ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר
  • דף:
  • 1
  • 2

נושא: "פרויקט הירח" – מחזון למציאות

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 30 יונ 2012 01:35 #11

• pageup
  • pageup's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
  • Thank you received: 2
סרג'יו ,תודה על תיעוד מפורט ומרתק.
אופיר
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 05 יול 2012 22:21 #12

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יום 35 למיזם

בזמן שאני מפספס הזדמנות אחרי ההזדמנות של הצילום בעקבות העיסוקים של החיים, אני רוצה לשבור את השקט עם עדכון קטן.
כמה שאני אוהב לקבל חבילות עם מדבקה Astronomy Equipment... כן... זה כבר מגיע למצב, שאם לא הזמנת שום דבר הרבה זמן,
אז קול הפנימי מתחיל לנדנד –"מזמן לא קיבלת איזו-שהיא קופסונת קטנטונת חמודונת, מזמן לא עשית איזה Unboxing..."

למזלי הרב, הפעם קניתי משהו שאני באמת צריך...

לקבל חבילות מחברת MoonLite זה תמיד תענוג בפני עצמו. הכל ארוז כמו שצריך ותמיד מגיע עם דף צבעוני מודפס עם הוראות
הרכבה ברורות בשיטה אמריקאית - "כל אחד יבין":

וכמובן טקס פתיחה ו-Sniff Test הקבוע:

כל המוצרים שלהם פשוט Top Notch ! זו הסיבה למה בחרתי בהם מהתחלה וקניתי את הפוקוסר שלהם. כל המוצרים שלהם מודולרים,
הכל ניתן לשנות, להתאים, להחליף בין טלסקופ לטלסקופ. גם במקרה של המנוע הם שדרגו. שימו לב לטבעת הכסופה, זה הוא הקלאצ’
שמאפשר הפעלת הפוקוסר ידנית גם כאשר מנוע הותקן. רוצים כיוון ידני, בבקשה, משחררים את הקלאצ’ ומשתמשים כאילו אין שום מנוע.
רוצים שליטה על המיקוד הממונע, בבקשה, מהדקים את הקלאצ’ ושולטים דרך המחשב.
נקודה חשובה לא פחות, המנוע שלהם תואם ASCOM. זאת אומרת, שזה לא רק מאפשר שליטה על המנוע ע”י EQMOD או כל תוכנת פיקוס
אחרת מבוססת על פלטפורמה ASCOM , אלא אני גם יכול לתכנת את ה-Gamepad שלי, את הצד הימני שלו, כדי לשלוט במנוע ולפקס מבלי
לגעת בפוקוסר. אז בכלל, כל השליטה על תנועות הטלסקופ ומיקוד האובייקט בעינית נעשה ע”י שלט בזמן שאני מתבונן לתוך העינית, שזה בפני
עצמו מאוד מאוד מגניב!
אזכיר גם שהודות אותם תוכנות שליטה, יש אפשרות לבצע מיקוד בצורה אוטומטית לגמרי, עם שינוי הטמפרטורה של הסביבה.

הנה הכלה והחתן במפגש המרגש... לפני החתונה.

הנה הכומר מברך את הכלה עם שרביט הנישואין...

והכלה חושפת אצבע לחתן המתרגש...

והנה החתן מקדיש את עצמו לכלה, ע”י ענידת טבעת הנישואין כסופה – טבעת הקלאצ’!
5 דקות וכל הסיפור מוכן לחגיגה!

סיסמוגראף... להתראות!
- סרג'יו -

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 06 יול 2012 08:27 #13

• Nagasaki
  • Nagasaki's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
תתחדש סרג'יו. אני לא מבין בזה כלום, אבל נשמע נחמד לפקס בלי שהטלסקופ רועד בגלל המגע עם בפוקוסר, בטוח חוסך ניסיונות ואת הכמה שניות שצריך לחכות בין לבין בשביל שהכל יתייצב.

אגב, לגבי התופעה שתיארת (הקניות), אתה ממש לא לבד. בעולם המוסיקה קוראים לזה Gear Acquisition Syndrome, או בקיצור GAS. נראה לי שזה יותר ממתאים גם לתחום האסטרונומיה.
http://www.gearacquisitionsyndrome.com/

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 15 יול 2012 23:37 #14

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יום 45 למיזם

טוב, סוף סוף יש תוצאות, ואני... קיבלתי את מה שרציתי, 25% סהר, אבל משום מה, זה נראה מוזר. כן, זה צילום של ירח מיוחד במינו, לא נראה לי שראיתי כזה
דבר בעבר. בדרך כלל כשמצלמים את הצד המואר, אז צד החשוך יוצא Underexposed ובלתי נראה, או אם רוצים פרטים של צד העפל, אז צד המואר יוצא
Overexposed ושרוף לגמרי. אומנם תכננתי לקבל את שתי העולמות, בפועל הדברים לא הסתדרו. למשל, הייתי חייב להשאיר את פס השחור של מעבר מתמונה
חדה עם פרטי המכתשים לתמונה של צד העפל עם פחות פרטים, המעבר ללא הפרדה לא היה נראה לעין כלל ואף מבלבל, כאילו היה עושה טריק לעיניים ואתה לא
יודע על מה למקד את הראייה.
הייתי חייב להוריד את גוון הצהבהב מהצד העפל של הירח אחרת זה לא היה מסתדר עם צד האפור השמאלי. צבעים, כמו שאתם יודעים, צבעים זה אור, יש אור יש
צבעים, אין אור, אין צבעים. במקרא הזה האור מאיר רק 25% של ירח וגם הצד הזה הרבה יותר קירח עם פחות פרטים אז עזבתי את הצבעים. עם ירח המלא זה
יהיה סיפור אחר לגמרי.

זוג עיניים זה טוב, אבל 10 זוגות, זה הרבה יותר טוב, אז החלטתי להיות קשב לדעה שלכם, כי אני לא סגור על זה. מה הדעה שלכם לגבי זה, אהבתם או לא?
מה נראה לכם? העם זה מיוחד? האם זה מוזר? למה אני שואל, כי יש את הגרסה הנקייה של הירח:

שכולם רגילים אליה. ירח סהרוני יפה ובולט על רקע שמיים שחורים. לא מוזר, לא זועק, חד וברור....
ואז אם ללכת על גרסה השנייה אז אוכל לשנות את העבודה סופית בצורה כזאת:

נראה לי שצריך לצאת לסבב של הצבעה :-)

גרסא א’ עם צד העפל
גרסא ב’ סהר ללא צד העפל

בכל מקרא החומר נשמר ויש עוד 2 תמונות לעשות, אבל מאוד מעניין מה אתם אומרים!!!
תרגישו חופשי.
- סרג'יו -

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 16 יול 2012 16:04 #15

• RedFox
  • RedFox's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
אני אישית מעדיפה את התמונה המסורתית - סהר על רקע שמיים שחורים. במיוחד אם מדובר בקולאז בו התמונה תופיעה בשכנות עם ירח מלא. התמונה הראשונה נראת כשילוב לא ממש מוצלח של שתי תמונות, כנראה בגלל העיבוד שהיית צריך לעשות. היא יכולה (אולי) להופיע כתמונה נפרדת, אבל לא מתאימה להיות חלק מאיור שהצגת.
וללא קשר ל"הצבעה" - כיף לראות שאתה מתקדם עם המיזם! :Bravo:
- אליס -
...morning always comes too soon...

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 18 יול 2012 16:07 #16

• GANDALF
  • GANDALF's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
סרג'יו,

יופי של פרוייקט - זה שיש כשלונות זה לא מוריד מההתרגשות של הפרוייקט - להיפך הכשלונות מוסיפים תבלין לתבשיל וגם מגבירים את הסיפוק אחרי שזה מצליח !

לגבי השאלה האחרונה - אני מעדיף את התמונה שבה יש פרטים יפים וחדים על הצד המואר וחושך בצד החשוך - לדעתי זה מגביר את הדרמטיות של התמונה ומימלא בצד החשוך הפרטים נראים פחות ברור ואין קונטראסט סביר אז לדעתי אפשר לוותר עליהם בכלל.

אני חייב לציין שהתמונות ממש איכותיות ומאד יפות - כל הנושא של צבעים על הירח הוא מעניין במיוחד ואפילו אפשר לפעמים להשתמש בו בכדי לסווג את ההרכב המינרלי (בגדול בלבד) של האזורים השונים וגם ללמוד ממנו לגבי ההתפתחות הגיאולוגית של אזורים שונים כמו הימות (MARIA ) מכתשים ואזורים הררים. - בקיצור הירח הזה שלנו הוא אובייקט זמין כמעט תמיד לתצפית ואפשר ללמוד עליו המון ולתצפת עליו כמעט כל החודשץ אז נכון שאנחנו "שונאים" אותו כי הוא מפריע לעשות תצפית חשוכהת אבל אם נאהב אותו ונצפה עליו נגלה שהוא מענין מאד וגם זמין מאד.

אז תמשיך עם הפרוייקט ואנו נחכה לתוצאות חדשות :roll:

"פרויקט הירח" – מחזון למציאות 18 יול 2012 22:46 #17

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
ליהו ואליס,
תודה על הביקורת כנה, זה בדיוק מה שאני מחפש ואני קשב לכל הצעה.
- סרג'יו -
  • דף:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.114 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 91 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת