ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר
  • דף:
  • 1
  • 2

נושא: "פרויקט הירח" – מחזון למציאות

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 10 יונ 2012 16:44 #1

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יום 8 למיזם

שלום לכולם!
אחרי כמה חישובים החלטתי שבמקום שאפיל עליכם את התוצאה הסופית לשיפוטכם, יהיה יותר מעניין אם אעשה זאת בצורה של בלוג,
איפה שאפרסם את שלבי ההתקדמות, תמונות והסברים עד התוצאה הסופית והתגשמות החזון שלי למציאות.

אז מה הוא החזון בעצם ולמה כבר עברו 8 ימים מאז תחילתו? אז זה התחיל לפני 8 ימים, כאשר שמרתי את הקובץ של תוצאה הסופית שלי
של צילום הירח על המחשב וכמובן פרסומו בפורום. אני אישית, מאוד אהבתי את התוצאה והבנתי לפי התגובות שגם אתם . אבל זה לא נגמר
בזה. כמו שאתם זוכרים, הצילום בוצע בהרכב של מוזאיקה מסרטוני וידאו קצרים שנעשו ברזולוציה מופחתת, וכתוצאה מכך הצילום הסופי של
מוזאיקה יצא ברזולוציה המקסימלית של 1700x1700 פיקסל, שזה טוב מאוד להדפסת תמונות בגודל של 60x60 ס”מ מבלי לנפח את הפיקסלים.

אך מה שעוד עשיתי באותה לילה, זה לקחתי גם צילומים של פריימים בודדים ברזולוציה המקסימלית של המצלמה, 10 ליתר דיוק בתור התחלה
לכל רבע של ירח, 40 תמונות בסך הכל. אז גם איתם עשיתי סטאקינג ועיבוד דומה למקורי, וקיבלתי תמונה מדהימה עוד יותר, עם רזולוציה יוצאת דופן
של 7000x7000 פיקסל! שזה אומר שאני יכול להדפיס את הצילום הזה עם פרטים המדהימים שבו, בגודל של 2.5x2.5 מטר !!!!

ואז קיבלתי את החזון שלי של התמונה, מודפסת ותלויה על הקיר כמו במוזיאון... ידעתי בדיוק איך התמונה הסופית שלי תראה, ומאז היא מסתובבת לי
בראש ולא עוזבת.

ואיך שאומרים, עדיף פעם אחת לראות, מאשר 1000 פעם לשמוע, אז לקחתי עיפרון וקשקשתי איור להדגמה הויזואלית של מה שהולך להיות:

קצת הסברים על התמונה, נכון, אני רוצה לא ירח אחד, אלה שלושה!! אחד האמצעי אני רוצה שיהיה צילום של ירח מלא, שיהיה יפה ועגול - סימן לשלמות.
כמובן בצילום של ירח מלא לא יהיו פרטים קונטרסטים קטנים ועדינים של מכתשים, אבל יש בזה גם יופי משלו. אוכל להוציא צבעים שונים של אזורים
כהים ובהירים, אוכל להבליט יותר את מכתשים הגדולים. ובגדול, זה יהיה צילום של כל פני השטח של ירח שיהיו מוארים ויציגו את יופיו.
לצורכי פרטים קטנים ועדינים של מכתשים ותווי פנים של הירח, אעשה צילומי חצי סהר שלו, כשהוא "חדש" ו"ישן" וכך יהיה ניתן להתבונן בפרטי תווי פנים
בשני צדדיו של הירח. סוג של השלמה, אם אני מראה פרטים של צד אחד שלו, למה להסתיר את צד השני, נכון? יותר מזה, הצילום עצמו מבקש את זה.
את צילומי חצי סהר שלו אני רוצה לתפוס בזמן המדויק, כאשר בדיוק רבע ירח מוארים בשני הצדדים, כך שבתמונה הסופית תהיה הדגשה של סימטריות
משמאל לימין.

עוד דבר אחד קטן, באיור אתם רואים שהשלמתי עיגולים של הירח בתמונות חצי סהר שלו, גם לזה יש סיבה, אני לא רוצה שהחלק המואר של הירח יצוץ
פתאום על רקע שחור, אני רוצה שתהיה שייכות. ולמטרה הזאת אני רוצה לתפוס את האור שמוחזר מכדור הארץ שיאיר את אזור העפל של הירח ואף
להציג פרטים באזורים הללו, מקווה. אולי אשלב שימוש בצמצם יותר ארוך, אולי אעשה זאת בעיבוד, לא יודע, כשאתקדם עם זה אחליט במקום.

אז בגדול, זהו זה, זה התמונה שלי בראש, זה החזון, יש הרבה רצון ומוטיבציה ואצטרך גם מזל ככל הנראה. הצילום הראשון המוצלח שיצא לי עוד לא
אומר כלום, אפשר לשייך את זה למזל של מתחילים. הדרך מאוד ארוכה ופרויקט הזה יכול לקחת די הרבה זמן רק מסיבה אחת פשוטה, לשלושת הירחים
יש לי בדיוק יום אחד בחודש לצילום ואם אפספס יום צילום מסיבה כזו או אחרת, אאלץ לדחות את הצילום לחודש הבא ולנסות לתפוס את הרגע. אבל
כשדבר תהיה תלוי על הקיר....

אז לא נשאר כלום חוץ מלאחל לעצמי בהצלחה, כמו שאוכל להצליח כך גם אוכל לאכול הרבה קש, אבל אני אופטימי. כך או אחרת, אכתוב בשרשור הזה
על כל העדכונים ושלבי התקדמות עד הסוף וכל המעוניין יכול להגיב ולשאול שאלות, תרגישו חופשי. בי בינתיים.
- סרג'יו -
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 10 יונ 2012 17:42 #2

• pageup
  • pageup's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
  • Thank you received: 2
בהצלחה סרג'יו !
אני מוכן לקנות את התוצאה כבר מעכשיו !
אופיר

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 10 יונ 2012 17:49 #3

• GANDALF
  • GANDALF's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
סרג'יו,
בהצלחה - זה פרוייקט מענין ואני בטוח שתצליח.
מחכה בסבלנות לתוצאות.
ליהו

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 10 יונ 2012 22:46 #4

• אלכס
  • אלכס's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
אני מת לראות את זה!!!

P.S.
אולי שווה לנסות לתפוס גם לילה (או חצי לילה) לפני\אחרי הלילה של רבע חודש (גם כדי להקטין סיכוי שהעננות תפריע, וגם כי הרגע המדוייק של רבע ירח יכול ליפול על שעה לא נוחה, כמו 9 בבוקר) 8-)
SkyWatcher 130 Heritage dobsonian
Garret Optical Gemini 10x50 binos
Baader Planetarium Orthoscopic 6mm eyepiece
Stereoscopic F/4 eyeballs

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 11 יונ 2012 14:26 #5

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יום 9 למיזם

הי אלכס, רעיון נהדר ואחשוב על זה.

לגבי שעות אתה לגמרי צודק, אני עוד לא יודע לאן הכנסתי את עצמי...
יש לי עכשיו הזדמנות לצלם ירח מתמעט ב-14 ליוני, עוד שלושה ימים והוא יהיה מואר ב-26% שזו הזדמנות מושלמת!!!
25% בדיוק הוא יהיה משעה 8 בבוקר ובלילה שבהמשך הוא כבר יהיה מואר 23-22%. לא נראה לי שאשתגע בגלל האחוז הבודד.

מה שכן, שזה יקרה מ-3 בבוקר ועד 4:30 עד הזריחה. דבר נוסף שלא מקל עליי, זה שב-3 בבוקר הוא יהיה בגובה של 15°
ורק בשעה 4 יטפס לגובה של 30°, שזה כבר יותר טוב לצילום מבחינת האטמוספרה.
זה נשמה כמו הזדמנות שהולכת לאיבוד עד חודש הבא... נראה...
- סרג'יו -

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 12 יונ 2012 23:43 #6

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יום 12 למיזם

ערב טוב לכולם!
מפני שאני הולך לבצע הדבקה (Stacking) של התמונות לצורכי הצילום הסופי, אני מרגיש שזה הזמן המתאים להגיד כמה מילים על רעש, אות, הדבקת פריימים ולמה
עושים את זה בכלל ובמה זה מועיל. מקווה שאשפוך עוד קצת אור בנושא למי שמעוניין.

אז אתחיל בזה, שאגיד לכם שהרעש נמצא בכל וכל תמונה דיגיטלית. וזה לא משנה באיזו מצלמה דיגיטלית תשתמשו, בכולן יש רעש. אל תחשבו שמצבי ISO200 או
ISO100 או מצבים יותר נמוכים יצילו אתכם, ממש לא. מה שמבדיל בין היתר בין מצלמות DSLR ובין מצלמות CCD, או בין אותן מצלמות מאותו סוג, זה היחס של אות
לרעש שלהן שכמובן ישירות משפיע על איכות הצילום. יש גם את יעילות קוונטית, אבל לא על זה אני רוצה לדבר. אז איך זה משפיע בדיוק?

אבכן, הרעש לא ניתן להסיר מהתמונות, נכון מאוד, לא ניתן!!! מה שכן אפשר לעשות, זה לחזק/להגביר את עוצמת האות וכך להגביר את היחס של רעש לאות ולשפר איכות
הצילום. בנקודה הזאת אני חייב לציין שיש גם רעש מסוג שונה, כמו למשל אחד מהנפוצים ומוכרים ביותר זה הרעש התרמי. רעש התרמי נוצר ומופיע בתמונות בעקבות התחממות
של הסנסור עצמו של המצלמה. חשיפות יותר ארוכות, טמפרטורות הסביבה גבוהות ואף הדלקת מסך “שידור ישיר" של מצלמה גורם להופעה של הרעש אפילו שהסנסור לא קולט
שום פוטונים. אך ברעש הזה דווקא ניתן לטפל. וזה ע”י לקיחת פריימים חשוכים, מה שנקרא DARKS. בזמן לקיחת פריימים חשוכים, ממשיכים עם אותם זמני חשיפה והגדרות של
מצלמה אבל מכסים את הטלסקופ, או את העדשה עם המכסה, כדי שהסנסור יצלם רק את החושך. וכמובן על רקע החשוך הזה תופיע הרעש שניתן להסירו מהצילום הסופי. ברור
שכמה שיותר פריימים חשוכים תיקחו, כך גם התמונה הסופית תהיה נקייה יותר. היום יש הרבה מצלמות CCD איכותיות שעושות את העבודה שלהן כל כך יפה, שבכלל לא צריכים
לקחת פריימים חשוכים, אבל בצילום עם מצלמות DSLR זה חובה, אם רוצים להגיע לתוצאות מאוד טובות.

אבל, אם תיקחו לדוגמה חשיפה בודדה של 5 דקות ואחר כך 30 פריימים חשוכים אם אותו זמן חשיפה, אני מאמין שתוכלו להסיר את כל הרעש התרמי של המצלמה מהצילום, אבל
ברגע שתתחילו לעבד ולמתוח את הצילום, מהר מאוד מגיעים להופעה של הרעש בצורת גרעיניות ופה תהיה בעצם המגבלה של כמה אפשר יהיה לעשות עם הצילום. וזה הרעש שהזכרתי
קודם, שלא ניתן להסיר מהצילום, כל מה שאפשר לעשות, זה להגביר את אות שבצילום, שייתן לנו הרבה מקום לעיבוד ולמניפולציות של האות, לפני שהרעש יתחיל להופיע.

עוד משהו מעניין לגבי האות והרעש, האות שבצילום מוגבר בצורה לינארית עם כל חשיפה, זאת אומרת, שאם ניקח פריים של דקה 1 של חשיפה ואחר כך ניקח פריים של 10 דקות,
אז עוצמת האות תוגבר פי 10 בצילום המודבק הסופי. אבל זה לא מה שקורה ליחס של אות לרעש, היחס של אות לרעש עולה בשורש ריבועי לחשיפה. זאת אומרת, שכאשר האות
תוגבר פי 10 בחשיפה של 10 דקות מול חשיפה של דקה 1, היחס של אות לרעש תוגבר רק פי 3.16, שזה השורש הריבועי של 10.
במילים הפשוטות, זה שוב פעם אומר לנו, שככל שניקח יותר חשיפות, כך נגביר את עוצמת האות ונגביר את היחס של אות לרעש, וכך נוכל לעבד ולבצע מניפולציות שונות לאות שבצילום
לפני שהרעש תתחיל להופיע.

ומה יכול להיות יותר טוב מהדוגמה בפועל?

אז בצילום הבא כך זה נראה פריים בודד של הירח שלא עבר הדבקה או איזה שהוא עיבוד:

פה אני מציג צילום שהודבק משישה פריימים בודדים, כמו שכבר שמתם לב, אין שום הבדל בין צילום של פריים בודד הקודם. אבל בואו נראה מה נוכל להוציא משני הצילומים הללו בעיבוד:

ועיבוד על צילום שהודבק משישה פריימים ... בום חידוד... בום צבעים... בום קונטרסט!! תראו את התמונה שהשתנתה לחלוטין, פתאום צבעים, פתאום פרטים! פשוט תענוג!
שימו לב שהתמונה נקייה מהרעש, אין גרעיניות (כמעט), תראו את הפרטים של המכתש הענק, כל הפרטי חול העדינים שמפוזרים מסביב בגלל העוצמת הפגיע. תראו את הפרטים
העדינים של אזור ההררי בפינה עליונה השמאלית! וזה נעשה תוך 5 דקות , ביצעתי איזה 6 פעולות של צבעים, קונטרסט וביקר החידוד כי פה אני רוצה לשים דגש:

אחרי זה, שמרתי את כל הפעילויות שעשיתי על צילום המודבק, כדי לשחזר אותם בדיוק רב וליישם אותם על צילום של פריים בודד. בוא נראה מה יצא מזה:

אויי, איזה מסכן, איזה גואל נפש, תראו, הצבעים התחילו להשתבש לנו, הירח נהיה סגלגל , אבל בוא נעזוב את הצבעים לרגע, מה זה? מה זה הנקודות הללו שנראות שמישהו
פיזר לנו חול בעיניים?? אוו... זה הרעש המגעיל שהתחיל להציג את עצמו...פתאום כל הגרעיניות לשמה... ברור שהתמונה הזאת לא הולכת לשום קיר, נכון? זו הדוגמה הברורה
ביותר לזה, שבצילום, או בעיבוד יותר נכון, ניצלנו את כל היכולת של האות והתחלנו להשפיע על הרעש, התחלנו להשפיע על הרעש, הוא התחיל להופיע, פשוט מאוד. עדיין, 6 פעילויות
של עיבוד שהיו די בסדר בשביל צילום המודבק, על פריים בודד זה כבר הרבה יותר מדי.

וזה כל מה רציתי להדגים ולהסביר, מקווה שעזרתי למישהו והסברתי כמה דברים שלא היו ברורים בנושא. אז לסיכום בקצרה, ההדבקה נותנת לנו להגביר את האות בתמונה
להפחית את הרעש, שזה בעצם נותן לנו מרווח גדול יותר בעיבוד ועבודה על האות = הוצאת יותר פרטים, לפני שהרעש מתחיל להופיע. בתיכנון שלי לבצע 100 פריימים לכל
חלק של מוזאיקה ובתקווה להדביק אולי 40 הטובים ביותר, מקווה שהרגיסטאקס לא תיחנק! :D
לילה טוב לכולם!
- סרג'יו -

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 13 יונ 2012 21:47 #7

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יום 13 למיזם

איזה קטע, שמתי לב שספירת הימים הולכת במקביל לתאריך.

על איזה צילום פלנטרי אפשר לדבר מבלי בדיקת קולימציה, נכון?
בתצפית האחרונה בנגב עבדתי על זה קצת, כי הטלסקופ לא היה מקולמץ, אבל עזבתי את זה כי לא רציתי לבזבז יותר מדי זמן על זה כשאני בנגב.
וכך זה נשאר עד העצם היום הזה. בו זמנית הצורה הביצית של הדיסקה לא הייתה נותנת לי מנוחה ובגלל שהתוצאה הסופית תהיה מושקעת, הייתי
חייב לטפל בזה.
דרך אגב, זו עוד אחת הסיבות שאני חולה על קאסגריין, הוא כל כך סלחני על קולימציה... הצילום של ירח השלם שפרסמתי... בוצע עם טלסקופ לא מקולמץ!
סלחו לי על זה...
אז הפעם כמובן, אין פשרות! במקביל חשבתי לעצמי איך אני מקל עלי עם התהליך הזה. לא פעם קראתי בקלאודי נייטס על איך שאנשים משתמשים במצלמות
שלהם כדי לקלמץ את הטלסקופים שלהם. וזה היה רעיון נהדר. בנוסף יש לי מצלמה עם המסך המסתובב, שאני יכול לסובב אותו כלפיי ולהסתכל עליו תוך כדי
שאני מבצע תיקונים עם הברגים. ואז עלה לי רעיון נוסף, למה להסתפק עם מסך קטנצ’יק של המצלמה, כשאני יכול לראות את התמונה על מחשב נייד עם מסך
גדול יותר? וכך נעשה.
אני חושב שהכפתורים של בוב (Bob’s Knobs) זה הדבר הבא אחרי הלחם הפרוס! יש לי אותם כבר מזמן מותקנים על הטלסקופ והם פשוט תענוג לעבוד איתם:

אחר כך חיברתי את הגיידר הרגיש של אוריון בפריים פוקוס של הטלסקופ ומצאתי לי כוכב המתאים בשמיים, עם ירידת החושך כמובן:

וכך זה נראה על המחשב עצמו - גדול, יפה ובהיר. לא חשבתי שזה יהיה כל כך קל הפעם, תוך 10 דקות כבר סיימתי! מה שהיה באמת כיף לגלות,
זה שבשימוש ב-PHD התוכנה לוקחת פריימים קצרים ולא משדרת ב"שידור חי". בחרתי לי תדירות של 0.2 שניות ומה שזה עשה, זה פשוט לא נתן לריצוד
האטמוספרי להפריע לי כמו שבדרך כלל קורה בעינית. עכשיו סוף-סוף הקולימציה טיפ-טופ!
אל תתייחסו על הפס התחתון על הדיסקה, עד שהלכתי להביא מצלמה, הטלסקופ התחיל לגלוש על החלון, אבל בתמונה ניתן לראות עד כמה הצלחתי להביא
את דפוס הטבעות לשלמות:

נראה לי שהכל מוכן בנתיים.
- סרג'יו -

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 14 יונ 2012 06:31 #8

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יום 14 למיזם

טוב, זה היה מעניין, חזרתי עם 422 תמונות של ירח מתמעט שהיה מואר 26%, כמו שתכננתי. כמו שחשבתי גם שאצטרך לבצע חשיפות שונות כדי
לתפוס את האור המוחזר מכדור הארץ וכך זה היה. אבל מה... נראה לי שפקששתי בגדול, ברגע האחרון החלטתי לבצע מוזאיקה של 3 חלקים במקום 4
המתוכנן, כדי לזרז את העניינים לפני הזריחה וכשאני בדקתי עכשיו במבט החטוף את התמונות, נראה לי שייחסר לי חלק ניכר....
נראה מה אפשר לעשות בעיבוד.
- סרג'יו -

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 14 יונ 2012 11:19 #9

• Lior Shpigel
  • Lior Shpigel's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
כל הכבוד סרג'יו על המיזם ועל התמונות היפיפיות...... שאפו ובהצלחה. :good:
מחקה לתוצאה הסופית. :)
TMB-130 APO TRIPLET + RICCARDI FLATTENER/REDUCER F/5.25
NEQ6 GOTO MOUNT & STAR GPS
CANON 40D HAP GRIFFIN MODED
TAKAHSHI MEWLON 210- DALL KIRKHAM
BAADER VARIO FINDER 60MM
ORION STARSHOOT AUTOGUIDER
WO MEGREZ 72MM ED DOUBLET, GUIDE SCOPE

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 27 יונ 2012 23:37 #10

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יום 27 למיזם

סוף סוף מצאתי קצת זמן לעבוד על צילומי הירח שחיכו לי בצד ויש לי להגיד לכם רק מילה אחת...
כ י ש ל ו ן !
ולא סתם כישלון, אלא מוחלט! זו התמונה שיצא לי:

כן, הרבה חורים נוצרו... התכנון הראשוני היה לבצע 4 פריימים, כמו שרואים בתמונה, ולנסות ולתפוס גם את הירח מתמעט ב-25%
וגם את צד העפל שלו, זאת אומרת האור של כדור הארץ שמאיר את צד העפל. הכנסתי את פרטי גודל השבב של המצלמה לסטלריום
וזה בדיוק כמו שפריימים האמיתיים נראים במצלמה.

הכל טוב ויפה והתחלתי לצלם... אני משתמש בתוכנה BackyardEOS ויש לה אופציה שמראה כמה זמן ייקח לתוכנית הצילום ומתי היא
תסתיים. הכנסתי מהירות הצמצם, הכנסתי ISO, הדגשתי לא לעשות הפסקות בין הפריימים, הקלדתי כמות של 100 פריימים והתיישבתי
על הכיסא. מה שקורה זה שתוכנה לוקחת פריים אחד, מעבירה ובונה קובץ (I Shoot RAW!) במחשב, מחשבת כמה זמן לוקח לעשות
זאת, לוקחת בחשבון כמה פריימים צריך סך הכל ונותנת את הזמן המדויק של כל הפעולה.
כן, חיבורי ה-USB וכוננים קשוחים המצ’וקמקים של מחשבים הניידים... כשאתה לוקח חשיפות של דקות בין לבין, אז אין בעיה, אבל אם
אתה רוצה לעשות GUNSHOOT, כדי לחשוב פעמיים. בקיצור, הזמן הסיום שהופיע לי – 40 דקות! מה??? קפצתי מהכיסא ופה התחיל
הלחץ, כי כל החלון שלי לצילום היה שעה וחצי בערך, אין מצב שהייתי מסיים את הכל. אם הייתי חושב ברגוע, הדבר החכם ביותר היה
לעשות, זה לוותר על 100 פריימים ולהסתפק רק ב-20 וכך גם היה לי מספיק זמן לעשות הכל, אבל הלחץ עשה את שלו והתחלתי לעשות
טעות על גבי טעות.

הטעות הראשונה, שבגללה גם נהיו לי חורים שחורים בתוצאה הסופית, היא זה שחלטתי לקצר בכמות הפריימים ע”י סיבוב המצלמה ולבצע
3 פריימים במקום 4.
כך:

אמרתי לעצמי, כן, בטח, הפריים השלישי מכסה יפה את הצד החסר של שני הפריימים הראשונים והכל יהיה בסדר... רק שכחתי מדבר אחד,
אני מצלם 25% של ירח, זה אומר שהטרמינטור לא מחלק את הירח לחצי בשווה, והפריים השלישי המסובב (ירוק בתמונה) לא כיסה את כל
האזור החשוך. בגלל שהשתמשתי במהירויות הצמצם השונים בפריים הראשון והשני האור המוחזר של כדור הארץ לא נקלט ולפריים השלישי לא
היה סיכוי בגלל הרוחב...

טוב, אמרתי לא נורא, אולי אוותר על הצד החשוך של ירח? מה אם יהיה רק סהר? נכון שזה גם חמוד? :

אבל מה שאתם רואים בתמונה, זה חיבור של 100 פריימים לשני חלקים, שבכל זאת הצלחתי להוציא ולחבר, אבל זו החדות המקסימלית
שהצלחתי להגיע אליה למרות הכל. וזה בגלל הפוקוס שאני בעצמי הרסתי. אנשים לפעמים לא מבינים מה זה אורך מוקד ארוך וסיבוכי הצילום
בהם, ויש סיבוכים...

במילים הפשוטות, תסלחו על הביטוי, אם מישהו מפליץ ליד הטלסקופ שלי, אז הכוכבים מתחילים לצייר לי גרפים של סיסמוגרף שהשתגע
בזמן רעידת אדמה! כדי להתגבר על זמן הצילום, נאלצתי לעבור ולשמור את הקבצים על כרטיס הזיכרון של המצלמה, שהוא מהיר מאוד.
במצב הזה זה נתן לי לצלם 100 פריים ב-4 דקות!!! במקום 40 דקות דרך המחשב. רק מה, הייתי צריך למקד את המצלמה, לנתק כבלים
מהמחשב, לעבור למצב ידני על המצלמה ולבצע צילום, כמובן שבדרך לחצתי על מצלמה ועל פוקוסר ושיבשתי את המיקוד. זהו, נגמרה התקופת
המיקוד הידנית, הזמנתי מנוע High Resolution Stepper לפוקוסר שלי כדי לא לגעת יותר בטלסקופ-סיסמוגרף!

אולי מישהו מכם יגיד שחדות היא די בסדר ולהדפיס את זה על קנבס ענק יהיה מדהים, אבל תרשו לי לארוס לכם את החגיגה ולי כמובן,
תסתכלו שוב על התמונה, אולי שמתם לב לזה כבר מזמן בעצמכם, אבל תתמקדו בחלק השמאלי:

נכון שלבן זה יפה? נכון שלא רואים שום פרטים שם? יפה, נכון מאוד, שרפתי אותו, לא שמתי לב בכל הבלגן הזה שהצמצם היה איטי מדי
ומה ששרוף, שרוף, שום עיבוד לא יעזור ואי אפשר לשחזר את החלק, רק לצלם מחדש.

טוב, מה אגיד לכם, זה היה משעשע ומחנך באותה רמה. אני תמיד אומר שאין דרך טובה ומהנה יותר מללמוד בעשיית עבודות או פרויקטים. הכל נקלט.

אבל גם בגלל זה:

ובגלל זה:

התחזית היא - אובך, אובך ואובך...
הציוד קבור עמוק עמוק וכמובן שפספסתי את הירח החדש, וככל הנראה אפספס גם את הירח המלא... טוב נו,
ידעתי שזה לא ילך מהר...
- סרג'יו -
  • דף:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.157 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 32 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת