ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: לצלם...

לצלם... 05 יונ 2012 20:02 #1

שבוע טוב לכולם,

סתם מהרהר במחשבותיי...

אני זוכר כשהתחלתי את התחביב התחלתי לצפות דרך הרפלקטור שלי 6 אינצ' ועד היום אני זוכר את המראה של ערפילית המשקולת מנקרות
בזמנו היה מקום חשוך!
ועוד המון מראות שנחרטו בראשי, מראות יפים ולא נשכחים של אובייקטים מדהימים.

והיום אני מצלם ובמשך השנים רק מסתבך עם הכבלים השונים...מחשב נייד שגורם לך לדלקת בעיניים בוקר למחרת...תוכנות שקורסות...מצבר ששוקל כמו המנוע של הרכב שלי...וכספים רבים שנשפכו...ניסיון של למידה עצמית וקריעת תחת...הכל כדי לקבל תמונה יפה
מניסיון שלי בתחביב צילום אסטרונומי ככל שעובר יותר זמן אתה תמיד מוצא ומאתגר את עצמך כיצד אני יכול לסבך את הציוד שלי ...אולי טלסקופ נוסף??? מה שמצריך עוד טבעות עוד חשמל עוד רדיוסר עוד מצלמה עוד פלטה לחרוט מאלומיניום וכו' בור ללא תחתית...אתה מבין שאין לזה סוף.

אני לא ממורמר...אלא פשוט אני תמיד מנסה לחפש בחיי את השלווה.
את הרוגע הנפשי הזה בתחביב שגורם לך להרגיש ט ו ב!
נזכרתי בתצפית עם משקפת שעשיתי עבור השכנים בקיבוץ, בחיי זה היה כיף גדול לא זוכר מתי הרגשתי ככה בדרום? ?היה לי חלום בעבר שאוכל בעתיד להשאיר את הציוד עוקב והמחשב סגור ולעשות בינתיים תצפית אך הדבר לא קורה אף פעם כיוון שהמחשב תמיד זקוק לשמרטף...עקיבה לא טובה? תוכנה שנעצרה? פוקוס יוצא? כל זה קריטי בצילום ועוד המון סיבות...וכמובן לעולם אין ראיית לילה, גם אם תיהיה לך עקיבה טובה ואתה שעה וחצי עושה תצפית וויזיואל הלב שלך מתחיל לשגר אותות שאתה חייב לבדוק מה קורה בתוך התוכנה והופ אתה מקבל מיליארד פוטונים לעיניים, נגמר.
יש משהו בלצפות דרך טלסקופ עם עיניות שאי אפשר לקבל בצילום מעין רוגע ,התפלאות ,סקרנות, שקט, שלווה,ויופי שלא ניתן לראות בתמונה ועוד...
אני מתגעגע לבצע וויזואל לזכור איפה כל כוכב נמצא:-) מה גם אתה כבר כמו איזה פלנטריום אין גרם שמיים שלא תדע היכן הוא.
מפות כוכבים אני יכול לעיין בהם שעות...

ככל שאתה בתחביב אתה מחפש את הפינה שלך...אתה והטלסקופ תחת כיפת השמיים וקולות הלילה ולהתרכז במה שאתה אוהב.
אני לא אומר שמחר אפסיק לצלם אני כבר בתוך המרק הסמיך הזה...סתם מתגעגע לתקופה של "אני והכוכבים".
יש המון יתרונות בצילום אחד מהם זה לחלוק תמונות...אך את התמונות שיש לך בראש מתוך העינית לא תוכל לתאר או לחלוק כי זה שלך.

מה אני מבלבל לכם בשכל לכו צלמו את נגה :-)
מחכה ליום "אני והכוכבים"...אמיר אברמוביץ בטח היה עשרות ומאות לילות תחת כיפת השמיים ומראות נחרטו לו יותר מכל תמונה שהעלתי בפורום.
אין ספק כשאתחיל לחסוך עבור טלסקופ לצפייה הוא יהיה אחד רציני! טלסקופ פור א לייף טיים.

מיכאל
אתר הבית שלי:
[url=http://www.michaelastro.com" onclick="window.open(this.href);return false;]www.michaelastro.com[/url]

orion 80 m"m Triplet Apo cf
Tv r/f 0.8x
Canon 450 d moded
Guiding scope- Orion 80 m"m short tube
Eq6 mount sergo hypertune
Orion starshoot guider
Apogee 90 ra sa 88 m"m binos
Triple G cooling system
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

לצלם... 05 יונ 2012 20:48 #2

• ערן.ז
  • ערן.ז's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
מיכאל אני מסכים אתך לחלוטין!!!! אני מכיר טוב מאוד את המרדף, את הכבלים, ארגזים, משקולות - פשוט סבלות - כאשר בוויזואלי זה באמת אתה והכוכבים!!! אני יכול להבין את הגעגוע שלך... מה שאני חושב שאתה צריך לעשות זה... פשוט להחליט מידי פעם אני לא לוקח ציוד צילום נ ק ו ד ה !!! ובכך אתה משתחרר מהעול של הציוד והאחריות להביא תמונה הביתה. זה פשוט עניין של החלטה... ובכך תוכל להתפנות לתצפית נטו עם שלוות נפש. אני חושב שזה יהיה נחמד אם תגוון פעם כך ופעם כך... ובכך תצא נישכר מכל הכיוונים.

ערן.
``עלינו לזכור : השמים היו מעלינו תמיד וימשיכו להתקיים גם אחרי שאחרון בני המין האנושי יעלם מפני כוכב הלכת הזה.
כל שדרוש הוא, להביט לעבר השמים...

לצלם... 05 יונ 2012 21:10 #3

• ciproxin
  • ciproxin's Avatar
  • מנותקים
  • גולש בכיר
הי מיכאל
למרות שליבי עולץ לקריאת ההלל שלך בנושא ה VISUAL בו בזמן אני מרגיש שמזל שאתה גם מצלם מכיוון שהעבודות האחרונות שלך פשוט מדהימות !!

תמשיך לעשות את שני הדברים ולעשות אותם טוב כמו שאתה יודע

שמיים צלולים

אמיר

לצלם... 05 יונ 2012 22:05 #4

ערן,

אתה יודע שזה קשה בינינו...
לפעמים אני חולם על לכתוב תוכנה שתזהה כל בעיה שתצוץ ותפטור אותה לבד כדי להיות בתצפית כל הלילה...דמיין כזו תוכנה :צלם אסטרונומי באוטופיילוט :-) ...חלומות...

אמיר,

תודה על התגובה, כשהירח לא יפריע לנו אני קופץ אלייך לבחון את הרפרקטור 6 אינצ', יש לך בינו?

תודה
מיכאל
אתר הבית שלי:
[url=http://www.michaelastro.com" onclick="window.open(this.href);return false;]www.michaelastro.com[/url]

orion 80 m"m Triplet Apo cf
Tv r/f 0.8x
Canon 450 d moded
Guiding scope- Orion 80 m"m short tube
Eq6 mount sergo hypertune
Orion starshoot guider
Apogee 90 ra sa 88 m"m binos
Triple G cooling system
Time to create page: 0.175 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)