ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר
  • דף:
  • 1
  • 2

נושא: המלצה על טלסקופ

המלצה על טלסקופ 05 דצמ 2013 16:00 #1

שלום לכולם
אני נמנה על "הצופים בכוכבים" כבר מספר שנים ויש ברשותי טלסקופ רובוטי 127 מ"מ. התחביב סוחף את כל המשפחה ואני רוצה להתקדם לטלסקופ גדול יותר שיאפשר לי לצפות גם בגרמי חיוורים. אני יודעת שזה לא מרשים וכבר עשו לי תיאום צפיות ועדיין....
כרגע אני מתלבטת בנוגע לשני מודלים שיש להם אותו שלט כמו לטלסקופ שלי מה שיקל עלי את ההסתגלות.
הראשון נקרא C925-SGT והשני CPC 925 GPS. ממה שהבנתי (וראיתי) הם הכי גדולים שנוכל להסתובב איתם בשטח. הפער במחיר לא משמעותי אבל האם באמת הטלסקופ היקר יותר שווה את המחיר?? תמי
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

המלצה על טלסקופ 05 דצמ 2013 17:46 #2

• shpig david
  • shpig david's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
  • Thank you received: 3
לדעתי בצפיה ויזואלית לא יהיה הבדל. לי הייתה את אותה החצובה שיש ל SGT 925 רק עם רפרקטור גדול ונהנתי מאוד. הספקתי לצלם איתו קצת.... astronomia.co.il/component/kunena/%D7%A6...%A8-c6-rgt.html
הטיובים החדשים קלים מאוד אז לדעתי לא תהיה לך בעיה בסחיבה של ה SGT 925 לשטח. אולי הפירוק של החצובה יהיה קל יותר להרמה מזה של ה925 cpc אבל צריך לבדוק את המשקלים שלהם

המלצה על טלסקופ 07 דצמ 2013 10:31 #3

• yuri_k
  • yuri_k's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
שרון תמי wrote:
שלום לכולם
אני נמנה על "הצופים בכוכבים" כבר מספר שנים ויש ברשותי טלסקופ רובוטי 127 מ"מ. התחביב סוחף את כל המשפחה ואני רוצה להתקדם לטלסקופ גדול יותר שיאפשר לי לצפות גם בגרמי חיוורים. אני יודעת שזה לא מרשים וכבר עשו לי תיאום צפיות ועדיין....
כרגע אני מתלבטת בנוגע לשני מודלים שיש להם אותו שלט כמו לטלסקופ שלי מה שיקל עלי את ההסתגלות.
הראשון נקרא C925-SGT והשני CPC 925 GPS. ממה שהבנתי (וראיתי) הם הכי גדולים שנוכל להסתובב איתם בשטח. הפער במחיר לא משמעותי אבל האם באמת הטלסקופ היקר יותר שווה את המחיר?? תמי

אתה שואל את היבואן אם לקנות את הטלסקופ שלו :)
אבל ברצינות, כדי להצטרף לתצפיות, המתארגנות בכל חודש.
שם תוכל’ להיפגש עם אסטרונומים חובבים ותיקים, להכיר סוגי ציוד שונה ולהבין את כל האפשרויות.

המלצה על טלסקופ 07 דצמ 2013 21:47 #4

תודה דיויד על התשובה אהבתי את התמונות שלך. קראתי הרבה ביקורות טובות על ה CPC 925 GPS אני רק לא בטוחה לגבי האפשרות שלי לקחת כזה טלסקופ גדול לשטח. האם עדיף ללכת על טלסקופ C925-SGT שבסך הכל יותר כבד אבל מתפרק או על CPC שהוא מאוד מזכיר את מה שיש לי היום וגם לא צריך להרכיב, אבל לא מתפרק?

המלצה על טלסקופ 08 דצמ 2013 16:16 #5

• shpig david
  • shpig david's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יורי התגובה שלך לא ברורה. האם קראת את השאלה של תמי? יתרה מכן במקום לעזור ולחלוק את הידע שאולי יש ברשותך בחרת להגיב באופן כללי. וחוץ מזה לא ראיתי כאן שום תגובה של "היבואן" בנושא הטלסקופ... אז כנראה שיש כאן הגינות (אפשר בקלות לדמיין מה היה קורה במקום אחר) ואם מישהו רוצה לעזור באמת - אפשר גם אפשר.
ולתמי אני יכול להמליץ להמשיך לשאול שאלות ולבדוק באתרים השונים. כנראה שרק בחו"ל תוכלי לקבל חוות דעת אמיתית על טלסקופים מבלי לקבל "המלצות" שלא קשורות לשאלה. גילוי נאות - אני עובד במצפה הכוכבים ברקת וראיתי כבר מספר לקוחות מרוצים עם CPC. לי היה דגם אחר ובאופן אישי מעדיף חצובות גרמניות.

המלצה על טלסקופ 09 דצמ 2013 02:03 #6

• yanivlev
  • yanivlev's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתחיל
תמי.

3 טלסקופים בעלי מחירים דומים בחו"ל בדולרים, כולם טובים.

1. Celestron CPC 925 Computerized Telescope מחירו בחו"ל 2199 דולר
2.Celestron 9.25" SCT Advanced VX Telescope מחירו בחו"ל 2099 דולר
3.Meade 10" Schmidt-Cassegrain LX80 Telescope מחירו בחול 2199 דולר

עדיף אחד משני הטלסקופים האחרונים 2, ו 3 שהם בעלי חצובה משוונית ומאפשרים גם תצפית וגם צילום בחשיפות ארוכות.
חשוב מאוד, טלסקופ מס 1 CPC925 מוגבל מבחינת יכולות צילום כיוון שחצובתו אלטאזימוטלית עם השקעה לא קטנה נוספת אפשר להופכה למשוונית, רכישת WEDGE , אבל בסהכ הוא כבד יותר בגלל המזלג.
כפי שצוין מומלץ עם חצובה משוונית מתפרק לחלקים וקל יותר לנשיאה, ועם אפשרויות תצפית וצילום.
עכשיו יש בארץ שני משווקים לטלסקופים של סלסטרון קיימת חנות במודיעין
לטלסקופים של MEADE יש חנות ברמת גן.
אפשר לבדוק באינטרנט ולמצוא את החנויות האמורות.
בהצלחה מה שתחליטי.
יניב.

המלצה על טלסקופ 09 דצמ 2013 17:56 #7

• shpig david
  • shpig david's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
ד"א הקביעה שטלסקופ "מוגבל מבחינת יכולות צילום כיוון שחצובתו אלטאזימוטלית" אינה מדויקת. למעשה לחצובת alt-az יכולת להמשיך לעקוב גם אחרי שהמטרה עוברת את המצהר. מה שלא ניתן לעשות עם רוב החצובות המשווניות. לי יש רק נסיון וויזאלי עם ה cpc11 אז אני יכול להסתמך על הצילומים הבאים שנלקחו עם cpc11 במצב alt-az כלומר ללא wedge, בכדי לראות שאפשר לצלם עם חצובת alt-az , בתנאי שהיא טובה מספיק

www.astrobin.com/65633/

www.astrobin.com/65268/

www.astrobin.com/65610/B/

יש כאן עוד תמונות למי שמעוניין www.astrobin.com/search/?q=CPC+hyperstar...nse=5&license=6

המלצה על טלסקופ 09 דצמ 2013 20:32 #8

• yanivlev
  • yanivlev's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתחיל
דויד
כגילוי נאות, ועל כך יישר כחך, כתבת שאתה עובד במצפה ברקת.
מכאן ,ניתן אולי להבין שאינך אוביקטיבי בהמלצתך. וזה לגיטימי ובסדר, כי אתה מעונין למכור.
אבל, כדאי שתכין טוב יותר שעורי בית.
רוב (שלא לומר כל...) הצלמים המקצוענים , והמצפים הגדולים בעולם, מצלמים בטלסקופ המוצב על חצובה משוונית.
חצובה אלטאזימוטלית מיועדת בעיקר למטרות תצפית, ולצילום בחשיפות קצרות.
במשך הזמן, מרבית החובבים גם גם מצלמים , זאת חוויה נהדרת. שחבל לפספס.
ואם משקיעים בטלסקופ גדול ויקר, זה מאפשר להוציא צילומים נהדרים.
לאור תשובתך הנ"ל ,הייתי ממליץ לתמי לעשות סקר שווקים של שתי החנויות (אחת ברמת גן והשניה במודיעין) המרכזיות בארץ.
בכל אופן זאת הוצאה לא קטנה.
וכפי שיורי המליץ לצאת לתצפיות המתפרסמות בפורומי האסטרונומיה השונים בארץ .לראות טלסקופים וחצובות מסוגים שונים , וללמוד את הנושא ולא לשמוע דעה אחת או שתיים.
לא תצטערי.
יניב.

המלצה על טלסקופ 10 דצמ 2013 10:44 #9

• shpig david
  • shpig david's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יניב
אני אומנם עובד במצפה ברקת אבל אני קשור רק לחלק קטן מהפעילות הכוללת שלו. אני פעיל בעיקר בתחום ההנדסי והפיזיקלי ועם פרויקטים של טלסקופ האינטרנט.
איני מוכר בחנות ולא יוצא לי כלום חוץ מלעזור לאדם שביקש עזרה.
בתקופה האחרונה אני בעצמי מחפש טלסקופ חדש וחוקר את הנושא של החצובות לעומק. יש לציין שיש לי גם מעל 30 שנים של ניסיון בתחום ההנדסי בתעשייה אז אני קצת מבין עניין.

גם הפעם טענת טענה לא מדויקת: "המצפים הגדולים בעולם, מצלמים בטלסקופ המוצב על חצובה משוונית". זה פשוט לא נכון, שכן המצפים הגדולים בעולם משתמשים בחצובות alt-az. מה שגם חצובת מזלג תהיה מדוייקת באותה מידה (לפחות) כמו חצובה משוונית כל עוד הגיר שלהם זהה ואורך המזלג נמצא ביחס מסויים אל מול המומנט של הצינור.
טענתך הנה שגיאה נפוצה בקרב חלק מהחובבים אבל לצערי היא מוטעית וחסרת בסיס.
הדיון הזה מעולה ואני מקווה שיש עוד אנשים שיכולים לתרום לו. גם אם לא מסכימים איתי (: רק בקשה לטעון טענות עם סימוכין פיזיקלי.

רשימת הטלסקופים הגדולים בעולםֿhttp://en.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_optical_reflecting_telescopes

המלצה על טלסקופ 11 דצמ 2013 00:21 #10

• yanivlev
  • yanivlev's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתחיל
דויד
אתה שוב טועה ומטעה.
עד משקל וגודל מסוים , במצפים גדולים בעולם, (לא אמרתי הגדולים ביותר) תהיה העדפה לחצובה משוונית על פני חצובה אלטאזימוטלית. בארץ מצפה וויז קוטר מפתח 1 מטר, מצפה מכון ויצמן, מצפה גבעתיים, מצפה ברקת הנמצא במודיעין, עובדים עם חצובה משוונית .
אבל אנחנו עוסקים בטלסקופ גדול לחובב האסטרונומיה ובמחיר סביר, וגם שאפשר לשאת אותו ולהתקינו בצורה נוחה בשטח.
מצפים גדולים בארהב, ומצפים גדולים של חובבים בעולם, מעדיפים חצובה משוונית.
אגב אם אתה מבין בגירים מדויקים אז בטח אתה יודע שטלסקופ אלטאזימוטלי של סלסטרון דוגמת CPC925 שעולה בחול כ- 2000 דולר בלבד, לא יכול להיות בעל גיר מדויק.
אבל הוא טלסקופ טוב ,ולא יקר לחובב ,שעל ידי הוספת WEDGE יקר ניתן להופכו למשווני כבד.
במצפים הגדולים ביותר בעולם שקוטרם מספר מטרים, בצ׳ילה למשל ,יש העדפה לחצובות מזלג מסיבות הנדסיות של עומסים גבוהים מאוד .
לדוגמה ב-VLT הטלסקופ המוצב על אלטזימוט כיוון שבגלל מומנטים גבוהים מאוד לא ניתן הנדסית להציבו ישירות על מבנה משווני, אבל כדי לפתור את מגבלת העקיבה האלטאזימוטלית משקיעים כסף רב בציוד נוסף.
בטלקסקופי חובבים גדולים וכבדים המותקנים על מבנה מזלג אלטאזימוטלי מאסיבי וכבד,מוסיפים WEDGE יקר,ובכך הופכים את חצובת המזלג האלטאזימוטלית לחצובה משוונית כבדה מאוד.
כדאי לספר ללקוחות מדוע מצפה ברקת העדיף להציב את הטלסקופ הגדול שלו על חצובה משוונית , ולא של סלסטרון.
אני חושב שיורי יעץ לתמי שרון עצה חכמה, וענינית, שכל קונה חכם היה עושה. לעשות סקר שווקים להגיע לתצפיות שמתקיימות כל חודש בארץ לראות מגוון גדול של טלסקופים וחצובות מכל העולם, ולשמוע דעת מומחים שעוסקים באסטרונומיה עשרות שנים.

ההודעה נערכה. נא לשמור על דיון מקצועי ללא הפנייה לגופים מסחריים. תודה.
  • דף:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.110 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 85 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת