ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: טלסקופ חדש

טלסקופ חדש 22 אוג 2012 01:27 #11

• guymargalit
  • guymargalit's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
שלום מיכאל ותודה על התשובה.

לגבי החסרונות שציינת, אם זה לא מסובך מדי, תוכל לתת לי דוגמה לחסרונות האלו עם טלסקופים קיימים?
ולגבי התקציב, אם יש הבדל מאוד משמעותי, אני מוכן אפילו להוסיף עוד 1000 לתקציב, אני די גמיש בו...

את האמת אני די בניתי על ה-go to כי זה נראה לי פתרון מושלם למתחילים ולכאלו שלא ממש מתמצאים בשמיים עדיין
הנושא ננעל.

טלסקופ חדש 22 אוג 2012 18:49 #12

בתור מתחיל זה ימנע ממך ללמוד את השמיים בעצמך. ראיתי מספיק מתחילים שעומדים ליד טלסקופ עם שלט (בו יש בסיס נתונים של 40000 אובייקטים) ואין להם שמץ של מושג במה לבחור - מה יראה טוב ומה לא יראה בכלל, ומה מתחת לאופק, וכו'. ובסוף מסתפקים בצפייה בכמה אובייקטים "סטנדרטיים" בכל תצפית ולא לומדים כלום.
שלא נדבר על העובדה שבטלסקופ שתקציב של 2-3 אלף ש"ח goto לא יהיה איכותי במיוחד.

בנוסף זה יגביל אותך בדברים החשובים באמת - אופטיקה ומכאניקה. אני עדיין ממליץ לך לקנות טלסקופ במפתח לפחות 6". תבוא לבד לתצפית - תסתכל בהבדל בין מה שמראה 130 מ"מ באיכות ירודה, אך עם goto, או 200 מ"מ בסיסי - ותבין.
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com
הנושא ננעל.

טלסקופ חדש 22 אוג 2012 20:34 #13

• yuri_k
  • yuri_k's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
אני תומך בכל מילה של מיכאל.
גם אני עשיתי שגיאות רבות ...
בתקציב כל כך מוגבל (1000-2000ש''ח) אופציה הטובה ביותר "Dobsonian 6"/8
יש כזה בחברות Orion or Skywatcher
רק בעיה כי יבואנים לא כל כך רוצים להביא דגמים אלו.
אולי ב יד 2 ...
הנושא ננעל.

טלסקופ חדש 22 אוג 2012 22:37 #14

לדעתי ב 2-3 אלף אפשר לרכוש גם משווני.
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com
הנושא ננעל.

טלסקופ חדש 23 אוג 2012 01:20 #15

• Ido
  • Ido's Avatar
  • מנותקים
  • Admin
  • Thank you received: 22
היום יש טלסקופים טובים מאוד, המאפשרים גם ליהנות מ go-to וגם מאופטיקה ומכניקה טובים בטווח של 3,000 ש"ח.
סדרת NEXSTAR-SLT לדוגמה של Celestron מיועדת בדיוק לטווח זה (102 מ"מ שובר אור ו130 מ"מ מחזיר אור או מקסוטוב בהחלט גדולים דיים למתחילים+).

מניסיוננו עם כמות לא מבוטלת של חובבים - הרוב הגדול של הצופים מעדיף ליהנות מהצפייה ולא לטרוח בחיפוש בלתי נדלה של אובייקטים. הסיבה נעוצה גם בחסר זמן, ומהרצון פשוט לצפות באובייקטים, אבל גם מחוסר הכרה של שמי הלילה. ה go-to למעשה עוזר מאוד מבחינה זו, בכך שיוצר מעין 'מדריך אישי' לשמי הלילה. נקודה זו מהווה יתרון בכך שמאפשרת להכיר טוב יותר את השמים וללמוד אסטרונומיה תוך כדי, מאשר להתמקד בחיפוש ותו לא.
לעניות דעתי החיפוש עצמו הנו בזבוז זמן, אלא אם זוהי המטרה המוגדרת. עדיף להתמקד בצפייה ויזואלית או במדע שמאחרי הדברים.

בשלט של סלסטרון יש אופציה של Tour, המאפשרת לעשות סיור בין עשרות אובייקטים בכל זמן נתון. מודול ה Tour מציג את כל האובייקטים הניתנים לצפייה באותו רגע, מסדר אותם לפי המרחק היחסי (כך שזמן ההמתנה עד למציאת המטרה הנו מינימלי) ומציג ע"ג השלט מידע מעניין כגון מרחק בהירות וכד'.

כאשר הטלסקופ מאופס - רמת הדיוק במציאת האובייקטים הנה נהדרת, כל האובייקטים ממורכזים בעינית, וזו שקולה בהחלט גם לטלסקופים שעלותם 5 סדרי גודל יותר.
אני מוצא רק יתרונות ל go-to ולשימוש בטכנולוגיה. מלבד מציאה וזיהוי אובייקטים באופן אוטומטי, דבר המאפשר להתרכז באסטרונומיה, המערכת גם עוקבת באופן מדויק אחר המטרה. אקט זה מאפשר צפייה בכיף ולאורך זמן, בלי הצורך באיפוסים מעייפים, עוד בערב הצפייה הראשון(!). כך שעקומת הלמידה הנה מהירה מאוד.

יש חבר'ה שמתחילים אפילו לצלם אחרי מספר ימים בלבד עם הטלסקופ הראשון שלהם.
תמונות שצולמו עם ה Nexstar SLT130 ע"י מתחילים, נותנות אינדיקציה כללית לגבי איכות המערכת:
http://celestronimages.com/details.php?image_id=4436
http://celestronimages.com/details.php?image_id=4437
http://celestronimages.com/details.php?image_id=1367
http://celestronimages.com/details.php? ... ode=search

דעתי מבוססת על מחזור גדול מאוד של אנשים שמחזירים פידבקים חיוביים מאוד על הטלסקופים הרובוטיים.
כמובן שלכל אדם יש את ההעדפות שלו.

שיהיה בהצלחה
עידו.
הנושא ננעל.

טלסקופ חדש 23 אוג 2012 06:54 #16

• guymargalit
  • guymargalit's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
את האמת אחרי הסתכלות באינטרנט לגבי ה-nexstar 130slt, הוא נראה בהחלט נהדר!
עכשיו נכון שרשמתי שאני לא מעוניין בצילום, אבל בכל זאת יש סיכוי שאני אנסה את זה..
בטלסקופ הזה יש אפשרות לחבר מצלמה נכון? ואם כן צריך מתאם מסויים?

ועוד שאלה קטנה שמציקה לי, אני רואה סרטונים ותמונות של אנשים עם הטלסקופ הזה, שחלקם נראים פשוט מעולה ובחלקם לא מזהים יותר מדי פרטים (צדק, לדוגמה), זה נובע משיטת צילום?
הנושא ננעל.

טלסקופ חדש 23 אוג 2012 09:49 #17

• pageup
  • pageup's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
  • Thank you received: 2
ניתן לחבר מצלמה לטלסקופ הזה, לא חייב מתאם, תלוי איזה מצלמה יש לך.
אם מדובר במצלמת DSLR יש צורך בשני מתאמים, T-ring במיוחד עבור המצלמה שלך, ו - T-Adapter הוא דיי גנרי, שים לב רק לגודל העיינית שבה את רוצה להשתמש.

לגבי צילום ואיכויות, אני אנסה להסביר את זה מעולם אחר - עולם המכוניות. מאזדה 3 הוא לא רכב ספורט - אבל תן למיכאל שומאכר להתחרות איתו
והוא יוציא ממנו את המקסימום - לרמה המקסימלית הניתנת, בזמן שאני ואתה לא נתקרב לביצועים הללו עם אותו הרכב.

אותו הדבר עם טלסקופים, ככל שנק' ההתחלה שלך טובה יותר - הביצועים יהיו טובים יותר.
ובכל טלסקופ יהיו כאלו שיוציאו תמונות גרועות ויהיו כאלו שיצליחו למקסם אותו ולוהציא תמונות מצוינות !
יש גם מקרים הפוכים, תן לצלם גרוע טלסקופ מצויין והוא עדיין יוציא לו שם רע עם תמונות גרועות ומטושטשות.

כמובן שאם תתחיל מטלסקופ בעל מפרט טוב יותר כך הסיכויים שלך לביצועים טובים כבר בהתחלה יהיו ככל הנראה טובים יותר מאשר מקסום
היכולות של טלסקופ שהמפרט שלו חלש יותר...
אופיר
הנושא ננעל.

טלסקופ חדש 23 אוג 2012 09:50 #18

שלום גיא

אני לא מרבה בזמן האחרון לכתוב כאן , אבל אני לא יכול שלא להגיב כאן
אני מסכים לא ב 100% אלה ב 1000% עם מיכאל וולאסוב על כך שאם תקנה טלסקופ ניוטוני שיכול להיות גם דובסוני מעל 6" יש כאלה במחירים של עד 3000 ש"ח של אוריון ו meade
שיתנו לך ביצועים מעולים או ניוטוני עם חצובה כמו של sky watcher או אוריון עם עקיבה בלי goto

אני בהחלט לא מסכים עם עידו בעניין של להנות בתצפיות עם goto הרי בסופו של דבר אתה רוצה ללמוד להכיר את השמיים ולא רק לצפות באובייקטים , והדבר הכי טוב לעשות זאת זה עם מפות שמיים בצורה כזו אתה תדע לזהות את הקבוצות בלי בעייה. תאמין לי אני כבר 32 שנה חובב אסטרונומיה ועד היום לא היה לי טלסקופ עם עקיבה ו goto וזה עזר לי בזמנו להתמצא בשמיים , הרי כל הכיף זה לפתוח מפות שמיים ולהתחיל לחפש וברגע שמצאת אאתה מבסוט עד השמיים ואומר הנה מצאתי גלקסיה או ערפילית שקשה למצוא.

לפני שאתה ממהר לקנות טלסקופ , תגיע לתצפית הבאה ותראה את סוגי הטלסקופים הקיימים רק כל תוכל לדעת מה מתאים לך גם מבחינה תצפיתית וגם מבחינת צילום

יונתן
יונתן אליכיס
מצפה כוכבים נייד למשפחות וקבוצות
http://www.astrofun.co.il
ציוד:
טלסקופ דובסוני Orion xx12i
omagon 2" 32mm,speerswaler 1/4" 14mm
ExploreScientific 1/4" 6.4mm 8.8mm,meade 2" 26mm...
הנושא ננעל.

טלסקופ חדש 23 אוג 2012 12:08 #19

• Ido
  • Ido's Avatar
  • מנותקים
  • Admin
  • Thank you received: 22
מותר לחשוב אחרת, זה בסדר גמור.
כפי שציינתי - לכל אחד העדפותיו שלו.

יש כאלו השואבים הנאה מהחיפוש, אני מעדיף "לבזבז" את הזמן בצפייה באובייקט או ניתוח שלו.
כמו-כן לטלסקופ עם עקיבה (לא כל שכן מציאה אוטומטית) יתרון אדיר הן בצפייה וויזואלית והן בצילום. טלסקופ רובוטי מאפשר להכיר את השמים מהר יותר.

הרוב הגדול של האנשים נמשכים לאסטרונומיה בגלל המראות הוויזואליים, אז למה למנוע מהם זאת? הרי המטרה היא ליהנות מהתחביב.

לטלסקופ דובסוני חסרות יכולות רבות, שאני מוצא אותן הכרחיות לצפייה אפקטיבית. כגון עקיבה מדויקת וניידות.
זאת אני מציין תוך כדי הערכה רבה לג'ון דובסון, שבנה לראשונה את המעמד הפשוט והיפה. ארחנו אותו בשידור שערכנו עם נאס"א. הוא אדם מעניין מאוד.

עידו
הנושא ננעל.

טלסקופ חדש 23 אוג 2012 12:43 #20

חיפוש אחר אובייקטים נותן לך אתגר מסויים חוץ מזה ניתן לשלב בין חיפוש האובייקט מציאתו וניתוחו
בנוסף יכול להיות מצב שבו הgoto יכול להפסיק לעבוד ומאותו הרגע אתה עובד עצות ולא יודע מה לעשות אבל אם אתה מכיר את השמיים טוב ויודע להשתמש עפ מפות ה goto המקולקל יכול להמשיך להיות מקולקל
יונתן אליכיס
מצפה כוכבים נייד למשפחות וקבוצות
http://www.astrofun.co.il
ציוד:
טלסקופ דובסוני Orion xx12i
omagon 2" 32mm,speerswaler 1/4" 14mm
ExploreScientific 1/4" 6.4mm 8.8mm,meade 2" 26mm...
הנושא ננעל.
Time to create page: 0.136 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 121 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת