ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: תצפית על צדק ועינית

תצפית על צדק ועינית 16 ספט 2012 17:11 #1

• XOR
  • XOR's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתחיל
שלום לכולם אני חדש בתחום ויש לי טלסקופ BKP2001EQ5 Sky Watcher
עכשיו לפני כמה ימים עשיתי תצפית לכיוון צדק עם עינית פשוטה של 25mm ואחרי זה עם עינית 3.6mm

וכל מה שראיתי זה את שני הפסים/טבעות של צדק וממש לא הצלחתי לראות שום פרט מעבר לזה (גם את הפסים הללו היה קשה מאוד לראות).

אז השאלה שלי היא האם זה גבול היכולת של הטלסקופ (מצילומים שאנשים עשו עם טלסקופ דומה ראיתי שניתן לראות פרטים רבים יותר),או שחוסר הפרטים נובע מהעיניות הפשוטות שאיתן אני משתמש?

משהו נוסף:הייתי שמח לקבל המלצה ל2-3 עיניות טיפה יותר איכותיות במחיר של עד 100$ לעינית (ראיתי באיביי שיש מבחר לא קטן בסכום זה).

תודה רבה לכם ושנה טובה.
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

תצפית על צדק ועינית 17 ספט 2012 14:37 #2

היי,

היה ברשותי טלסקופ כזה.
זה ממש לא גבול היכול שלו. ובהגדלה 270 אתה אמור לראות פרטים יפים מאוד על הצדק.
העניין הוא לחכות בסבלנות ללילה יציב, עם תנאי ראות טובים. וגם לצפות ממקום נכון (הכוונה היא לא מבניין, ולא סמוך לבניינים). כמו כן חשוב לעשות קולימציה לטלסקופ - לפחות למראה הראשית שלו. בנוסף צריך שהטלסקופ יהיה מקורר היטב (עדיף עם מאוורר, אבל לפחות שיעמוד שעה-שעתיים בחוץ).
באופן כללי הייתי מגיע עם הטלסקופ הזה להגדלות של 350. אבל זה מחייב תנאיי ראות טובים מאוד - וזה לא קורה כל לילה. אבל 200-250 הוא בד"כ מחזיק יפה. זה למשל צילום שעשית עם טלסקופ כמו שלך בדיוק. תחת תנאים טובים, עם עינית טובה ובהנחה שהטלסקופ מקולמץ - אפשר לצפות למשהו דומה (כמובן עם פחות קונטרסט)

לא יודע איזו עינית יש לך. אבל ב100$ לעינית אכן יש מבחר רחב. ממה שאני מכיר:
למשל הייתי ממליץ לך על סדרה של explore scientific 82 - הן מאוד איכותיות יחסית למחיר (יש לי אחת כזאת - עובדת מצויין בניוטוני).
http://www.optcorp.com/ProductList.aspx ... -1511-1512
אתה יכול לנסות גם את הסדרה TMB planetary. הן קצת פחות איכותיות - אבל עדיין מראות לא רע, יותר זולות וגם נוחות מאוד.
http://www.burgessoptical.com/EPs/Planetary.html
חוץ מזה plossl איכותי אמור לספק את הסחורה על כוכבי הלכת. אבל יש בעיה של נוחות הצפייה (eye relief קטן).
בנוסף יש את האופציה של עיניות מסוג orthoscopic למיניהן. אותו דבר כמו עם plossl - דמות איכותית, אבל לא נוחות לשימוש (לטעמי).
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com

תצפית על צדק ועינית 17 ספט 2012 14:57 #3

• XOR
  • XOR's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתחיל
תודה רבה לך על התגובה.
ראיתי את הצילום שלך ומה שאני ראיתי לא התקרב לזה בכלל.
אני ינסה לעשות את מה שהמלצת ובנוסף ארכוש עיניות טיפה יותר איכותיות.

תודה רבה שוב.
Time to create page: 0.143 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 29 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת