ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: עזרה עם הטלסקופ

עזרה עם הטלסקופ 04 מרס 2017 01:59 #1

היי עידו היקר,

יש לי חדשות טובות. כשאני מנסה לאפס את הטלסקופ עם 3 כוכבים, זה אומר Accepted.
אבל הבעיה היא כשאני אומר לטלסקופ להראות לי את הירח, זה לוקח אותו לכיוון אחר לגמרי.
האם זה קשור לקואורדינטות שהבאתם לי? אולי לא רשמתי את זה טוב?

תודה.
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

עזרה עם הטלסקופ 04 מרס 2017 10:01 #2

אולי הניסיון שלי קצת יעזור
בהתחלה, לפני שידעתי מה אני עושה (-: הייתי עושה איפוס על כוכבים קרובים אחד לשני (משולש קטן) עם SkyAlign אוטומטי ומדי פעם האיפוס היה נכשל. זה קרה בגלל שלא שמתי את הכוכבים באמצע העינית וגם לא שמתי לב שאיפסתי כוכב אחד בפיינדר ואחד שונה בעינית. חשוב להשתמש באותו הכוכב, אחרת הטלסקופ לא ידע על מה להתאפס. מקווה שעזר....

עזרה עם הטלסקופ 04 מרס 2017 10:15 #3

שרון תמי wrote:
אולי הניסיון שלי קצת יעזור
בהתחלה, לפני שידעתי מה אני עושה (-: הייתי עושה איפוס על כוכבים קרובים אחד לשני (משולש קטן) עם SkyAlign אוטומטי ומדי פעם האיפוס היה נכשל. זה קרה בגלל שלא שמתי את הכוכבים באמצע העינית וגם לא שמתי לב שאיפסתי כוכב אחד בפיינדר ואחד שונה בעינית. חשוב להשתמש באותו הכוכב, אחרת הטלסקופ לא ידע על מה להתאפס. מקווה שעזר....
תודה רבה שרון, אך זה מה שאני עושה בדיוק וזה אומר לי שזה הצליח. אך כשאני מסתכל על הכוכב שבחרתי בפיינדר, אני רואה כמה כוכבים ולא אחד. האם זה קשור לזה? אני צריך שהיה רק אחד?

עזרה עם הטלסקופ 04 מרס 2017 15:07 #4

כמובן שצריך לאפס על כוכב אחד בלבד בכל פעם, אחרת אתה רק מבלבל את הטלסקופ בחר כוכב בהיר בכדי שלא תתבלבל. בלי זה לא תוכל לאפס. יש ביוטיוב הרבה סרטים שמסבירים על התהתליך

עזרה עם הטלסקופ 04 מרס 2017 15:13 #5

שרון תמי wrote:
כמובן שצריך לאפס על כוכב אחד בלבד בכל פעם, אחרת אתה רק מבלבל את הטלסקופ בחר כוכב בהיר בכדי שלא תתבלבל. בלי זה לא תוכל לאפס. יש ביוטיוב הרבה סרטים שמסבירים על התהתליך
מה שהתכוונתי, אני מפחש כוכב בהיר, וכשאני מוצא אותו אני רואה לידו כמה כוכבים. האם זה בסדר או שאני צריך לחפש רק אחד?

עזרה עם הטלסקופ 05 מרס 2017 10:20 #6

• Ido
  • Ido's Avatar
  • מנותקים
  • Admin
  • Thank you received: 22
אתה צריך לבחור כוכב בהיר בכוונת (פיינדר) ולאפס אותו במרכז. לאחר מכן למקם את אותו הכוכב בדיוק במרכז העינית.
אם תשתמש בכוכבים שונים לאיפוס בכוונת ובטלסקופ לא תצליח לאפס את הטלסקופ.
כפי שהוצע - בחר כוכבים בהירים מאוד בכדי לסייע לך לדייק.

תוכל להיעזר בסרטון הבא, התחל לצפות בזמן 05:15

בהצלחה

עזרה עם הטלסקופ 08 מרס 2017 13:21 #7

זה מה שעשיתי, אך אני מבקש את הטלקסופ לקחת אותי לירח, זה לא לוקח אותי בדיוק לאמצע.
וכשאני רוצה לראות למשל ערפיליות, אני לא רואה אותם בכלל. מה שהצלחתי לראות זה את הציור "Little Fish" ועוד משהו דומה. מה אני צריך לתקן? אולי זה קשור לפיינדר סקופ? ואולי אני צריך להחליף עיינית? אני משתמש כרגע ב 25mm ויש לי 9mm במה אני צריך להשתמש ב 9mm?

עזרה עם הטלסקופ 08 מרס 2017 16:37 #8

• Ido
  • Ido's Avatar
  • מנותקים
  • Admin
אם הטלסקופ 'לוקח אותך' לירח אז הוא מכוון טוב. שים לב שהירח יהיה ממורכז ביחס לאמצע 'העיגול' ולא לאמצע החלק הבהיר (מופע) של אותו הערב.

נסה לכוון לכוכבי הלכת הבהירים כמו נגה וצדק, לאחר מכן נסה לצפות גם בגרמי שמים חיוורים יותר.
היעזר במאמר "מה אוכל לראות דרך הטלסקופ" בכדי לדעת למה לצפות בתצפית על ערפילית או גלקסיה.

בתצפית בערפיליות עדיף לצפות עם עינית 25mm.

עזרה עם הטלסקופ 08 מרס 2017 18:08 #9

אני גר בבת ים ולפי מה שאני יודע זאת העיר עם הכי הרבה זיהום אור. אני לא אוכל לראות גלקסיות וערפיליות נכון? אם זה נכון, מה למשל אני אוכל לראות עם הטלסקופ בעיר שלי? ומתי אני צריך להשתמש בעיינית ה 9mm שלי? אם אני מסתכל מהמרפסת זה משפיע על משהו?

עזרה עם הטלסקופ 08 מרס 2017 18:24 #10

• Ido
  • Ido's Avatar
  • מנותקים
  • Admin
ניתן לצפות בגרמי שמיים עמוקים גם מתוך העיר.
התחל עם מטרות בהירות, לדוגמה M42 ערפילית אוריון ובצביר הכוכבים M13 בהרקולס.
היעזר בפלניספרה שקבלת עם הטלסקופ לאיתור מטרות בהירות בשמים, וכן בכפתור ה TOUR בשלט הטלסקופ אשר יתן לך המלצות לתצפית.
בעינית 9mm מומלץ להשתמש בתצפית על הירח וכוכבי הלכת.
Time to create page: 0.079 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 27 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת