ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: זקוקה לעזרה בבחירת טלסקופ

זקוקה לעזרה בבחירת טלסקופ 30 אוק 2012 12:37 #1

• talmerdler
  • talmerdler's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתחיל
שלום לכולם

אני מחפשת לרכוש טלסקופ למתחילים ולצפייה מהגג שלי בתל אביב (אני חוששת מאור מרובה).
ראיתי שלוש אופציות במחירים שאני מחפשת:
1. Sky Watcher SK1025 Autotracking (טלסקופ ממונע שובר אור בקוטר 102 מ"מ, אורך מוקד 500 מ"מ (F/5))
2. Meade 114EQ-ASTR (בקוטר 114 מ"מ על חצובה גרמנית עם רגלי פלדה.) ללא מנוע
3. טלסקופ מראות - מחזיר אור Powerseeker 127EQ על חצובה גרמנית כושר הגדלה : בין 45 ל 245 עם אפשרות להוסיף מנוע עקיבה ב220 ש"ח

במחירים של 1300 , 1100 ו990(+220 למנוע) בהתאמה.
מה לדעתכם הכי מתאים? והאם יש אופציות אחרות שקיימות שאיני מודעת על קיומם?
בנוסף חשבתי על האפשרות לקנות יד שנייה אך אני חוששת שלא אדע לבחון באמת האם הטלסקופ במצב טוב וכו'..

תודה רבה ;) :lol:
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

זקוקה לעזרה בבחירת טלסקופ 30 אוק 2012 13:05 #2

• Vitali
  • Vitali's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתחיל
היי טל,

לצערי אני לא מכיר הטלסקופים שאת שואלת עליהם...
פשוט תהיתי, לפי השם, האם את המתרגלת שלי בקורס הסתברות :) יש מצב?

זקוקה לעזרה בבחירת טלסקופ 30 אוק 2012 14:23 #3

• אנה
  • אנה's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתחיל
לי יש
POwerseekr 80 EQ
עם מנוע.
טלסקופ נהדר, חביב על ילדי )10,12
המראות שראינו דרכו מרתקים: ירח עם מכתשיו, צדק, שבתאי,
בתצפית האחרונה ירדנו איתו לנגב כשהוא ארוז בקיטבג מרופד, צפינו על ערפיליות וגלקסיות (לא מכירה שמות).
מאוד ממליצה על הדגם הזה.

זקוקה לעזרה בבחירת טלסקופ 30 אוק 2012 20:54 #4

• haimELF
  • haimELF's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתחיל
היי, ראיתי את התגובה שלך בפוסט שלי ואני אענה לך פה כי זה יותר רלוונטי לדעתי.
אני ממליץ לך לקרוא את כל הפוסט שכתבתי ואת התשובות שקבלתי ועזרו לי בהתלבטות כדי שתוכלי לקבל מושג על מה בודקים לפני שקונים.
אני פתחתי פוסט דומה גם בפורום אחר כדי לקבל מגוון דעות.

אני אשתף אותך בקצרה בשיקולים שלי לקניית הטלסקופ שבסופו של דבר קניתי.
שיקול ראשון - והכי חשוב הוא, מה את מעוניינת לראות דרך הטלסקופ? כי יש גם סוגים שונים של תצורות של מבנה הטלסקופ שמשפיעות באופן ישיר על מה שאת רואה ואיך שאת רואה דרכם. אני אביא דוגמה קצרה: טלסקופ שובר-אור (גלילאוני) הוא בעל קטרים בד"כ קטנים יותר והוא יותר מתאים לתצפית על גרמי שמים קרובים (ירח ומגוון כוכבי הלכת במערכת שמש שלנו) ופחות לגרמי "שמיים עמוקים" (גלקסיות, ערפיליות וכו') מכיוון שיכולתו לקלוט אור מוגבלת בגלל קוטר העדשה.
מצד שני התמונה המתקבלת היא ישרה, כלומר אפשר גם לתצפת על נופים כאן בכדו"א.
סוג בולט שני זה טלסקופ מחזיר-אור: טלסקופ זה נראה קצת שונה ממה שמצפים. במקום עדשה גדולה בקצה ועדשה קטנה בעיינית יש פשוט מראה בתחתית של גליל. השיטה בו עובדת על קליטת האור במראה והחזרתו לעין הצופה דרך מראה קטנה נוספת שנמצאת קרוב לפתח הגליל. בשיטה זו אפשר להגדיל את הקוטר של הטלסקופ מבלי ליקר את העלות. שלא כמו בשובר-אור לעלות של עדשה היא ממש יקרה לעומת מראה. כך שבעצם מקבלים קליטת אור גבוהה ובכך גם יכולת תצפית לגורמי שמיים עמוקים ועמומים יותר. אולם בשיטה זו יש חסרון קטן. התמונה מתהפכת (אחרי הכל מדובר במראות) מה שמונע שימוש לתצפיות נוף. אבל בחלל זה לא משנה כי אין חשיבות כיווני שמים.
שיקול שני - ניידות: את מתכוונת לצאת לתצפיות בנגב או מקום רחוק אחר או רק מתוך העיר? יש לך רכב? צריך להתחשב בגודל והמשקל של הטלסקופ (לא לשכוח את החצובה!)
שיקול שלישי - ת-ק-צ-י-ב : אין מה לעשות בסופו של דבר הכיס מחליט בשבילנו. מה שאנחנו יכולים לעשות זה לנצל את התקציב בצורה שתספק אותנו הכי הרבה.

אני יודע שאמרתי "בקצרה" אך העדפתי לפרט כדי להמחיש את ההבדלים שיעזרו לך להחליט.
בסופו של דבר אני הלכתי על מחזיר-אור בקוטר 130מ"מ כי מה שחשוב לי זה יותר כמות גרמי השמיים שנצפים דרכו ופחות גרמי השמיים הקרובים (למרות שהירח נראה דרכו בפירוט שאין לי מילים לבטא!) .
בכל מקרה בהצלחה בקנייה! זאת החלטה מאוד נבונה ללכת לפי הסקרנות בנפלאות הבריאה. זה מה שהניע את האנושות להישגים שלה כיום ובעתיד!
יש בפורום זה ובפורום השני(בלינק למעלה) המון אנשים שמבינים הרבה יותר ממני (אני רק התחלתי) את מוזמנת לשאול ויענו לך בשמחה!

בהצלחה! (ואל תשכחי לעדכן :)

הערה: הקישור החיצוני הוסר. ניתן לקשר למאמרים מקצועיים בלבד.
תודה, צוות פורום הקהילה הישראלית לאסטרונומיה.

זקוקה לעזרה בבחירת טלסקופ 31 אוק 2012 08:40 #5

• Ido
  • Ido's Avatar
  • מנותקים
  • Admin
  • Thank you received: 22
שלום טל,

ממליץ להתחיל בקריאה על הסוגים השונים של הטלסקופים והמאפיינים הבולטים שלהם. ראי מאמר בנושא:
http://www.bareket-astro.com/observing- ... scope.html

לפני בחירת טלסקופ תמיד כדאי ללמוד אודותיו. כתבי את שמות הדגמים של הטלסקופים בהם את מעוניינת ב Google/Youtube וכד' וקראי עליהם חוות דעת ממשתמשים בעולם.
כך תדעי למה לצפות.

בנוסף - את מוזמנת להגיע למצפה הכוכבים ברקת במכבים, לקבלת יעוץ מקצועי ובכדי להתרשם באופן פיזי מהטלסקופים של חברת Celestron.
08-9264150

בהצלחה עם בחירתך
עידו.
Time to create page: 0.091 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 27 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת