ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים?

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 15 נוב 2011 13:57 #21

• YOSSI_HURY
  • YOSSI_HURY's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
אהלן ליהו
בקשר לצד המדעי, לאף אחד מאיתנו אין הוכחות בקשר לחייזרים , לכן אנו מפעילים את הדמיון וההיגיון (בשביל זה קיבלנו אותם כדי להשתמש בהם) . וכמו שאמרו גדולים וחכמים מאיתנו בעבר: "אם אין חלום . . .תאכלו עוגות". סתאאם סתאאם. :lol:

נכון שגם אני לא ראיתי חייזרים מימי, אך לא פעם ראיתי במו עיני תופעות שלא מתקבלות על הדעת דרך המשקפת "6 שלי הממוקמת דרך קבע במרפסת, עם הכיסא המסתובב. לפעמים אני עוקב שעות על כל דבר שזז בשמיים. יצא לי לעקוב מרחוק בשעות הדימדומים: ב-מבנים של להקות ציפורים, הליקופטרים, מטוסי ענק שמתדלקים באויר, עקבתי פעמים אין ספור אחרי לויינים שנכנסו לי במקרה לתוך העיניות, למדתי לזהות בלונים שהופרחו לשמיים במתכוון ולא במתכוון, ואפילו ב-עלי שלכת (לא בפוקוס) שנשרו מעצים והתנדנדו ברוח.

את הכל למדתי לזהות בחושך, חוץ מדבר אחד שלא מתקבל על הדעת, "אורות עמומים (בצורת פונפונים) בגדלים שונים ובצבע סגול פסטל, מסתובבים אחד מסביב לשני, אך במבנה אחיד ובכיוון אחד. זה חזר על עצמו בכל ערב ובאותה שעה באותה תקופה. ועל כך אין לי הסבר. צריך היה לראות כדי להאמין.

אגב אהבתי את המשפט שאמרת: "אני מאמין באהבה למרות שלא רואים אותה". ושאלתי היא . . . האם אתה (לפחות) חש אותה ? :lol:

מידידך הנאמן, שאוהב לקרוא את דעותיך, ואפילו לאחר לגימה מהנוזל ההוא . . . איך קוראים אותו ? :?

יו :P י
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 15 נוב 2011 17:00 #22

• GANDALF
  • GANDALF's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יוסי חברי היקר,
אני בהחלט חש אותה אבל זה כבר נמצא בתחום האישי/ פרטי/ סובייקטיבי ולכן קשה להעביר את החוויה הלאה ואני חייב להניח (להאמין) שכשאני אומר את המילה הזו אחרים מבינים מה אני אומר.

לגבי הפונפונים הצבעוניים - אתה בטוח שזה לא נעלי הבית המפונפנות שהשכנה מלמעלה תלתה ליבוש ? :mrgreen:

ויותר ברצינות - יש הרבה מאד תופעות ויזואליות שקשה להסביר - אני בעצמי ראיתי כמה - אבל קשה לי לקפוץ למסקנה שאלו צלחות מעופפות מלאות חייזרים. :roll:
מנסיוני הדל בנושא כמעט תמיד אפשר למצוא הסבר סביר לתופעות מוזרות כאלו- אם מחפשים טוב. זה עדיין לא פוסל את האפשרות שאולי זה צלחת מעופפת אבל זה שראית משהו ואפילו אם ראית מספר פעמים זה עדיין לא מוכיח כלום. חבל שלא ניסית לצלם ! תמונה ברזולוציה טובה ממקור אמין כמוך היית עוזרת מאד.
לצערי בגלל ריבוי הדיווחים הכוזבים והפיברוקים בתחום אינני יכול להתייחס לכך כהוכחה ממשית ומשכנעת.

בכל מקרה - תמשיך לצפות ולתעד וכשיהיה משהו מוצק בידך אשמח לדסקס על כוס עראק ארקטוריאני :lol:

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 28 נוב 2011 15:08 #23

• NirZiso
  • NirZiso's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתחיל
חייזרים = שדים. נקודה.
מי שנתקל בחייזר/שד פעם, אף פעם לא יוכל לשכוח את זה ואת התופעות (מחלות,פחדים וכו') .שנלוות לכך.

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 28 נוב 2011 17:58 #24

• YOSSI_HURY
  • YOSSI_HURY's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
ניר,

אם אתה משוה חיזרים ל-שדים וגם שם "נקודה", כנראה שאינך מעוניין לשמוע שום דעה אחרת. אז אני מציית להוראתך.

יו :P י

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 28 נוב 2011 23:09 #25

• giladro5
  • giladro5's Avatar
  • מנותקים
  • גולש בכיר
  • Thank you received: 1
שלום PEARL,
שאלה מעניינת ויפה שאלת, אך אולי צריך לחדד אותה יותר,מפני שעל דעת רוב האנשים- ואסטרונומים חובבים בתוכם- ישנם חיים תבוניים אי-שם ביקום.
יש-לדעתי-לחדד את השאלה: האם הם ביקרו ו\או מבקרים כאן על כדה"א?
אם נתייחס רק לשם דוגמה לדבריהם של שני אנשים ,האחד-קצין בכיר, לשעבר,בפיקוד הטילים הבליסטיים של ארה"ב שאומר כן,הם כאן (וכמובן שהוא מביא עדות מסמרת-שער כדי להוכיח זאת)
לעומתו מדען בכיר (לא לשעבר) במכון מחקר מכובד הממומן ע"י שועי-עולם,שאומר: אינני פוסל קיום חיים תבוניים ביקום אך אין שום דרך שבה יוכלו להגיע הנה ממרחק כה רב...בלה...בלה.. וחוץ מזה אם הם כאן למה הם לא מציגים עצמם בפנינו?
מבין שני המעידים אני נוטה לקבל את דעתו של הראשון וזאת, מהסיבה שלקצין יש הרבה מה להפסיד מהצהרתו על ביקור חוצנים בכדה"א. הוא מעיד בשבועה על אירוע שאין דרך להסבירו אלא ע"י נוכחות תבונית . לעומתו המדען- (בעצם) פוסל נוכחות כזו על סמך הבנתו(?)
את היכולות של בעלי התבונה הללו ועל סמך ידיעותיו המקצועיות, רבות ככל שיהיו , ובכך מן-הסתם ,מתבצר לו בעמדת הרוב.
המצב הקיים היום בעולם דומה למאזן ההשקפות שבין הקצין-המעיד על סמך ניסיון וחוויות, מול המדען הפוסל על סמך הבנתו והשערותיו המקצועיות.
לדעתי רוב האנשים הפוסלים את הנוכחות התבונית על כדה"א בוודאי שלא חוו בעצמם אירוע משמעותי שיכול היה לשנות את דעתם, וסביר שגם לא למדו את הנושא באופן מעמיק ואובייקטיבי.(מעידים המסכנים את מעמדם, מול מכחישים, או שותקים כדי לשמור על מעמדם)
אחרי הכל, אפשר להבין את השקפתם הפוסלת של רוב האנשים, קיומם של חייזרים תבוניים, בעלי יכולות טכנולוגיות בלתי נתפסות מאיים להשמיט את הקרקע מתחת לרגלינו ,כל מה שידענו (או חשבנו שידענו) על ההסטוריה שלנו על טכנולוגיות בלתי אפשריות(כביכול), על היותנו נצר הבריאה ועוד, כל אלה עלולים להתערער בבת אחת.
לדעתי כל אדם חייב להשליך לזמן-מה את הסקפטיות והגיחוך וללמוד בעצמו את הנושא הזה (ויש הרבה מה ללמוד)
מקום טוב להתחיל הוא מסיבת העיתונאים הזו:
http://www.youtube.com/watch?v=7vyVe-6YdUk
וזוהי רק טיפה בים האינפורמציה.
גלעד

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 29 נוב 2011 06:37 #26

• giladro5
  • giladro5's Avatar
  • מנותקים
  • גולש בכיר
בוקר טוב,
עדן ידידי, איזה כיף לדון באוף-טופיק ועוד בפורום לאסטרונומיה (:
נהניתי לקרוא את שכתבת, יכול להיות שאף פעם לא נצליח לשכנע אחד את השני אבל הטענה הזו:eorion2 wrote:
...לדעתי חשוב לחקור ולחפש את ההסבר ולא לתלות אותו במשהו שאי אפשר לחקור אותו...
במיוחד הקפיצה אותי, נכון שהרבה יותר קל לנתח מבנה אנטומי של עכבר במעבדה מאשר תופעות פראפסיכולוגיות ,עד לאחרונה, באמת לא חקרו את התופעות הללו ואף נידו את העוסקים בתחום (מכשפות ומעלי-באוב) כדאי לצפות בסרט הזה :
,אני טוען שאפשר לחקור כל דבר ,מספיק שנראה איזה שיטות, מכשירים ותיאוריות פותחו כדי לחקור אובייקטים ביזאריים ובלתי נתפסים במעמקי החלל הרחק מן המעבדה, רוב הכילים והשיטות לא היו בנימצא ,הן פותחו במהלך ובגלל השאיפה לגלות ולחקור. היום ישנם הרבה אנשים וגופים עצמאיים שחוקרים את נושא העבמ"ים והחוצנים ,נכון, עדיין לא מטעם האקדמיה , רק עניין של זמן. כפי שזה נראה ישנן יותר עובדות מוצקות ועדויות כבדות משקל מהנחוץ כדי להתחיל במחקר רציני ,גם באקדמיה.
יום נעים
גלעד

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 29 נוב 2011 11:04 #27

• אלכס
  • אלכס's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
giladro5 wrote:
קצין בכיר, לשעבר,בפיקוד הטילים הבליסטיים של ארה"ב שאומר כן,הם כאן

שלום גלעד,
האם תוכל לשלוח לינק לאותה האמירה כשהיא כתובה, בבקשה?
קצת קשה לי להבין אנגלית מדוברת... בנוסף, יותר קל לחפש פרטים ומידע נוסף על סמך משהו כתוב.
SkyWatcher 130 Heritage dobsonian
Garret Optical Gemini 10x50 binos
Baader Planetarium Orthoscopic 6mm eyepiece
Stereoscopic F/4 eyeballs

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 29 נוב 2011 23:26 #28

• giladro5
  • giladro5's Avatar
  • מנותקים
  • גולש בכיר
אלכס wrote:
giladro5 wrote:
קצין בכיר, לשעבר,בפיקוד הטילים הבליסטיים של ארה"ב שאומר כן,הם כאן

שלום גלעד,
האם תוכל לשלוח לינק לאותה האמירה כשהיא כתובה, בבקשה?
קצת קשה לי להבין אנגלית מדוברת... בנוסף, יותר קל לחפש פרטים ומידע נוסף על סמך משהו כתוב.

לא מצליח למצוא את זה כתוב אבל אולי האתר הזה יעזור :

https://sites.google.com/site/keufo2010 ... osuregreer

ישנה כאן תמצית דבריהם של המעידים ועוד אינפורמציה רבה בנושא.
גלעד

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 30 נוב 2011 00:53 #29

• Aphophis
  • Aphophis's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
לגבי חיים תבוניים - אני די בטוח שחייבים להיות אי שם עוד כוכבי לכת שהתפתחו בהם חיים, בחלקם כנראה גם תבוניים.
לגבי חייזרים שנמצאים כאן - אני חייב להסתמך על קארל סאגאן שהיטיב להסביר את זה בספרו "עולם רדוף שדים" - החייזרים הם אנושיים מדי, צפויים מדי, פשוטים מדי. יש להם שתי רגלים, שתי ידיים, הם מונעים מאותן סיבות כמונו (סקרנות/פחד/דאגה), העדויות אף פעם לא טובות מספיק ומהוות בחלק גדול מהמקרים עדות שמיעה.
כבר נכתבו אין ספור מחקרים על כך שאפילו עדי ראייה לא מהיימנים (ניסוי הקוף והכדור, מישהו?), נותים לפרש את מה שהם רואים לפי הסיפור שלהם ומושפעים מעדויות של אחרים (אף פעם לא שמעתי על חייזרים שנראים כמו פילים קטנים [footfall - ספר פשוט מצויין :) ], כמו כוכבי ים אינטליגנטיים, כל מה שבא לכם - הם תמיד דומים אחד לשני ובכל עשור כמעט יש תיאור שונה לפי התיאוריה הרווחת באותו זמן).

ביליתי חלק נכבד מחיי הקצרים במערכת צבאית, אני יודע כמה הזויים מסתובבים בשורות צה"ל ולכן אני יכול להעריך כמה כאלה יש בצבא ארה"ב. אם אכן יצרנו קשר עם גזע אינטליגנטי אחר, אין שום סיכוי שבעולם שהיו מצליחים להשתיק את זה במשך כל הזמן הזה - זה לא עובד ככה. אצלנו לא מצליחים להשתיק ראש מוסד כשהוא רוצה לדבר. מה עם החייזרים עצמם? למה הם מתנהגים כמו שדונים בסיפורי אגדות? למה שהם ייצרו קשר עם ממשלת ארה"ב/רוסיה/סין/... דווקא? למה לא עם לארי קינג?

ואני עוד לא הגעתי אפילו לנושא הפיזיקלי - אלא אם כן כל מה שאנחנו יודעים על העולם שגוי (ולפי הניתוח העדכני של תוצאות אופרה - אין סיכון משמעותי לתורת היחסות) זה לא טריוויאלי להגיע לפה. אז אם כבר מגיעים, או שיושבים בשקט וצופים או שמתערבים כמו שצריך - שוב אין כאן שום הגיון פנימי.

האם אסטרונום חובב בהכרח גם מאמין בקיום חיים תבוניים חייזרים? 30 נוב 2011 12:14 #30

• GANDALF
  • GANDALF's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
חברים
נסחפתם לחלוטין - שדים... חייזרים....אנרגיות וטכנולוגיות מוחבאים ע"י ממשלות......

אני חייב להסכים עם APOPHIS בענין. - זה שבעל דרגה בצבא ארה"ב מעיד על משהו זה עדיין לא מוכיח כלום.
אחת מהבעיות העצומות בכל התחום האפור הזה היא שתמיד כאשר צריך לספק הוכחה חותכת הניתנת לבדיקה ואימות העסק כושל ומתחילים הגמגומים או הזיופים.

באותו יום שיציגו לי עב"מ (ואני מוכן אפילו להסתפק בחלק מהמנוע של העב"מ) אני אאמין.
באותו יום שיציגו בפני חייזר מת או חי - אני אאמין.

לא דקה אחת לפני כן.....

אני צר אופקים ? יכול להיות :D

גלעד וניר רחבי אופקים ? יכול מאד להיות אבל זה עדין לא מחייב אותי לקנות את הסיפורים ב- YOUTUBE

אני מעדיף מקורות מידע אמינים יותר - ולא הצלחתי למצוא אפילו אחד.

אז בואו נשים את הענינים בפרופורציות המתאימות.

אני בהחלט מעריך שיש סיכוי מצויין לקיום תנאים מתאימים להתפתחות חיים ביקום. עצם האפשרות הזו כוללת בתוכה גם סיכוי להתפתחות חיים תבוניים.

יש יותר מדי נעלמים והנחות מובנות במשוואת דרייק מכדי שנוכל ליחס לסיכויים האילו ערך כמותי מדוייק או אפילו מקורב. לכן השאלה הזו נשארת לעת עתה פתוחה.

האם חיים תבוניים יהיו מסוגלים להגיע לכדור הארץ ? - יותר מדי נעלמים והנחות במיוחד כשהענין מחייב טכנולוגיות מבוססות פיסיקה שונה מזו הידועה כיום - ולכן דעתי היא
שזה יתכן אבל איננו יודעים מספיק על כך ולא נוכל לדעת עד שתבוא תיאוריה פיסיקלית חדשה שתחליף את תורת היחסות.

האם חייזרים מסתובבים/ מתרסקים/פולשים/ צופים בכדור הארץ ? - לא מאמין עד שגלעד לא יספק לי דוגמית ( ולא, נאומים חוצבי להבות של גנרלים בדימוס ב- YUTUBE זה עדיין לא הוכחה !)

בקיצור שכל אחד יאמין במה שהוא רוצה :roll:

אני מעדיף לעשות תצפיות ולקרוא ספרי אסטרונומיה ( כמובן שביום שבו ינחת עב"מ בחצר שלי דעותי תשתננה לחלוטין אבל עד אז אמשיך בחיי הרגילים) :ugeek:
Time to create page: 0.132 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 72 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת