ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר
  • דף:
  • 1
  • 2

נושא: ערפיליות מכל טוב Fox Fur, a Unicorn, and a Christmas Tree

ערפיליות מכל טוב Fox Fur, a Unicorn, and a Christmas Tree 29 ינו 2012 16:55 #11

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
בטח הקור הקפיא את אטמוספרה והזמן נעצר!!! ובדיוק בזמן הזה היית עם הצמצם הפתוח המכוון לשמיים. כמו שאומרים בזמן הנכון ובמקום הנכון.
האמת מסקרן אותי, אם הקדשת 4.5 שעות לאוביקט, צילמת עוד משהו או שבעקבות המזג אוויר יצא רק 4.5 שעות לצלם?
- סרג'יו -
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

ערפיליות מכל טוב Fox Fur, a Unicorn, and a Christmas Tree 29 ינו 2012 18:32 #12

AstroScience wrote:
בטח הקור הקפיא את אטמוספרה והזמן נעצר!!! ובדיוק בזמן הזה היית עם הצמצם הפתוח המכוון לשמיים. כמו שאומרים בזמן הנכון ובמקום הנכון.
האמת מסקרן אותי, אם הקדשת 4.5 שעות לאוביקט, צילמת עוד משהו או שבעקבות המזג אוויר יצא רק 4.5 שעות לצלם?

רכשתי את הטלסקופ הספציפי הזה עבור ערפיליות והוא מוגבל מאוד בצילום גלקסיות ובחודשים אלו יש רק צבירי גלקסיות. אחרי השעה 1 אין לי מה לצלם...
אולי את מרקריין צ'יין וכאלו צבירים אבל לא הגעתי מוכן ולא חקרתי את האיזור לפני [קומפוזיציה,זווית,בהירות וכו'] שצלם צריך לחשוב עליהם.
אז צילמתי את הסומבררו גלקסי במשך שעתיים. למרות הצורניות המיוחדת שיש לה הפרטים לא נראים וחבל כמו שאמרתי הטלסקופ שלי מוגבל ביכולות שלו כשמדוברר בגלקסיות [חוץ מאנדרומדה כמובן].

אני מניח שיום אחד המיקוד שלי יהיה בגלקסיות [מה שמצריך ציוד משוכלל יותר] וככה הידע שלי יגדל בנושא כי גם העיבוד שונה מערפיליות.

אם אני לא טועה לך יש טלסקופ מצויין ללכוד גלקסיות ואין לך צורך במצלמה משודרגת להנות מהצבעוניות שלהן.

מיכאל
אתר הבית שלי:
[url=http://www.michaelastro.com" onclick="window.open(this.href);return false;]www.michaelastro.com[/url]

orion 80 m"m Triplet Apo cf
Tv r/f 0.8x
Canon 450 d moded
Guiding scope- Orion 80 m"m short tube
Eq6 mount sergo hypertune
Orion starshoot guider
Apogee 90 ra sa 88 m"m binos
Triple G cooling system

ערפיליות מכל טוב Fox Fur, a Unicorn, and a Christmas Tree 29 ינו 2012 19:07 #13

מה הכוונה אין צורך במצלמה משודרגת? אני מאמין שאתה לא מתכוון לצפייה וויזואלית ;)
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com

ערפיליות מכל טוב Fox Fur, a Unicorn, and a Christmas Tree 29 ינו 2012 19:46 #14

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
הוא התכוון שלא צריך מצלמה משודרגת מסוג CCD, כדי לתפוס את הצבעים של צבירים וגלקסיות.
ואני לגמרי מסכים, DSLR מספקת לצורך המטרה הזאת.
- סרג'יו -

ערפיליות מכל טוב Fox Fur, a Unicorn, and a Christmas Tree 29 ינו 2012 20:53 #15

• Ido
  • Ido's Avatar
  • מנותקים
  • Admin
  • Thank you received: 22
מקסים, תמונה נהדרת.

עידו.

ערפיליות מכל טוב Fox Fur, a Unicorn, and a Christmas Tree 29 ינו 2012 21:14 #16

• ערן.ז
  • ערן.ז's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
Tzukran Michael wrote:
AstroScience wrote:

רכשתי את הטלסקופ הספציפי הזה עבור ערפיליות והוא מוגבל מאוד בצילום גלקסיות ובחודשים אלו יש רק צבירי גלקסיות. אחרי השעה 1 אין לי מה לצלם...
אולי את מרקריין צ'יין וכאלו צבירים אבל לא הגעתי מוכן ולא חקרתי את האיזור לפני [קומפוזיציה,זווית,בהירות וכו'] שצלם צריך לחשוב עליהם.
אז צילמתי את הסומבררו גלקסי במשך שעתיים. למרות הצורניות המיוחדת שיש לה הפרטים לא נראים וחבל כמו שאמרתי הטלסקופ שלי מוגבל ביכולות שלו כשמדוברר בגלקסיות [חוץ מאנדרומדה כמובן].

אני מניח שיום אחד המיקוד שלי יהיה בגלקסיות [מה שמצריך ציוד משוכלל יותר] וככה הידע שלי יגדל בנושא כי גם העיבוד שונה מערפיליות.

אם אני לא טועה לך יש טלסקופ מצויין ללכוד גלקסיות ואין לך צורך במצלמה משודרגת להנות מהצבעוניות שלהן.

מיכאל
מיכאל אם כבר הזכרת בתשובתך על להתאים סוג טלסקופ לגודל האובייקט אז יש לי להוסיף מידע כללי על כך לחברים.....
קבצים מצורפים:
``עלינו לזכור : השמים היו מעלינו תמיד וימשיכו להתקיים גם אחרי שאחרון בני המין האנושי יעלם מפני כוכב הלכת הזה.
כל שדרוש הוא, להביט לעבר השמים...

ערפיליות מכל טוב Fox Fur, a Unicorn, and a Christmas Tree 29 ינו 2012 23:20 #17

ובהתחשב שבנגב - לא כ"כ קל לטפוס לילה עם ראות טובה - הטלסקופ המתבקש ל DSO-ים הוא רפרקטור קטן :P
או מקסימום רפלקטור 8-10".
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com

ערפיליות מכל טוב Fox Fur, a Unicorn, and a Christmas Tree 30 ינו 2012 08:15 #18

• ערן.ז
  • ערן.ז's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
michael vlasov wrote:
ובהתחשב שבנגב - לא כ"כ קל לטפוס לילה עם ראות טובה - הטלסקופ המתבקש ל DSO-ים הוא רפרקטור קטן :P
או מקסימום רפלקטור 8-10".
נכון... לאיכות האטמוספירה יש משמעות מאוד מאוד גדולה באורכי מוקד של 800 ומעלה... לדעתי ברוב המקרים גם אם האופטיקה "מושלמת" האטמוספירה לא תתן לך להוציא את המקסימום.

ערן.
``עלינו לזכור : השמים היו מעלינו תמיד וימשיכו להתקיים גם אחרי שאחרון בני המין האנושי יעלם מפני כוכב הלכת הזה.
כל שדרוש הוא, להביט לעבר השמים...
  • דף:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.117 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 29 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת