ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: סיכום התצפית בליל יום ב

סיכום התצפית בליל יום ב 19 ספט 2012 16:10 #1

• giladro5
  • giladro5's Avatar
  • מנותקים
  • גולש בכיר
  • Thank you received: 1
שלושה קרובי משפחה ואנוכי יצאנו לאתר הקבוע ברמה"ג ליד תל שיפון .
השמיים היו צלולים לחלוטין עד האופק, לחות לא הייתה, כך שזיהום האור המרוחק כמעט ולא הורגש.
היציבות האטמוס' לא הייתה מן הטובות .
צפינו במבחר מגוון מעצמי הקייץ-סתוו וגם נכונו לנו שתי חוויות מרתקות:
בסביבות 23:00 שמענו לידינו קולות של תנועה במרחק 10-20 מ' ומיד לאחר מכן גם נהמה שהקפיאה את דמנו, במחשבה ראשונה עלה במוחי שאלו תנים אך
לאחר מכן הגענו למסקנה - זו הייתה קבוצת זאבים. רמה"ג שורצת זאבים ולפי מקור ברשת, הריכוז הגדול בעולם קיים כאן.
בטווח כ"כ קצר רק הסתערות תוך אש באה בחשבון, בצעקות ובאבנים גרשנו אותם והם הבינו כנראה שלא כדאי להם לבוא שוב, אך החוויה הייתה מצמררת.

כחצי שעה לפני כן ראיתי, בכיוון צפ' צפ' מע' , כשלושים מע' מעל לאופק, שני כוכבים במרחק 2מע' אחד מהשני, בבהירות 1+ בערך, הצמד לא נראה לי מוכר ולא שייך לקבוצת הכוכבים(העגלה הגדולה)
ומיד הפניתי את תשומת-לב קרובי לכוכבים הנ"ל . לאחר שצפינו כולנו בצמד כחצי דקה, החל אורם להתעמעם בהדרגה עד שנעלמו לגמרי וזאת,מבלי לזוז ממקומם.
אשמח לשמוע הצעות לפתרון התעלומה.
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

סיכום התצפית בליל יום ב 22 ספט 2012 05:38 #2

• Ido
  • Ido's Avatar
  • מנותקים
  • Admin
  • Thank you received: 22
גלעד

אני שמח לשמוע שהייתה לכם חוויה מהנה ותצפית מוצלחת.
לגבי האובייקט ה'מסתורי' - באזור השעה 22:30 היצול של העגלה הגדולה שוקע, כך שזו הייתה המחשבה הראשונה שלי. עם זאת ציינת שזיהית בבירור את קבוצת הכוכבים, ואובייקטים הנצפים אינם שייכים אליה.
מבדיקה במצלמת השמיים של המצפה לא הבחנתי באובייקט יוצא דופן המתאים לתיאורך (היו מספר מטאורים) כך שככל הנראה מדובר בתופעה מקומית. -- מטוס, פצצת תאורה וכד'...
בכל מקרה נשמע שהיה כיף!

עידו.

סיכום התצפית בליל יום ב 22 ספט 2012 08:09 #3

• giladro5
  • giladro5's Avatar
  • מנותקים
  • גולש בכיר
  • Thank you received: 1
היי,
תודה שבדקת במצלמה, גם אנו ראינו מטאורים לרוב, גם תחושתי הייתה שהתופעה מקומית, אך מפני שלא הייתה שום תנועה או ניצנוץ במשך כחצי דקה ושני האורות התעמעמו יחד בהדרגה, העצם נשאר בעיניי-בלתי מזוהה- במובן הפשוט של המילה (: אגב, ראינו באותו ערב גם פצצת תאורה מדרום לנו ,ואי אפשר היה לטעות בצבע, בהיבהוב ובתנודתיות.
גלעד
Time to create page: 0.076 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 96 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת