ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: 2 שאלות לגבי יקומים מקבילים

2 שאלות לגבי יקומים מקבילים 02 יול 2012 18:41 #1

• jkl
  • jkl's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתחיל
אם אכן התיאוריות השונות בנושא נכונות, ואכן ישנם יקומים מקבילים, היכן הם מצויים? כיצד ניתן לגשת אליהם? מה הכוונה "מקבילים אלינו"? כמו כן איזה עדויות יש לקיומם?
ושאלה נוספת, אם יקומים כמו היקום שלנו הם אכן תוצר של חורים שחורים ביקומים אחרים, מה יצר את היקום הראשון?
אשמח לתשובות.
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

2 שאלות לגבי יקומים מקבילים 02 יול 2012 19:32 #2

• razidan
  • razidan's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
  • Thank you received: 2
גם אנחנו נשמח לתשובות. אתה שואל שאלות קשות, מאד קשות... אולי כל כך קשות שאפילו לא יהיה אפשר לענות עליהן.

יש כמה גישות לנושא היקומים המקבילים, חלק מגישות אלה טוענות כי אף פעם לא נוכל לקלוט (בחושינו ובחיישנינו) את היקומים האלה ולכן לא נוכל לאמת את קיומם.
יקומים מקבילים מהווים פיתרונות תאורטיים לפרדוקסים שונים במסע בזמן, לכוחו החלש יחסית של כוח המשיכה (יחסית לכוחות הגרעיניים והאלקטרו-מגנטי) וגם מופיעים בתשובות מתמטיות לפיתוחים תאורטיים שונים.

אני שמעתי על רעיון אחד של היווצרות יקומים (השערה הנובעת מתורת המיתרים) - היקומים הם בצורה של קרומים גדולים המרחפים בעל-יקום גדול יותר, ברגע ששני יקומים כאלה מתנגשים, האנרגיה הקינטית העצומה צריכה ללכת לאנשהו - ונולד מפץ גדול חדש... אבל זוהי רק תיאוריה.

קטונתי מלהבין את כל העקרונות/תשובות/שאלות/פתרונות של הקוסמולוגיה, ואני גם לא כל כך מבין את מה שכתבתי כאן הרגע :%) ,
אבל התחום הזה - קוסמולגיה - נוגע בשאלות שייתכן שלא יהיו להם תשובות אף פעם.

אבל הסקרנות לשמה חשובה גם כן, לא?
;)

רז.
Meade ETX125
Celestron Skymaster 15X70

2 שאלות לגבי יקומים מקבילים 03 יול 2012 20:56 #3

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
התיאורית Multiverse, כמו שתיאורית String, כמו שתיאורית Big Bang וגם Big Crunch
הן התיאוריות המובילות ביותר ומקובלות ביותר בקרב מדענים מסביב לעולם, אך לאחד מהם אין הוכחה נחרצת ממשית.
כל אחת מהן תספר סיפור מרתק על היקום שלנו. אך עם הזמן העולם המדע מתקדם, נולדים גאונים חדשים ומתגלים מוחות חדשים
שכל הזמן מציעים תיאוריות חדשות מבוססות על הבנה, ידע, מדע והתגלויות החדשות בתחומים השונים של אסטרונומיה. ברור שאף
לא היה נוכח בזמן מפץ הגדול וראה את זה במו עיניו שיוכל להוכיח, וגם לא את היקומים המקבילים אף אחד לא ראה, אבל זה צריך
להיות ברור איך מגיעים לתיאוריות כאלה ואחרות בהתבססות על הידע הקיים.
אני יכול להוסיף עוד משהו קטן, בגלל שהעולם עוד לא התהפך מרגליו על הראש והחיים על כדור הארץ ממשיכים כהלכתם, זה אומר
שעוד לא הוכחנו שום דבר. זה שהעולם ככולו, עוד לא מוכן לקבלת חדשות מסוג האלה, זה כבר סיפור אחר.
- סרג'יו -
Time to create page: 0.083 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 155 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת