ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר
  • דף:
  • 1
  • 2

נושא: NGC1499 על כוס קפה ועוגה עם ארוחת ערב חמה ותנור לחימום הגוף.

NGC1499 על כוס קפה ועוגה עם ארוחת ערב חמה ותנור לחימום הגוף. 06 דצמ 2011 11:35 #11

• ערן.ז
  • ערן.ז's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
ari wrote:
ערן
1.האם צילמת מתוך העיר בעזרת הריפרקטור אכרומט BRESSER 6 INCH .
אם כן איזה פילטר/ים הוספת לטלסקופ, עד כמה שזכור לי השתמשת במצלמת DSLR , האם עשית לה הסבה לצילום
אסטרונומי.
2.האם תוכל להציג צילום שצילמת בעזרת ה BRESSER מתוך העיר.
3.באופן כללי באיזה פילטר השתמשת לצילומים שעשית בנגב (או אזור אחר חשוך) בעזרת האכרומט BRESSER
4. לגבי מיקוד , האם אתה משתמש במסכת באטינוב או בשיטה אחרת. איך אתה מבטיח מיקוד בחשיפות ארוכות.

חלק מהצילומים שעשית בעזרת ה-BRESSER 6 inch ראיתי על הקיר אצל יגאל.

הטלסקופ שברשותי ריפרקטור אכרומט קוסמוס 6 אינץ על חצובה HEQ5 + מצלמת ניקון DSLR D90 .
אני מתענין בצילום מתוך העיר.
(בשירשור אחר הציג לאוניד-idti צילומים שעשה דרך טלסקופ זה + מצלמת פנטקס ,בהר הטייסים, ללא פילטרים, ללא עקיבה , ובזמן חשיפה חצי דקה לכל צילום, המיקוד נעשה על ירחי צדק על צג המצלמה,בהגדלה-live view, ללא אמצעי עזר נוספים)
ארי.

1. כן אבל אני עדיין לומד אותו... יש לו מפתח גדול עם F נמוך יתרון ענק!!!
2. כן אני מציג צילום כך בחשבון בגלל שזה אכרומט כל אורך גל ממוקד במיקום אחר וכאן פיספסתי, לדעתי אני אוכל לקבל איכות יותר גבוה כאשר אני אבצע מיקוד לכל פילטר בנפרד.
3. השתמשתי עם מצלמת קנון 50D ופילטר להורדת הילות כחולות מסביב לכוכבים בהירים במיוחד.
4. שצלמתי איתו עם הקנון על גבי המסך ב- LIVE הגדלתי את הכוכב למקסימום ובצעתי מיקוד בשידור חי וזה היה הדבר הכי טוב שהיה לי, כך זה יצא לי הכי מדוייק כמו סכין. לא יצא לי להשתמש במסכה כי הגעתי לדיוקים גבוהים... צריך סבלנות ומיומנות...עם הזמן הכל מגיע.
כיום כאשר אני מצלם במצלמה מקוררת עם פילטרים במקרה הזה של הטלסקופ הזה אני אבצע מיקוד לכל פילטר בנפרד וגם אני בודק מיקוד כל שעה וחצי עש שעתיים.

להוציא תוצאות סבירות מתוך העיר... קשה קשה ביותר!!! חייבים אזור חשוך לקונטרסטיות. ברשותי פילטרים צרים שאיתם אני כן יכול לצלם מתוך העיר כי הם מסננים ביעילות את האורך גל שאני רוצה... ובעצם איתם אני מקבל רק מה שאני רוצה אבל אתה צריך מצלמה מונוכרומטית בשביל זה.

טלסקופ: ברסר R152 F5 760MM
טלסקופ עקיבה: ST80 ORION
מצלמת עקיבה: SSAG ORION
מצלמה ראשית: QSI583WS
טמפ' סיס סי די: 12C-
חצובה: אטלס EQ-G
פילטר: Ha 5nm , SII 5nm , OIII 3nm - AstroDon
HA-13X10M
OIII-8X10M
SII-10X10M
DARK: 6X10
הכל ב- BIN2X2

הטלסקופ הזה הוא טוב מאוד לצילומים בתנאי שמקבלים את המגבלות שלו.

ערן.
קבצים מצורפים:
``עלינו לזכור : השמים היו מעלינו תמיד וימשיכו להתקיים גם אחרי שאחרון בני המין האנושי יעלם מפני כוכב הלכת הזה.
כל שדרוש הוא, להביט לעבר השמים...
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

NGC1499 על כוס קפה ועוגה עם ארוחת ערב חמה ותנור לחימום הגוף. 06 דצמ 2011 14:26 #12

• ari
  • ari's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
ערן
תודה רבה על ההסבר המפורט.
ועל אדיבותך הרבה.
ארי

NGC1499 על כוס קפה ועוגה עם ארוחת ערב חמה ותנור לחימום הגוף. 06 דצמ 2011 15:05 #13

• רון
  • רון's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
ערן,

מה יש עוד לומר על התמונה הזו שלא נאמר כבר- פשוט מקסים וכל הכבוד על ההתמדה.
אישית, אני מאוד אוהב את התמונות ב-HUBBLE PALLET.

ושאלה קטנה- כיצד אתה מבצע (אם אפשר- שלב אחר שלב) את תהליך ה-FLAT?

רון שטרית
Telescope: SkyWatcher SKP15075 EQ3 Goto
Camera: Meade DSI III Pro Monochrome
Tracking Telescope: Orion ShortTube 80 refractor
Tracking Camera: Orion StarShoot AutoGuider

NGC1499 על כוס קפה ועוגה עם ארוחת ערב חמה ותנור לחימום הגוף. 06 דצמ 2011 17:21 #14

• ערן.ז
  • ערן.ז's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
רון wrote:
ערן,

מה יש עוד לומר על התמונה הזו שלא נאמר כבר- פשוט מקסים וכל הכבוד על ההתמדה.
אישית, אני מאוד אוהב את התמונות ב-HUBBLE PALLET.

ושאלה קטנה- כיצד אתה מבצע (אם אפשר- שלב אחר שלב) את תהליך ה-FLAT?

רון שטרית

תודה ו...........
תהליך לא כל כך פשוט צריך לעשות ניסיונות עד שמגיעים ל- FLAT מוצלח.... יש כאן חוקים לביצוע FLAT...

לקראת הבוקר שהשמש עדיין לא עלתה וגם אם כן אז צריכים לכוון את הטלסקופ לכיוון הנגדי לכיוון מערב, צריך לקחת בד לבן ולקפל אותו ל-2 או 3 או 4 ולכסות את קידמת הטלסקופ כאשר תופסים את הבד עם גומי, והבד צריך להיות מתוח. במקרה של המצלמה שלי אני צריך להגיע ל- 30000-35000 ADU - זה משתנה ממצלמה למצלמה!!! בתוכנת MAXIM DL יש חלון על שם INFORMATION WINDOW כאשר אני מצלם חשיפות בודדות אני דואג שהטווח יהיה בין המספרים שאמרתי 30000-35000, כאן מדובר על חשיפות שנעות בין שנייה, 2, 3...... , לאחר שהגעתי לחשיפה הנכונה אני לוקח רצף של לפחות 10 תמונות!!! שים לב שלכל פילטר צריך לבצע FLAT ושים לב שבין כל פילטר ופילטר זמן החשיפה משתנה!!! ושים לב שאסור לך לגעת במיקוד.... כמו שצלמת כל הלילה בדיוק כך צריך לצלם את ה- FLAT.
זה תהליך לא כל כך פשוט, צריך ממש כל הזמן לנסות לנסות עד שאתה מתמקצע בזה. דבר נוסף הנתון הזה של ה- 30000-35000 זה נתון נכון אם צלמתי ב- BIN 1X1 אם אני מצלם ב- BIN 2X2 הנתון הוא אחר שוב במקרה של המצלמה שלי זה - 26000-31000.
בחלון האינפורמציה שבתוכנת MAXIM שם אתה מקבל את כל הנתונים לגבי ה- ADU.

אני יודע נשמע מסובך... אבל פשוט צריך לקפוץ למים ולהבין איך זה עובד, ואחרי שיודעים איך זה עובד זה פשוט רץ.

התמונה שבעצם אתה מקבל מה- FLAT זה כך: עיגול בהיר באמצע התמונה, וככל שאתה הולך לצדדים התמונה הולכת ונעשית כהה.

תראה דוגמה של תוצאה של FLAT: http://www.astronomyforum.net/astrophot ... rison.html
תרד קצת למטה ותראה תמונה מתחת לתמונה הירוקה - תמונה בשחור לבן.

ערן.
``עלינו לזכור : השמים היו מעלינו תמיד וימשיכו להתקיים גם אחרי שאחרון בני המין האנושי יעלם מפני כוכב הלכת הזה.

NGC1499 על כוס קפה ועוגה עם ארוחת ערב חמה ותנור לחימום הגוף. 06 דצמ 2011 19:46 #15

תודה ערן
קבלתי את התשובה שלך .כנראה שאני חייב ללמוד את נושא הפילטרים וה FLAT לרכוש את הציוד שמתאים ל WO 80MM בצילום עם ה 550D
ולנסות מהמרפסת. אני גם מבין שחשוב לא פחות החלק של ה STUCKING לאיכות הצילום. לא הצלחתי להגיע לתוצאה טובה עם ה DSS האם יש לך
המלצה לתוכנה טובה ל STUCKING .
תודה
מוטי קליין

NGC1499 על כוס קפה ועוגה עם ארוחת ערב חמה ותנור לחימום הגוף. 06 דצמ 2011 23:13 #16

• ערן.ז
  • ערן.ז's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
mottiklein46 wrote:
תודה ערן
קבלתי את התשובה שלך .כנראה שאני חייב ללמוד את נושא הפילטרים וה FLAT לרכוש את הציוד שמתאים ל WO 80MM בצילום עם ה 550D
ולנסות מהמרפסת. אני גם מבין שחשוב לא פחות החלק של ה STUCKING לאיכות הצילום. לא הצלחתי להגיע לתוצאה טובה עם ה DSS האם יש לך
המלצה לתוכנה טובה ל STUCKING .
תודה
מוטי קליין
אני משתמש עם תוכנת CCDSTACK2 מאוד נוחה לי.

NGC1499 על כוס קפה ועוגה עם ארוחת ערב חמה ותנור לחימום הגוף. 07 דצמ 2011 11:00 #17

• רון
  • רון's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
ערן,

תודה רבה על ההסבר.
זה כנראה מאוד מסובך כאשר בעצם הפוקוס לא נשאר קבוע בכל הלילה (למשל אם מחליפים פילטרים שאינם פרה-פוקאליים).

רון
Telescope: SkyWatcher SKP15075 EQ3 Goto
Camera: Meade DSI III Pro Monochrome
Tracking Telescope: Orion ShortTube 80 refractor
Tracking Camera: Orion StarShoot AutoGuider
  • דף:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.251 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)