ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: - Ngc - 253 (Glx) / Sculptor -

- Ngc - 253 (Glx) / Sculptor - 11 דצמ 2011 12:35 #1

• YOSSI_HURY
  • YOSSI_HURY's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
צהריים טובים חברים,

אחרי ליקוי הירח מאתמול, חזרנו לשיגרה היומיומית, דהיינו צילומי שמיים, והיום בחרתי בגלקסיה יפהפיה Ngc-253 בקבוצת "פסל".
עוד בתחילת דרכי בתחביב זה ראיתי את 253 רק בצילומים, ו-ליבי הלך שבי אחריה, למרות ש-M-31 בקבוצת אנדרומדה תמיד גונבת לה את ההצגה, אני קיטלגתי אותה כ-גלקסיה שלי, ותאמינו לי שביקרתי אצל הרבה גלקסיות בעבר, אך זו . . . יפה מכולן. :oops:

בתחילה לא ידעתי היכן לצפות בה, וזאת מחוסר אטלס מפורט וגם, לא יצא לי אז להיות במקומות חשוכים. עברו כ-10 שנים, ובשנת 1979 רכשתי לראשונה את הטלסקופ המקצועי הראשון שלי, Celestron Shmidt Cass, ואיתו התחלתי לחרוש את השמיים. To make the short story long :lol: אז גיליתי את הגלקסיה הזאת לראשונה. בשבילי היא היתה מסתורית בגלל מיקומה בדרום הרחוק (כך חשבתי לעצמי).

בשנת 1980 החילותי לצלם (לראשונה) בעקיבה, ולאחר מכן עברתי מ-שחור לבן לצבע, ואז רכשתי לעצמי "10 SCT שאותו איכסנתי במצפה כוכבים "וייז" (מצפה רמון), לשם הייתי יורד פעמיים בחודש, ובמשך שנתיים צילמתי את רוב האובייקטים הפופולארים בשמיים, וביניהם את אהובת ליבי Ngc-253, כמובן (אז) מעל גבי סרט ולאחר מכן דיג"יטלתי אותה, והנה היא לפניכם. אני מקוה שלא נרדמתם בינתיים מהסיפור שלי. :lol:

מקוה שתאהבו . . . . יו :P י
קבצים מצורפים:
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

- Ngc - 253 (Glx) / Sculptor - 11 דצמ 2011 18:22 #2

• ערן.ז
  • ערן.ז's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
איזה יופי יוסי - כמה פרטים, חשיפה אחת בת 45 דקות WOW WOW מאוד אהבתי, גם אנ י מאוד אוהב את הגלקסיה הזו.

ערן.
``עלינו לזכור : השמים היו מעלינו תמיד וימשיכו להתקיים גם אחרי שאחרון בני המין האנושי יעלם מפני כוכב הלכת הזה.
כל שדרוש הוא, להביט לעבר השמים...

- Ngc - 253 (Glx) / Sculptor - 11 דצמ 2011 21:10 #3

• ari
  • ari's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יוסי.
קודם כל תודה על המידע המענין שמסרת על גלקסית NGC253 .
כרגיל, אתה מחזיק את פורום הצילום, חי ונושם, מתובל בסיפורים מההסטוריה האסטרונומית בארץ. (מזל שיש יוסי...)
ובכלל הסיפור הזה ששומרים לך את הטלסקופ במצפה וויז, דורש הרחבה...???.
למען האמת. אני מתוודע לגלקסיה זו לראשונה, מהסיפור שלך.
לכן. אנסה לצפות בה בתצפית הקרובה בסוף חודש זה.
מהכתובים אני מבין שבטלסקופ 6 אינץ ניתן לראות פרטים בגלקסיה זו,למרות גודלה הזוויתי הקטן 24 דקות קשת, בהירותה מגניטודה 7.5 .
בהשוואה לאחותה הבכירה והענקית, גלקסית אנדרומדה ,שבהירותה, מגניטודה 3.5, וגודלה הזוויתי כ 188 דקות קשת, אבל נראית בטלסקופ (שלי לפחות אכרומט 6 אינץ) כערפילית גדולה ללא פרטים.
תמונה יפיפייה של עוד אחד מאוצרות השמיים , שאתה מביא לידיעתנו, ולהנאתנו.
ארי

- Ngc - 253 (Glx) / Sculptor - 11 דצמ 2011 22:03 #4

יוסי ידידי היקר,
התמונה יוצאת מן הכלל, המון פרטים למרות החיתוך מאנדרומדה הגדולה.
אתה מלא כרימון הן בידע אסטרונומי,חוויות לאורך השנים,מקצועיות ומקצוענות ראויה לשבח, צילומים ותיעוד אסטרונומי מכאן ועד אנדרומדה, נדיבות ידך המשאירה לאחרים טלסקופים כאילו היה הדבר מדובר בהלוואה בת 50 ש"ח, ידי אומן, ובל נא נשכח את תרומתך בנושא שירים ארצישראלים שנהפכו לנכס צאן ברזל בתרבות עם ישראל.
לצעירים שביננו יוסי הוא "להקת הפרברים" 50 שנה של תרבות !!!!

נזכרתי בפתגם בערבית במיוחד עבורך.... " الذين كانوا ينتظرون بدون عمل، بدون حراثة البذار "

תרגום לדוברי השפה העיברית... :lol: "מי שמחכים מבלי לפעול, חורש מבלי לזרוע..."

- Ngc - 253 (Glx) / Sculptor - 11 דצמ 2011 22:20 #5

• Olorin
  • Olorin's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יוסי הסיפור בהחלט מוסיף תבלין לתמונה היפיפה
דרור
טלסקופ: SkyWatcher 8" EQ5
מצלמה: SPC900, ASI120 MM
בארלו: Powermate x5, TeleXtender x3, Meade short x2
עיניות: 25mm, 10mm, 3mm
olorinastro.webs.com
www.flickr.com/photos/olorin_astro

- Ngc - 253 (Glx) / Sculptor - 12 דצמ 2011 14:36 #6

• YOSSI_HURY
  • YOSSI_HURY's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
תודה חברים על התגובות,

מזמן לא קיבלתי מחמאות כאלה, וזה נותן חשק להמשיך ולהציג תמונות עם סיפורים.

ארי ידידי, עם הטלסקופ שלך אתה יכול לחגוג גם על גלקסיות יותר חיוורות מזו שהיצגתי. אתה עוד תופתע ממה שהטלסקופ שלך יראה לך בעתיד. כל מה שעליך לעשות, זה לכוון אותו על האובייקטים הנכונים. תעזר באטלס ותעשה לך רשימה לפני שאתה יוצא לתצפית.
בקשר לאיכסון טלסקופים שלי במצפה וייז, ובכן לא היתה לי ברירה מכיוון שאין לי רכב כדי לסחוב את הציוד הלוך חזור.

מיכאל פ. תודה על המחמאות. עשית פירסום גדול ל-פרברים בפורום. אגב, תחביב האסטרונומיה עבורי, לא פחות חשובה מהצמד.
אהבתי את מה שכתבת בשפה הערבית. יום אחד אמצא את האותיות כדי שאוכל לענות. בינתיים אני מחזיר לך: "הדהי כלימאת ג"מילה מין אל-שאער אל-כביר מיכאיל פ."

יו :P י
Time to create page: 0.198 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 31 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת