ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר
  • דף:
  • 1
  • 2

נושא: זיהום אור איך אנחנו הולכים לנצח? התשובה בפנים

זיהום אור איך אנחנו הולכים לנצח? התשובה בפנים 07 פבר 2012 22:04 #11

היי,

תודה על התגובה.

אני חושב שאנחנו צריכים לחשוב חיובי יותר מכיוון שאין דרך אחרת.

ראשית, אני מבין שמודעות לגבי זיהום בישראל שואפת ל0 אבל...ואבל גדול - אם תסביר טוב לאנשים אתה תגלה שהם מבינים מהר מאוד שזו בעיה אז לא הייתי דואג יותר מדי...מכיר את הפתגם "למכור קרח לאסקימוסים"? למרות שפה אתה מוכר מוצר שכולו ברכה.

מבחינת חיסכון - היום הלד תאורה נפלאה ויקרה אין ספק....אבל הטכנולוגיה משתפרת ואם לא היום או מחר התאורה הבזבזנית תוחלף במהלך השנים בכל מקרה...אין צל של ספק...רק השאלה מתי.

אגב נניח תאורה היום הינה 400 ווט בקלות אפשר להחליף אותה לפחות ולהלביש לקאט אוף מלא. לכוון את התאורה נטו למטה השינוי יהיה ענק.

לא חייב תאורת לד.

לגבי פרוג'קטורים...אם טיפלת בכל תאורת הרחוב בעיר שלך פרוג'קטורים הינה בעיה רק של מתן הסבר על זיהום האור לאותו אדם או גוף שמדליק אותו...שמעתי על אינספור מקרים ששיתפו פעולה הלוואי ואלו היו הבעיות שלנו.

תאורת כבישים - אם הצלחת לעשות שינוי בעיר אחת אבל של ממש, אז אני לא רואה סיבה למה לא לקדם את הנושא הלאה ולהראות הוכחות מוצדקות למה שווה כן להמשיך [הרי שגם ככה התאורה מוחלפת מדי שבוע אז למה לא להחליף לתאורות החסכוניות??? "על הדרך"]

אני לא מקורב לאף אחד אני רואה את עצמי אישית ומאמין גדול שאפשר להביא לשינוי.

עכשיו דמיין אם כולם היו חושבים כך....

אני מבין את נקודת המבט שלך...והייתי שם...

תודה על החתימה ואשמח אם תצטרף לצוות שלי, אנחנו בדיוק מתכנסים שבוע הבא לישיבת תוכנית עסקית עם אנשי מקצוע בתחום יהיה מעניין וכיף.

תודה
מיכאל
אתר הבית שלי:
[url=http://www.michaelastro.com" onclick="window.open(this.href);return false;]www.michaelastro.com[/url]

orion 80 m"m Triplet Apo cf
Tv r/f 0.8x
Canon 450 d moded
Guiding scope- Orion 80 m"m short tube
Eq6 mount sergo hypertune
Orion starshoot guider
Apogee 90 ra sa 88 m"m binos
Triple G cooling system
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

זיהום אור איך אנחנו הולכים לנצח? התשובה בפנים 07 פבר 2012 23:06 #12

כשאני מסתכל על תאורת כבישים - בהמון מקומות (במרכז לפחות) הפנסים החדשים הם דווקא מהתצורה הפחות מזהמת (שטוחים למגרי מלמטה ומכוונים כלפי מטה בדיוק).

לגבי LED - לדעתי ממש לא כדאי שיעברו לסוג זה של תאורה. מכמה סיבות.
1) ברגע שמבנה הפנס הוא כפי שתארתי (ויש המון כאלה גם בארץ) - אין הבדל מבחינת מה שנקרא upward flux (שטף אור שמגיע למעלה) בין אם זה LED או פנס אחר. ה cut off נקבע ע"י צורת הפנס עצמו בשלב זה. ומה שמגיע למעלה זה כבר השתקפות מהקרקע.
2) תאורה עם אורך גל אדום יותר (כמו שיש היום) מתפזרת פחות באטמוספרה מאשר תאורה כחולה . זה עקב פיזור ריילי שתלוי אורך גל. כלומר תאורה כחולה (כמו של LED פוספור "לבן") - "תזהם" את הסביבה יותר מאשר תאורה כתומה.
3) עין הרבה יותר רגישה לתחום בו מאירה תאורת LED . במיוחד ראיית לילה. כלומר עבור LED - אותה כמות של אנרגיה (watts) תתן לנו יותר "אור" (lumens).
4) תאורת LED הרבה פחות נעימה לעין בערב, והרבה יותר מסוונרת את הנהגים. וזה בלי קשר לזיהום האור.
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com

זיהום אור איך אנחנו הולכים לנצח? התשובה בפנים 08 פבר 2012 09:30 #13

הכל טוב ויפה ולסוב...

אני לא מחכה לאף אחד...

לא נתפס על לדים...ואגב אנשים אוהבים לדים והתאורה בעיניי נהדרת מאשר האור הכתום כנראה זה סובייקטיבי...

אגב יצא סרט בקולנוע ברחבי העולם [חוץ מישראל] על זיהום האור ונראה שזה סרט מהפנט.
הנה
http://www.youtube.com/watch?v=mT64q0L7Djc

אם האסטרונומים כאן לא יעשו משהו בנידון לא נזכה לשמיים עוד המון שנים ונדרים כל פעם יותר... אני זוכר את "נקרות" במדבר לפני כמה שנים שאת היד שלי לא הצלחתי לראות...ושביל החלב היה בצבע זהב....בתוך שנה שנתיים הכל נעלם...במצפה רמון הכל תאורה דרק ואף אחד לא טרח להרים טלפון או לנסות להשפיע...כולל אני אבל די עכשיו הגיע הזמן לעשות שינוי.

מיכאל
אתר הבית שלי:
[url=http://www.michaelastro.com" onclick="window.open(this.href);return false;]www.michaelastro.com[/url]

Tv r/f 0.8x
Canon 450 d moded
Orion starshoot guider
Triple G cooling system

זיהום אור איך אנחנו הולכים לנצח? התשובה בפנים 08 פבר 2012 09:36 #14

• pageup
  • pageup's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
  • Thank you received: 2
רק תשמור על הגחלת הזאת מיכאל ! יש עולם של אינטרסים מאחורי הקלעים שאיתו תצטרך להתמודד !
זה לא עולם וורוד - שבו אתה מציג כמה שזה טוב - כולם משתכנעים ומשנים פאזה...
אופיר

זיהום אור איך אנחנו הולכים לנצח? התשובה בפנים 08 פבר 2012 10:37 #15

תראה...אני לא לבד בסיפור בגלל זה גיבשתי צוות מגובש של משקיענים ואנשי מקצוע זה כבר לא עניין של גחלת זה לנסות להביא לפיתרון הטוב ביותר ולראות איך מתקדמים משם...

אני מניח אם אנשים היו קודחים לרשויות המקומיות או מקימים צוותים בכל עיר מישהו היה שם לב...כנראה שהשמיים לא מספיק חשובים לנו בישראל.

אדישות ומהירות מהשטן.
מיכאל
אתר הבית שלי:

Tv r/f 0.8x
Canon 450 d moded
Orion starshoot guider
Triple G cooling system
  • דף:
  • 1
  • 2