהוכחות, דומני. לא בהיפותזות. ולכן מחשבה "רומנטית" כשלי, על קיום חיים תבוניים ביקום מתקבלת בגיחוך או בסלחנות, כפי שעדן עשה למעלה..

עדן, אין לי מושג מדוע נתפשת לרעיון הכוחות העליונים. אני ממש לא מאלה המאמינים ומבקרים בקברי צדיקים, הולכים לפותחות בקפה/קלפים/כף יד
you name it, לרבנים ולמכשפים. ממש לא!
אבל אני שואלת שאלות, ותוהה לגבי דברים 'לא הגיוניים'. זה כן. וההסברים המקובלים לגבי מספר תופעות חריגות מהעבר של האנושות, ממש לא משכנעים אותי. הכי זריז היא דוגמת הפירמידות, וכיצד מספרים לנו שאנשים כמוך וכמוני יכלו לבנות אותן. או הסטון-הנג'. עשרות טונות של סלעים שהובאו ממרחק של עשרות קילומטרים, סותתו והועמדו או הונפו והונחו כמשקוף על צמד סלעים אחר. איך עושים את זה היום בלי שימוש בציוד כבד?
אני מודה שקל לי יותר להאמין שהיתה להם שליטה על סוג כל שהוא של טכנולוגיה שניטרל את כח הכבידה.

חייבת לשאול, מה אתה רואה כאן עדן? ( או כל אחד אחר מסוקרן )

פסלון שנמצא בקייב ומתוארך ל 4000 לפני הספירה

ציור סלע באוסטרליה מתוארך 3000 לפנה"ס

פרט מקיר חיצוני, נמצא בקתדרלה בסלמנקה, ספרד מתוארך לשנת 1100 לספירה

פסלון עתיק שנמצא ביפן

פרסקו מהמאה ה14

ועוד לא דיברנו על ציורי הקרקע במישור נסקה בפרו, שאי אפשר להבחין בפרטים שלהם אלא במבט ממעוף הציפור, או מטוס.. או פסלון הזהב הזה מתרבות המאיה

צריך לומר, זה כבר מזמן לא רק אריק פון דניקן, אלא גם מספר מדעני פרינג', חוקרים ואפילו אנשי דת.
אבל לא שמעתי מעולם שהוכח שפון דניקן הוא רמאי וטיפוס פלילי, GANDALF ?
כמו כן, אני ממש לא מתכוונת לכל הסטילס והווידאו המזוייפים ה"מתעדים" עב"ם כזה או אחר, חוצנים ביער וכאלה שטויות אחרות.
אני גם ממש לא חושבת, שלסבור שיש חיים תבוניים חוצניים זו בריחה קלה מהמציאות. למה ההסבר על חציבה/סיתות והובלת סלעי ענק לבניית הפירמידות בעת העתיקה סביר יותר? למה אף אחד לא קם ומראה לנו את זה? עד רבא. שיבנו פירמדה לדוגמא!

טוב, נסחפתי :)
Time to create page: 0.138 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 59 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת