ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: m42 מלכת הערפיליות...

m42 מלכת הערפיליות... 07 אוק 2011 15:00 #1

בתצפית האחרונה בתחילת החודש ב "איילת השחר" הזדמן לי לצלם מעט.
את צדק ואיו כבר ראיתם. כמו כ צילמתי עת "אוריון" המלכה !

פרטי צילום:
ללא עקיבה,
אורך מוקד 2032,
תמונה בודדת, ללא הדבקות,
ללא פוקוסר... :evil: (לכן גם לא כל כך בפוקוס)
פוטושופ,
2 דקות חשיפה

תהנו ושמיים צלולים.
קבצים מצורפים:
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

m42 מלכת הערפיליות... 07 אוק 2011 15:21 #2

• ldti
  • ldti's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
כמה זמן חשיפה? ואיזו מצלמה?
לאוניד.

m42 מלכת הערפיליות... 07 אוק 2011 16:50 #3

שכחתי לציין זמן חשיפה, 2 דקות.
מצלמת dslr canon d450

m42 מלכת הערפיליות... 07 אוק 2011 16:51 #4

צילום חמוד, בהתחשב בחשיפה הקצרה =)

אני בכל זאת חייב לתת הערה אחת: מאוד רצוי להקטין תמונות כאשר מפרסמים אותם . גם מי שעושה צילום "סתם בשביל הכיף".
את התמונה כדאי להקטין לגודל כזה ,שהיא תראה ללא רעש וטשטוש לאחר ההקטנה. ככה זה גם יותר יפה, גם נראה יותר "מקצועי" וגם מקל על ההורדה ושטח אחסון.
עושים resize פשוט בפוטושופ, ככה שכוכבים יראו כנקודות ושלא יראו את הרעש. למי שאין פוטושופ - אפשר עם microsoft office picture manager.

למשל עבור התמונה הנ"ל - לדעתי גודל אופטימלי הוא כ 800 על 500 פיקסלים או פחות.
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com

m42 מלכת הערפיליות... 07 אוק 2011 16:59 #5

בוצע....בוס ;)

m42 מלכת הערפיליות... 08 אוק 2011 10:44 #6

מידע על ערפילית אוריון שצילמתי.

אציין שעפ"י ידיעתי בצילום (צפרות וטבע בעיקר) באסטרונומיה הצילום אינו מהווה אצלי את "המשקל הרב". אני יותר מתחבר לצד המתצפת ,visual והצילום הינו מקור נוסף עבורי לחקור יותר טוב את מה שאני רואה. לי חשוב המידע והלימוד העצמי של גרמי השמיים. אי לכך איני מקדיש לצילום שעות על מנת להוציא את האובייקט בפרטי פרטים.
אולי זה יגיע בהמשך אך כפי הנראה כרגע אני מתחבר יותר לתצפיות וכאשר אני מתכנן במה לצפות אני לומד לפני כן את האובייקטים. עיקר המידע הינו באתרי אינטרנט שרווי חומר ומידע , מקווה שתיהנו.

Orion Nebula ,M42 נמצאת במרחק של 1,300 שנות אור. וגודלה מוערך ב-24 שנות אור. הערפילית ממוקמת מדרום ל"חגורה" של אוריון במרכז ה"חרב".היא מורכבת מערפילית פליטה שהיא סוג של ערפילית המורכבת מענן גז מולקולארי הקורן כספקטרום פליטה. מקור האור של ערפיליות הפליטה הוא באטום מעורער או מיונן אשר אלקטרונים מסוימים חוזרים בו למסלול אנרגטי נמוך ותוך כדי כך פולטים אור. על ידי ניתוח ספקטרום הפליטה ניתן לגלות את הרכב החומרים שבערפילית וכך לקבל מידע רב על הכוכבים אשר גורמים לה להאיר. כמו כן ערפילית אוריון מורכבת גם ערפילית בליעה שהיא סוג של ערפילית המורכבת מענני אבק בין-כוכבי קרים וצפופים המסתירים את האור של ערפילית פליטה או ההחזרה הנמצאת מאחוריהם. לערפיליות בליעה אין צורה אופיינית או שוליים ברורים, שכן צורתה תלויה גם בצורת ענן האבק עצמו וגם ברקע שמאחוריה.

ערפילית אוריון היא בית יוצר לכוכבים. ענני הגז והאבק מהם מורכבת הערפילית נדחסים בהשפעת גלי הלם וכבידתם העצמית ומתחממים עקב הדחיסה. כאשר הטמפרטורה בלב אזור הדחוס מגיעה לסדר גודל של עשר מיליון קלווין מתחיל תהליך של היתוך גרעיני וכוכב נולד. הכוכבים הצעירים שנוצרים, אפופים עדיין באבק ובגז, ולכן לא ניתן לצפות בהם באור נראה, מבט חודר דרך כיסוי האבק ומגלים שבערפילית ישנם כ-2,300 כוכבים צעירים וכ-200 כוכבים במצב עוברי ממש, שרק החלו את תהליך ההיתוך הגרעיני. ערפילית אוריון היא חלק קורן של הענן, וכמוה ערפיליות נוספות - M43 ,M78 ,NGC1788 ,NGC2024 גודלו של הענן המולקולארי כולו נמדד במאות שנות אור.

בליבה של הערפילית מצוי הטרפזיום, המכונה "ערפילית הטרפזיום" ומורכבת משישה כוכבים. מסתבר שלפחות שניים מארבעת הכוכבים ה"מקוריים" הם בעצמם כוכבים כפולים. שהטרפזיום הוא מרכזו של צביר כוכבים פתוח ,צעיר מאוד המכיל כ-200 כוכבים, רובם בעלי בהירות נמוכה. כוכבי הטרפזיום הם מקור אור בתדרי על סגול הגורם לחלקים אחרים בערפילית להאיר על ידי קרינה פלואורסנציה שהיא פליטה ספונטנית של אור ממולקולה. כדי שתתרחש פלואורסנציה, על המולקולה להיות במצב מעורר. בתצפיות דרך טלסקופ אנו רואים ארבע כוכבים בבהירות גבוה ועוד שניים בבהירות נמוכה.
Time to create page: 0.098 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 41 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת