ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים?

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 08 נוב 2011 23:28 #11

• ldti
  • ldti's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
היי.
הרשי לי לענות לך לפחות על חלק מהציורים, אלה שאני מכיר:

2: צורה קלאסית של ציורים אבוריגניים, משמשת אותם עד היום כתיאור לבני אדם
3:הקתדרלה מתוארכת לתאריך שכתבת , אבל האסטרונאוט נוסף בשנות ה 60 או ה70 (אם אני זוכר נכון) של המאה ה20 כשעשו שיפוץ.
5: ציור קלאסי של כוכב שביט מאותם ימים. אין לי מושג למה יש בתוכו בן אדם...
לאוניד.
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 08 נוב 2011 23:40 #12

• אלכס
  • אלכס's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
הינה קישור להסבר יותר ספציפי לגבי האיש בחליפת החלל:
http://www.hoax-slayer.com/cathedral-spaceman-carving.shtml

לגבי הפירמידות - קראתי איפשהו (לא מזמן) שהבלוקים הענקיים לא נסחבו אלא יוצקו במקום, אחד ליד השני. אם תרצי, אחפש את המאמר שנית ואפרסם כאן את הקישור...

עדכון:
קראתי היום בבוקר עוד קצת, ולמדתי שההשערה שהבלוקים יוצקו במקום דווקא לא מתקבלת בזרועות פתוחות בקרב החוקרים.
לאומת זאת, יש לא מעט שיטות חלופיות שמאפשרות הזזה של בלוקים קטנים עד בינוניים, וגם שיטות נוספות להזזת הבלוקים הגדולים.
פרטים כאן:
http://en.wikipedia.org/wiki/Egyptian_pyramid_construction_techniques#Limestone_concrete_hypothesis
SkyWatcher 130 Heritage dobsonian
Garret Optical Gemini 10x50 binos
Baader Planetarium Orthoscopic 6mm eyepiece
Stereoscopic F/4 eyeballs

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 08 נוב 2011 23:47 #13

• ldti
  • ldti's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
טוב, טעיתי בתארוך התוספת... קורה.
לאוניד.

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 09 נוב 2011 08:14 #14

• eorion2
  • eorion2's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
בוקר טוב
לפני שנתחיל לעבוד...

לא טענתי ולו לרגע שאת פוקדת קברים וכו'.
כן טענתי שלאנושות ככלל, יש טבע שדברים שאין להם הסבר מניח את הדעת, חלךק ניכר מן היושבים על כדור הארץ נוטים לייחס לכל מני כוחות עליונים.
הכוחות העליונים הללו משתנים בהסטוריה מאלילים דרך אלים, מכשפות ובימינו אנו - חוצנים.

שוב. אין לי הסבר מניח את הדעת לחלק מהתופעות.
לדעתי חשוב לחקור ולחפש את ההסבר ולא לתלות אותו במשהו שאי אפשר לחקור אותו (כמו אלים, מכשפות חייזרים וכו')
דווקא לבניית מבני הענק לאורך ההסטוריה ישנם הסברים מניחים את הדעת. בעזרת מאגרים בלתי נדלים של כח-אדם (לא היה להם את עפר עיני וההסתדרות שילחמו למענם) ובעזרת מנופים פשוטים, זרמי נהר ניתן היה להזיז ולהרים אבנים כבדות מאוד ממקום למקום.
אני מניח שהבנייה לקחת לא מעט זמן, ואיננה יכולה להתחרות עם פרוייקטים ממוכנים של זמננו. אולם מבחינת ההסבר - הוא מובן, ומופלא לא פחות. עצם המחשבה על איך שלטו על עשרות אלפי העבדים, כיצד העבירו את הפקודות, כיצד ניהלו את מעבר חומרי הגלם, משימה לא פשוטה, אנושית ומופלאה לא פחות מאשר הסבר חוצני.
דוגמה שלגביה אין עוררין שנעשתה על ידי בני אדם - התקדמות הלגיונות הרומיים בלחימתם. הם התקדמו בכח אדם וסוסים בלבד! כחמישים קילומטרים ביום! אין היום כמעט צבא ממוכן יכול לעשות דברים כאלה. העברת המידע אצלם (ללא דואר אלקטרוני) הזזת חילות, (הכוחות שלהם שלחמו כאן הובאו מאירופה) אלה דברים שקשה לתפוס עד היום. אולם אין שום עוררין על כך שנעשו על ידי בני אדם בצלמנו.

לגבי התמונות שצירפת.
ההתייחסות שלנו למה שאנו רואים ניזונה לא רק ממה שאנו רואים בתמונות אלא גם מידע נוסף, מוקדם שנמצא במוחינו. אני מניח שאם לא היינו מודעים למסעות האדם לחלל, למטוסים, לחליפות חלל וכו' רובנו לא היו יכולים להגיד זה דומה ל... משום שאיננו יועים למה דומה. ניתוח יצירה (אמנותית), בהנחה שיוצרה איננו נביא, יכול להיעשות רק על סמך הידע שהיה, וברור לנו שהיה, ליוצר. אין לנו שום הוכחה, שהיוצר של היצירות שהבאת, חשב/ידע/ על החלל/חוצנים וכו' ולכן ההנחות שכאילו מדובר על כך רופפות מאוד ובוודאי שדורשות הוכחה.

דבר דומה אפשר לומר על ההילות המצויירות של השליחים של ישו בציורי הקדם-רנסאנס. אולי אלה קסדות? אם כי, מכיוון שהיום ברור שישו ושליחיו היו יהודים שחשבו על יהדות "קצת אחרת" ומאמיניהם האמינו שיש להם הילה של קדושה מסביב לראשם, וציירו אותה, כמו שגם פיסלו את פניו הקורנים של משה (עם קרניים של ממש) כשירד עם לוחות הברית. (מיכאלאנג'לו).

אני לא הולך לתת הסברים לכל דבר, אין לי. מאידך, אינני בורח אל החוצנים והמכשפות כאשר אין לי הסבר מניח את הדעת.

בשורות טובות

עדן
עדן אוריון
[url=http://edenorion.com" onclick="window.open(this.href);return false;]http://edenorion.com[/url]
Orion 80 ED
six inches f/15 Achromat Refractor
Ten Inches f/5 Dobsonian

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 09 נוב 2011 11:31 #15

• GANDALF
  • GANDALF's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
אוסיף מעט לתגובתו היפה והמפורטת של עדן.
קיום של פסל או תמונה או כל ארטיפקט אחר מעשה ידי אדם שנדמה לנו שהוא מייצג משהו אינו מהווה הוכחה חותכת ומספקת לקיומו האמיתי של אותו "משהו".

אתן שתי דוגמאות:
1) התרבות והאומנות הסינית מוצפות במיליארדי תמונות, פסלים ויצירות נוספות של דרקונים האם יש בכך הוכחה לקיומם של דרקונים? האם בעקבות קיומם של מיליוני פריטים אילו תתחילי מעתה להשקיע את זמנך במסגרת "האגודה לתעוד קיומם של דרקונים"? האם תרשמי מייד לקורס באוניברסיטה הפתוחה בנושא "הפיסיולוגיה של מערכת העיכול בדרקונים מצויים"? אני מקצין בכוונה תחילה את התגובה בכדי להציג את האבסורד והגיחוך שבהסתמכות על "ממצאים" כמו אילו של פון דניקן ונסיון ליחס להם דווקא משמעויות מהסוג שהוא מנסה לדחוף את הקורא לכיוונן.

2) ההתרבות והאומנות של ימי הביניים באירופה מוצפות תמונות פסלים וסיפורת בנושא מכשפות, שדים, לוציפר, GARGOILS (שמופיעים גם בפיסול על כנסיות רבות בצרפת) - האם תראי בכך הוכחה מספיקה לקיום של מכשפות שדים ושאר מרעין בישין כנזכר למעלה?

מה שאני מנסה לומר הוא שאדם רציונלי בד"כ מחפש את ההסבר הפשוט יותר ל"ממצאים" כאילו ורק אם לא קיים שום הסבר אחר מספק אפשר לעבור להסברים יותר אקזוטיים.

באופן עובדתי הרבה בני אדם לא בהכרח חושבים ומתפקדים באופן רציונלי - המבנה הפסיכולוגי של האדם בהחלט מכיל בתוכו אלמנטים שאינם בהכרח רציונליים ויש לנו נטייה להמשך אל דברים מוזרים ומענינים ולפרש אותם בצורה "מיסטית" או לכל הפחות באופן לא רציונלי.

אינני בא לשפוט כאן איזו צורת חשיבה מועדפת - שכלית/רציונלית או רגשית/מיסטית. לשתי צורות החשיבה יש מקום בעולמינו ואין לי ספק שהדמיון האנושי הוא דבר מפרה ומועיל ומעשיר את התרבות.

כהעדפה אישית במישור העובדתי אני מעדיף לנסות להיות רציונלי - אולם זה בהחלט לא מפריע לי להנות מפרי הדמיון האנושי ולהעריך יצירות שנוצרו ע"י הצד הלא-רציונלי.

לצערי (או שמא לשמחתי) תיאוריות "החייזרים שביקרו כאן" אינה נמנית על אותן יצירות הדימיון שגורמות לי ריגוש או הנאה בעיקר בגלל האופי האובססיבי והוכחני עד זרא של המשוגעים לדבר.

אי לכך בשלב זה אני רואה את ההשערה הזו כלא מוכחת במקרה הטוב וכביזבוז זמן טוטלי במקרה הרע.

בתחום האסטרונומי לפחות אני אומר שהדברים שאנו צופים בהם על כיפת הרקיע מצדיקים את האמרה (לא זוכר מי אמר אותה) - "המציאות עולה על כל דימיון"- ודי לי בזה :D

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 09 נוב 2011 22:12 #16

אם כבר מדברים על ניתוח רציאונלי לגבי הנושא הייתי רוצה להוסיף שתי נקודות:
1. קיימת נוסחה ידועה בשם (DRAKE EQUATION (http://en.wikipedia.org/wiki/Drake_equation שמנסה לחשב הסתברות לקיום חיים תבונתיים. היא מכילה בתוכה מספר פרמטרים כמו: כמות הכוכבים ביקום, כמות פלנטות בטווח המאפשר חיים ועד לאורך/משך קיום ציויליזציה טכנולוגית. חלק מהפרמטרים קל יחסית לחשב , עבור חלק אחר קשה מאוד להעריך את הסתברות .כמו לדוגמה הפרמטר של אורך קיום צויליזציה טכנולוגית .
בכל מקרה מדובר בניסיון יפה לבצע ניתוח רציאונלי ועל ידי שינוי של הפרמטרים להגיע לתוצאות מעניינות ולנתחם (פירוט בקישור).
2. לשאלה מדוע עד כה לא הלצחנו ליצור קשר עם אף "חוצן" או להבחין בעקבות כלשהם של ציויליזציה מחוץ לפלנטה שלנו קיימות מספר אפשרויות:
א. יתכן שפשוט צויליזציות טכנולוגיות בשלב מסויים של התפתחותם הורסות את עצמן ו/או סביבתם ולא מצליחות להתפתח
ב. נניח ובכל זאת צויליזציה טכנולוגיות הצליחה לא להרוג את עצמה וכן המשיכה להתפתחאז הצוילזציה כזאת יכולה לעקוף אותנו לא ב100, לא ב1000 אך יתכן במאות אלפי שנים או אולי גם מיליוני שנים. הרי קיימות שמשות הרבה יותר ותיקות מהשמש שלנו. ואז סביר להניח שהצויליזיציה כבר נמצאת בשלב אבולוציוני מתקדם הרבה יותר ומבחינתם אנחנו ליותר מנמלה או זבוב או לכל היותר קוף.
אז נשאלת השאלה : מה הטעם ליצור קשר עם הנמלה?

לסיכומו של דבר : אני חושב שאנו בסבירות גבוה נמצא חיים פרימיטיביים מחוץ לכדור הארץ ויתכן שכבר בעשרים/שלושים שנה הקרובות .
לגבי חיים תבונתיים אני אישית הרבה יותר סקפטי

P.S. ראיתי לאחרונה סדרה מעולה של BBC בשם : wonders of solar system שמורכבת מארבע פרקים והאחרון שבהם כולו מוקדש לנושא הזה, מאוד מומלץ ומעניין .
We are a way for the Cosmos to know itself" Carl Sagan"

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 09 נוב 2011 22:48 #17

• eorion2
  • eorion2's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
לגבי החבר פון-דניקן...

ראשית, ראיתי את הסרט מרכבות האלים כילד/נער. אין ספק שהיה זה אירוע מכונן בחיי, עצם הרעיון.
מאוחר יותר, התחלתי לקרוא כתבי עת "מקצועיים" יותר, ונוכחתי בהונאה. לא כיף גדול ששוברים לך מיתוס, אבל זו המציאות. (מזכיר לי ציור נפלא של נורמן רוקוול שמראה ילד שמגלה את "חליפת סנטה-קלאוס" בשידת המגרות המשפחתית) http://0.tqn.com/d/arthistory/1/0/0/2/1 ... y-1956.jpg

פון-דניקן, מסתבר, עסק בהונאות ורמאויות שונות במקביל לכתיבת הספרים, שהיו כנראה חלק ממסכת ההונאות שלו.
הוא נשפט לפחות פעמיים וריצה לפחות תקופת מאסר אחת על הונאה (הכל הלך אצלו, מיסים, אנשים וכל דבר שאפשר לעשות ממנו כסף).

במספר ראיונות מאוחרים עמו, התוודה כי בדה חלק מהדברים מליבו, ביקש מאנשים בני זמנו לייצר לו את ה"ממצאים" השונים, ובמקרים רבים "הגזים" בתיאורים שנתנו לו מקומיים.

הרעיון עצמו של תיאוריית הביקורים מהחלל, בא לו כנראה מווסף סיפורים קצרים שהתפרסמו בשנות העשרים המאוחרות והשלושים המוקדמות של המאה העשרים...

ישנו ספר שלם (The Space Gods Revealed - ISBN 0-06-014141-7) שמפריך עמוד לעמוד את טענותיו של דניקן.

כמו שליהו כתב, המציאות עולה על כל דמיון...

לילה טוב

עדן
עדן אוריון
[url=http://edenorion.com" onclick="window.open(this.href);return false;]http://edenorion.com[/url]
Orion 80 ED
six inches f/15 Achromat Refractor
Ten Inches f/5 Dobsonian

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 14 נוב 2011 23:28 #18

כיום אפילו חברה מהמוסדות האקדמיים המכובדים בעולם כמו Harvard וPrinceton לא מתביישים להתעסק בשאלה של קיום חיים תבונתיים . הינה דוגמה לעבודה שפורסמה לאחרונה בתחום שמדברת על שיטה אפשרית לחיפוש לאחר מה שהם קוראים " Artificially-Illuminated Objects " כלומר פלנטות עם תאורה מלכותית.
http://arxiv.org/abs/1110.6181v1
We are a way for the Cosmos to know itself" Carl Sagan"

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 15 נוב 2011 03:27 #19

• YOSSI_HURY
  • YOSSI_HURY's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
לכל הפסימיסטים שחושבים: "לא ראיתי, משמע לא קיים".
אני אומר: "בטח לא מכם תבוא הבשורה".

יו :P י

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 15 נוב 2011 10:02 #20

• GANDALF
  • GANDALF's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יוסי,
אתה מאמין בביקורי חייזרים אצלנו ?
האם נחטפת ביידי חייזר ?
נשמח לשמוע ממך את הבשורה בצירוף הוכחות מתועדות. :D

אשמח גם לשמוע ממך מה הקשר בין אמונה/השערה בקיום חיים תבוניים ביקום לבין ביקורי חייזרים אצלנו בימי שני וחמישי.

לי נראה שהשאלות האילו שייכות לשתי קטגוריות נפרדות ( האחת מדעית והשניה פסיכולוגית) :lol:

תודה מידידך משכבר הימים
Time to create page: 0.144 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 37 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת