ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: חוות דעת שלכם לגבי סדרת עיניות של Explore Scientific.

חוות דעת שלכם לגבי סדרת עיניות של Explore Scientific. 22 פבר 2012 00:24 #1

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
חברת Explore Scientific נכנסה לשוק ממש בסערה, מאז הופעתם ב-NEAF ומכירות במבצע ומכירות בחבילה
הם פשוט ממשיכים לכבוש את השוק, במיוחד כאשר הם נכנסו בתור המתחרה מספר אחד לחברת TeleVue.

לא מזמן שוחררה עבודת השווה של עיניות המצופה ביותר ב-Cloudy Nights. ההשווה היא לעיניות באורכי מוקד 24-26 מ”מ.
מומלץ לקריאה בחום למעוניינים.
ובין היתר ישנה שם עינית Explore Scientific 24mm 68° שמתחרה ישירות מול העינית האגדית של TeleVue שהיא Panoptic 24mm 68° בחצי מחיר.
אחרי קריאת המאמר הזה, עכשיו ברור לי לגמרי איפה מקומה של העינית ES 24mm.
אבל בנוסף, ישנם בסדרה של ES עיניות עם 82° וגם 100° AFOV והם המעניינים ביותר. לגביהם אפילו כבר נהוג להגיד "90% ביצועים של Nagler בשליש המחיר"

אז רציתי לשאול אתכם, מי שכבר רכש איזה שהם עיניות, מה התרשמות שלכם איתם? במיוחד עם המכשירים המהירים בין F4-F6.
הבנתי שהעיניות האלה לא אומדת חזק בשילוב עם Barlow או Powermate ומחדירים אברציית הצבע Off-Axis.
האם שמתם לב גם אתם?
אז תנו חוות דעת אישית שלכם, יהיה מעניין לקרוא מה חושבים עליהם בקהילה שלנו.
זה יעזור אם תציינו אורכי המוקד של העיניות והאובייקטים הנצפים או סוג עבודה, פלנטרית, DSO וכו’.
- סרג'יו -
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

חוות דעת שלכם לגבי סדרת עיניות של Explore Scientific. 22 פבר 2012 08:16 #2

יש ברשותי את ה 6.7mm ES עם 82 מעלות , עיינית יחסית קטנה (בגודל) קלה , מה שמפריע לי זה המכסה שלה העליון - לא יושב מספיק טוב .
לגבי התצפית דרכה:
יחס המוקד של הטלסקופ שלי הוא 5 וראיתי דרך העיינית את ערפילית המשקולת , ערפילית הטבעת , M13 , ערפילית הלגונה , ערפילית הטריפיד ועוד כמה שלא זוכר כרגע.
אני יכול להגיד שהמראה מצויין , אני לא זוכר אם יש עיוותים כלשהם בצידי העינית אבל לדוגמא ראיתי את M13 בעיינית (הגדלה של 230) ושמתי לב להמון פרטים , הכוכבים היו PINPOINT וראיתי גם את פרופלור שלו .

בסופו של דבר אני חושב שלמי שאין כסף לקנות עייניות יקרות כמו PENTAX ,TV ניתן לקנות עייניות של ES במחיר קטן עם איכות גבוהה
יונתן אליכיס
מצפה כוכבים נייד למשפחות וקבוצות
http://www.astrofun.co.il
ציוד:
טלסקופ דובסוני Orion xx12i
omagon 2" 32mm,speerswaler 1/4" 14mm
ExploreScientific 1/4" 6.4mm 8.8mm,meade 2" 26mm...

חוות דעת שלכם לגבי סדרת עיניות של Explore Scientific. 22 פבר 2012 21:02 #3

הערה לגבי תת סדרות שלהם:

אם כבר אתה מחליט לקנות עינית של ES - תלך על הדגמים החדשים של 82 מעלות או 100 מעלות.
כי סדרת של 82 מעלות היא העתק של nagler (עם תיקון אברציות בהתאם). סדרה של 100 מעלות - חיקוי של ethos (תיקון אברציות עוד יותר טוב). הסדרות הישנות הן פחות טובות מבחינה זאת, בלי קשר לשדה הראייה הנראה.
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com

חוות דעת שלכם לגבי סדרת עיניות של Explore Scientific. 22 פבר 2012 21:34 #4

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
זה שזה עתק זה ידוע, אך זה העתק הלא מושלם כמובן. כמו שכתבתי מקודם הסדרות של 82° לא מחזיקה טוב בשילוב עם Barlow או Powermate
והם נותנות אברציות של צבע, מה שלא קורה עם שום Nagler או Panoptic. חוץ מזה, ES מצהירים שה-Eye Relief של כל העיניות הוא שונה
מזה של TeleVue, זה אומר שחייב להיות שינוי בתבנית של העדשות. יש דיווחים גם על הופעת קומה גם עם קומה קורקטור ב-90% של השדה
החיצוני, מה שלא קורא עם שום עינית של Nagler. אולי גם אחרי 3 שנים העניות יתחילו לדהות בגלל הציפוי הלא מלא? יש סיבה למחיר של 100$.

גם אני עוד לא פגשתי בנאדם שמוכר Nagler כדי לקנות ES. חוץ מזה, השאלה היא לא מה לקנות ואיזה עינית, שאלתי הייתה על ההתרשמות
של האנשים בשטח עם אותם עיניות. הם נותנות תמונות יפות מאוד באופטיקה מתוקנת כמו EdgeHD או ACF אבל נראה שהסיפור הוא שונה
במכשירים מהירים.
- סרג'יו -

חוות דעת שלכם לגבי סדרת עיניות של Explore Scientific. 22 פבר 2012 23:01 #5

אני פשוט ראיתי יותר מדי סקירות שאנשים מתקשים למצוא הבדלים מהותיים בין naglers לעיניות של ES. פרט לחלק המכאני. אבל מאחר ובעצמי לא ממש השוותי - לא מכיר את העניין לעומק.
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com

חוות דעת שלכם לגבי סדרת עיניות של Explore Scientific. 23 פבר 2012 13:45 #6

• GANDALF
  • GANDALF's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יש לי כמה עיניות חדשות מהסדרות של 82 ו-100 .

מהתרשמות ראשונית ברפרקטור F/8 הן פנטסטיות ונותנות תוצאות מעולות .
המבחן האמיתי יהיה בטלסקופ מהיר - בקיץ אנסה אותן על דובסוני F/4.3 זה יהיה המבחן האמיתי ( עם ובלי PARRACOR ).
לצערי אין לי נגלרים ממש זהים מבחינת אורך מוקד בכדי לעשות השוואה מדוייקת( בכוונה השלמתי אורכי מוקד שאין לי בנגלרים ).

לגבי המכניקה והציפויים - אין מצב שהציפויים דוהים וגם לא הגיוני שהציפויים לא איכותיים מפני שהחברה תיפול אם תהיינה בעיות כאילו. חוץ מזה חברה שבכוונה מיצרת ציפויים לא איכותיים לא היתה נותנת אחריות מלאה על מכניקה ואופטיקה לחמש שנים !

בקיצור אני ממש לא מודאג

יש לעיניות האילו יתרון נוסף שאין בנגלר - הן ממולאות חנקן ואטומות לחלוטין למים - זה מונע חדירת מים או אידים של מים בתנאי לחות גבוהה ולכן לא יכולה להיות התעבות של לחות בתוך העינית כאשר קר בחוץ.

יתכן שיש הבדלים קטנים בביצועים האופטיים בינם לבין הנגלר אבל הבדל של 5% בביצועים ממש לא מזיז לי בהתחשב במחיר שהוא שליש מהנגלר או האתוס המקביל.
Time to create page: 0.130 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 9 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת