ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: צדק צדק תרדוף...

צדק צדק תרדוף... 02 יול 2012 10:26 #1

• Olorin
  • Olorin's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
כבר כמה ימים (כחלק מההכנות ל 15 לחודש) אני קם מוקדם וחוזר לישון מאוכזב כשאני רואה שמיים מעוננים. אתמול בערב החלטתי שלא משנה מה יהיה היום לפנות בוקר אני יוצא לתפוס את צדק ונגה. אירגנתי את כל ציוד כבר בערב כך שיהיה לי נוח לפרוש אותו מהר יחסית והלכתי לישון. ב 3:00 השעון צילצל ומבט קצר לכיוון הירח הראה פיסת שמיים נקייה מעננים. התחלתי לארגן את הציוד למרות שכבר ראיתי שאמנם שמי המערב היו נקיים אבל מצפון הגיעו עננים שהתנחלו במזרח. ללא כוונה להתייאש המשכתי בקולימציה ופוקוס. עוד לפני 4:00 הכל היה מוכן ומי לא בא צדק הואיל להופיע רק ב 4:15 וגם אז שיחק איתי משחק מחבואים. ב 4:30 לערך הבהיקה נגה מעט מתחתיו ודווקא היא שטה לה בינות לעננים באורך פלאי. החלטתי לא לוותר ונשארתי על צדק עד מעט לפני 5:00 אבל הוא ממשיך לשחק מופיע ומייד נעלם לו שוב. ב 5:00 התייאשתי ועברתי לנוגה. אלא שאז הופיע שחקן חדש במשחק לצורך העניין נקרא לו מרפי . ונוגה נעלמה לה בינות לעננים עד 5:15 לערך ונחשו מי שייט להנאתו מעל לעננים במזרח צדק כמובן במלא הדרו ההולך ומתעמם עם דימדומי הבוקר. אבל כבר היא ברור שהשמיים במגמת התבהרות ולכן שוב המתנתי. וההמתנה השתלמה לפחות בחלקה. נוגה חייכה אלי חיוך מקסים.
[attachment=1:2hhvuiov]<!-- ia1 -->ven 7_2_2012 05_20_02.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:2hhvuiov]
אחרי שלקחתי סרטון של נוגה מיהרתי לחזור לצדק שכבר לא היה נראה בעין ורק בגלל שידעתי איפה הוא אמור להיות מצאתי אותו בפיינדר. השמיים היו כבר כחולים והאטמוספירה רעדה כולה והיה נראה שצדק פצח במחול שעוד רגע יוביל אותו להתנפצות. למרות זאת צילמתי סרטון אחד שבו ניתן לראות את צדק ואיתו שניים ממלויו הנאמנים איו ואירופה (הרחוקה יותר) התמונה אמנם באיכות גרועה אבל החוויה שסביב התמונה היתה שווה פוסט
[attachment=0:2hhvuiov]<!-- ia0 -->jup 7_2_2012 05_24_58.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:2hhvuiov]
בוקר טוב
דרור
קבצים מצורפים:
דרור
טלסקופ: SkyWatcher 8" EQ5
מצלמה: SPC900, ASI120 MM
בארלו: Powermate x5, TeleXtender x3, Meade short x2
עיניות: 25mm, 10mm, 3mm
olorinastro.webs.com
www.flickr.com/photos/olorin_astro
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

צדק צדק תרדוף... 02 יול 2012 12:10 #2