ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: טלסקופ חדש

טלסקופ חדש 23 אוג 2012 20:08 #21

אני אהיה קצר הפעם.
nextstar 130 זה צעצוע שאולי נראה יפה בתמונות, אך מראות דרכו אפילו לא מתקרבים למה שמראה ניוטוני 8".
אין אפשרות לצלם דרכו בצורה סבירה לא כוכבי לכת ולא DSO. תחפש ברשת ותבין.
אני במקומך הייתי בא לתצפית, משווה לבד (טלסקופים דומים) ולא קונה בעיוור את מה שמנסים למכור לך.
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com
הנושא ננעל.

טלסקופ חדש 24 אוג 2012 12:43 #22

• Ido
  • Ido's Avatar
  • מנותקים
  • Admin
  • Thank you received: 22
מיכאל,

הטלסקופ NEXSTAR SLT של חברת סלסטרון הנו איכותי ביותר, עם מחשב הקיים גם בטלסקופים הגדולים ביותר של סלסטרון.
הוא אמין מאוד, בעל מראה פרבולית, פוקוסר 2", איכות תעופתית, עם אפשרות להתחבר לאינטרנט ולהשתמש באפליקציות חדשות הנולדות כל הזמן.
הסתרת המראה המשנית רק 11%, רובוטי בעל עקיבה אוטומטית, נייד מאוד בעל מתקן פנימי לסוללות וחיבור חיצוני למצבר ולהתקנים ניידים.

להלן חוות דעת שנכתבה ע"י אדם עם נסיון בטלסקופים יקרים מאוד (ראה רשימת הציוד שלו בחלק התחתון של הדף), ועדיין הוא מציין עד כמה ה NEXSTAR SLT נהדר.
http://www.jb.man.ac.uk/public/im/cel130SLT.html
http://www.space.com/15618-celestron-ne ... copes.html

יש לנו ניסיון לא מבוטל עם טלסקופים רבים, יקרים מאוד. הרבה יותר מאלו המופיעים בתצפיות ה"רגילות". אני מכיר את החומר ולא הייתי ממליץ על דגם אם הוא לא היה עומד בצפיות.

להבא - אבקש מכל מי שנותן חוות דעת, לבסס את דבריו.

שבת שלום
עידו.
הנושא ננעל.

טלסקופ חדש 24 אוג 2012 17:15 #23

אין לי בעיה לבסס. יש לי מספיק ניסיון בתחום ואני לא כותב סתם.

היתרון הבולט והיחיד של SLT לעומד ניוטוני משווני 6-8" הוא ניידות. אבל השואל אמר די בבירור שמה שחשוב לו זה איכות הצפייה.
אפשרות של חיבור לאינטרנט ושאר הצעצועים לא מבטלים את העובדה שמדובר ב130 מ"מ בסיסי, שמפסיד לכל ניוטוני 6-8" בכל הפרמטרים (איסוף האור, רזולוציה).
הסתרה משנית שלו היא 11% בשטח אבל בקוטר זה 33% וזה יותר מדי לניוטוני. ב 8" יש הסתרה של 23% בקוטר שזה 8% בשטח.

אני מבסס את זה על השוואה שעשיתי - 130 SLT לצידו של אוריון 8" הישן שלי. SLT אפילו לא התקרב.
גם ראיתי בעלי הטלסקופ הזה בדיוק שהתחרטו על הקנייה, לאחר צפייה דרך מפתחים גדולים יותר.

איכות תעופתית? מדובר בחצובה סינית רגילה, עם בעיות יציבות משלה, backlashes וכו'. אני במקרה בחיל האוויר ואני יודע מה זה איכות תעופתית, אז לא כדאי לזרוק מושגים סתם.
אין אף צילום איכותי ברשת שעשו איתו. וזה כבר בעיקר עקב המכאניקה שלו. לעומת זאת אתה יכול למצוא צילומים בשפע שנעשו עם 6-8" על EQ5.

ודבר אחרון - אני בדקתי בחנות המדוברת ולא מצאתי פרט ל SLT שום דגם בתקציב של 2 עד 3 אלף ש"ח. זה כבר חומר למחשבה.
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com
הנושא ננעל.

טלסקופ חדש 24 אוג 2012 18:39 #24

• pageup
  • pageup's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
  • Thank you received: 2
דבר ראשון נוצר פה דיון מעניין - יחודי אפשר לומר, בכל מקום אחר הוא היה נמחק כבר מזמן (מה שנכון נכון...)
במקומות אחרים אסור חס וחלילה להשמיץ את מוצריו של בעל האתר או חס ושלום לומר מילים טובות על המתחרה.
כאן בנתיים הדיון נשאר ברמה גבוהה - ללא דיקטטורה ועריצות מצד המנהלים - מילה טובה ראויה על כך - פורום אסטרונומיה ישאר מקום שבו אנשים יוכלו להביע דעתם.

ועכשיו מספיק עם התפל - ניגש לעיקר:
אני חייב לציין שכמתחיל, הדבר האחרון שצריך זה התעסקות עם כל כך הרבה חומר טכני.
הרי אי אפשר באמת לקרוא לכיול חצובה משוונית משהו שמתחיל יכול לעשות לבד.
ישנם מדריכים שלמים כיצד לעשות זאת - שלא לדבר על עקיבה וצילום - העברנו הרצאה על הנושא בכנס אסטרונומיה האחרון (ע"י חברי הפורום סרג'יו קמינסקי ומיכאל צוקראן)

יכול להיות שהטלסקופ הזה מפסיד לטלסקופים אחרים עם מפתח גדול יותר - סה"כ דיי הגיוני.
אבל עם זאת, הוא נותן חוויה מדהימה למתחילים - אני יכול להעיד על עצמי שאני מתחיל בתחום, והטלסקופ הזה היה ועדיין מדהים עבורי - כל כמה זמן שחברים
באים אליי לחצר האחורית - אני מוריד אותו למטה בידיים 20 מדרגות (לא במעלית עם עוד חבר) - מחבר לחשמל - וכבר יש תור לעיינית אחרי 5 דק' בלבד !!!
בזמן שכל החבר'ה עם החצובות המשווניות צריכים שעה של פריסה לציוד שלהם - תוך כדי תפילה שהשעה של הפריסה שלהם לא הייתה לחינם.
שלא לדבר על זה שהם שברו את הגב שלהם בשביל להרים את כל הציוד לאוטו... רק תזכירו לי כמה שוקלת חצובה EQ5 או EQ6 ?? כבד הא ?
כשאני יוצא לתצפית אני עושה נגלה אחת - ביד אחת את הטלסקופ, על הגב תיק עם כל מה שצריך, על הכתף מצלמה, מתחת לבית שחי כרית ושמיכה.. וזהו !

ובקיצור, הניידות ומהירות הפריסה היא פלוס גדול בטלסקופ הזה - ולא זה לא צעצוע. צעצוע קוראים למוצר שיש לו הרבה תכונות שאף אחת מהן לא באמת עובדת - זה לא המקרה.
אם חובב מתחיל מרגיש אחרי שנה שנתיים שהנה הוא כבר מיצה את עצמו והגיע הזמן להתפנק - תמיד יוכל לפנק את עצמו במשהו הרבה יותר רציני.

הטלסקופ הזה מסב לי הרבה כיף - תמיד יש טוב יותר -חזק יותר - חשוב לנסות ולתת מענה גם לנק' מבט של החובבים המתחילים
חייב לציין שחלק מהכותבים נותנים חוות דעת מנק' מבט של אסטרונומים העוסקים בתחום שנים - כמעט בצורה מקצועית - דעתם אמיתית ונכונה
אך אינה תקפה לחובב מתחיל שרוצה פעם פעמיים בשבוע לפתוח את הטלסקופ בגינה האחורית שלו.

לא כל אחד צריך סופר טלסקופ בבית - הטלסקופ המדובר הוא טוב מאוד - ישנם מתחילים שהטלסקופ הזה אפילו גדול עליהם.
הרי אין באמת סוף לדיון הזה - אני יכול להעיד מנק' המבט שלי כמתחיל שראה דרך כמה עייניות של טלסקופים אחרים בחייו וכמו שציינתי -תמיד יש יותר טוב ויותר חזק ויותר... וכו'...
ועדיין בתור בעלים מאושר של טלסקופ זה יכול לומר שהטסלקופ הזה נותן את הסחורה - מספק לי הרבה אושר וכיף בלי הצורך לעבור קורס בנאס"א - כבר שנה תמימה

תודה, ושבת שלום.
אופיר
הנושא ננעל.

טלסקופ חדש 24 אוג 2012 20:36 #25

שלום לכולם,
אני מבקש את סליחתו של גיא, פותח השרשור, שאתייחס כאן לסיטואציה ולא לנושא השרשור...

אופיר,
עם כל הכבוד, הגישה שלך היא לעניות דעתי נאיבית במקרה הטוב.
זה נכון שראינו בעבר הודעות מטובלות באינטרסים עיסקיים בעבר במקומות אחרים. אני לא אצדיק כאלה אף פעם.

כאשר פתחתם את הפורום הזה חרטתם על דגלכם את חשיבותה של האובייקטיביות והיעדר האינטרס המסחרי.
זה היה כיוון מבורך ובאמת שאני מסכים עם הגישה הזו (כמי שניהל פורום אסטרונומיה במשך יום-יומיים, נתקלתי לא אחת בסוגיות המעיקות האלה...).
א-מ-מ-ה...
ברגע שקיבלתם את תמיכת ברקת לאתר הזה שמתם- מרצון או שלא, ביודעין או שלא- את הגישה הזו בצד.

ברקת, עם כל הכבוד, הם גוף בעל אינטרס מסחרי וברגע שגוף כזה ״נותן חסות״, ״תומך״, ״ מחבק״ או כל מושג דומה- הוא בעצם מכתיב את הכיוון ואת התכנים ולפחות בעיני, כקורא וצופה מהצד, זה בולט וצורם מאז השינוי נכנס לתוקף.

אני לא רוצה להתחיל כאן ויכוחים עקרוניים בנושאים כאלה. כבר מזמן נגמרו לי האנרגיות להתווכח על עקרונות כשאסטרונומיה מעורבת.
הייתי מאד רוצה שעידו ברקת וכל מי שמעורב באופן כלשהו באסטרונומיה כדרך פרנסה שיצהירו על כך בכל פעם שהם ממליצים המלצות בנושאי ציוד אסטרונומי. לקוראים מגיעה הזכות לדעת זאת ולהעריך את האובייקטיביות של ההמלצות שקיבלו.

תודה, ושוב סליחה מפותח השרשור.

אסף.
הנושא ננעל.

טלסקופ חדש 24 אוג 2012 22:43 #26

• pageup
  • pageup's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
  • Thank you received: 2
ערב טוב אסף,

האמת שאני לא מבין כל כך על מה הפלא ?
הפורום עבר לבעלות המלאה של ברקת - העניין פורסם בריש גלה..
זכותם המלאה לעשות בו כל שימוש שירצו, אם זה אומר פרסום חומר שיווקי
או פירסום של תצפיות בתשלום או כל דבר אחר.

אף אחד לא מנסה להסוות את העניין... זה לא "בשיתוף".. ולא" בתמיכת.. "
הדבר שהיה חשוב לי וללאוניד שהחומרים שהועלו ע"י המשתמשים לא ימחקו.
מעבר לזה הפורום הוא רכוש ברקת...

דבר נוסף, כל התגובות עד כה היו נטולות פוליטיקה.. אלא טכניות גרידא !
ברקת, שהפורום בבעלותם כעת - יכלו בנקל למחוק כל דבר שפוגע בהם עסקית.. ולא עשו זאת.. שזה יפה מאוד מצידם
על זה לא אמרת כלום ?

בכל מקרה אם נחזור לעניין.
מה שחשוב הוא שברקת בענייני האסטרונומיה הרבה יותר ממני ומלאוניד
יוכלו להעשיר את הקהילה בדרכי הרבה יותר מגוונות.

שכל אחד יעשה חושבים עם עצמו ויבדוק אם מעניין אותו אסטרונומיה או פוליטקה ובהתאם יבקר היכן שנוח לו.
כל עוד יש פה עניין אסטרונומי אני מרגיש נוח להיות כאן.. ולגבי המסחריות.. שכל אחד יקנה מה שטוב לו.

ולגבי המלצות על ציוד כזה או אחר... לדעתי יש להתייחס לכל האספקטים במוצר כזה או אחר מבלי להשמיץ.
תנסה לכתוב בפורום אחר ש meade או אוריון זה צעצוע ונראה מה יהיה אורך החיים של הפוסט ...

לגבי גיא מרגלית, פותח שרשור - לצערנו מסתבר שגם באסטרונומיה בארץ יש פוליטיקה.
לא הפתעה גדולה :)
אופיר
הנושא ננעל.
Time to create page: 0.107 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 55 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת