ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: - Messier 37 / Auriga -

- Messier 37 / Auriga - 11 נוב 2011 11:21 #1

• YOSSI_HURY
  • YOSSI_HURY's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
בוקר טוב חברים,

היום בחרתי להציג את הצביר הכי אהוב עלי בשמיים (מבלי לפגוע חלילה ביופיים של אחרים). לדעתי צביר פתוח זה הכי מרשים בקבוצת עגלון המכילה גם את M-36, 37 ועוד. הוא פופולארי בקרב תצפיתנים רבים בגלל דחיסות הכוכבים . צילמתי אותו גם בהגדלות, אך כמו שאתם מכירים את טעמי בקודש, אני מעדיף אותו בשדה רחב כפי שנראה בתמונה, שוחה בתוך ים של כוכבים בשביל החלב.

מקוה שתאהבו.

יו :P י
קבצים מצורפים:
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

- Messier 37 / Auriga - 11 נוב 2011 12:26 #2

• ari
  • ari's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יוסי
יופי של תמונה, (כמו שציינתי כבר בעבר, כל כוכב גרגיר סולת משובחת) מיקוד-אליפות, אפשר להגדיל , מבלי לאבד חדות. היופי בצילום ובפרט צילום ממוקד כמו זה. שאפשר לגלות פרטים שלא שמים לב אליהם בתצפית. בהגדלה מגלים למשל ,כוכבים כתומים וכחולים מה שמצביע על גילאים שונים של הכוכבים, הכתומים כוכבים זקנים, (טמפ נמוכה) והכחולים (טמפ גבוהה) כוכבים צעירים. ואם נסרוק את התמונה לאורכה ולרוחבה נגלה פרטים נוספים
צילומים שדה רחב הם מהצילומים האהובים עלי באופן אישי. על רקע תמונת מיליארדי הכוכבים, שהיתה תמונה יום יומית בימי קדם, (כיוון שכולם חיו באזורי מדבר נטולי זהום אור) אפשר להבין את פשר ברכת אלוקים לאברהם: " וארבה את זרעך ככוכבי השמים לרוב" . מן הסתם אם היית חי בתקופתו של אברהם ,היה אלוהים מברך אותך " וארבה את צילומיך ככוכבי השמים לרוב"
מענין להשוות צילום זה לצילומים שעשית בעבר הרחוק (אתה הרי 40 שנה בתחביב) ולראות האם התרחשו ארועים דרמטיים.

שבת שלום
ארי

- Messier 37 / Auriga - 11 נוב 2011 12:44 #3

אכן מדהים כמות הפרטים בצילום.
אני אישית מעדיף את הצילומים רחבי הזווית . כך מקבלים ראייה כוללת שמלווה לרוב בהמון פרטים.

ארי ידידי,
הדגשת נקודות חשובות מלוות בניתוח מצויין לתמונה.

רב תודות לכם.

- Messier 37 / Auriga - 11 נוב 2011 13:52 #4

• Lior Shpigel
  • Lior Shpigel's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יוסי- תמונה מעולה!!! כהרגלך צילומים רחבי זווית הם מעניינים מאד שלא אומר שאתה יחודי כאן בתחום הזה. אני אישית מאד אוהב את התמונות רחבות זווית שלך בעיקר בתחום צילומפה שכל פעם שאתה מציג אותם אני נשאר בפה פעור.

מצד שני כאשר הצביר הוא האובייקט המרכזי בצילום (לעניות דעתי בלבד) הייתי יותר מתרשם ממנו בהגדלה גדולה. אני מאמין שבתמונה הנוכחית כוונתך היתה להראות את הצביר כחלק אחד מכלל הפזל של ים הכוכבים.

תמונה ועיבוד כלבבי, קבל לייק :)
TMB-130 APO TRIPLET + RICCARDI FLATTENER/REDUCER F/5.25
NEQ6 GOTO MOUNT & STAR GPS
CANON 40D HAP GRIFFIN MODED
TAKAHSHI MEWLON 210- DALL KIRKHAM
BAADER VARIO FINDER 60MM
ORION STARSHOOT AUTOGUIDER
WO MEGREZ 72MM ED DOUBLET, GUIDE SCOPE
Time to create page: 0.084 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)