ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: ביקורת / המלצה למצלמת DSLR מבית Canon

ביקורת / המלצה למצלמת DSLR מבית Canon 24 יול 2012 22:19 #1

• pageup
  • pageup's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
  • Thank you received: 2
שלום חברים יקרים,

אני שוקל ברצינות לקנות מצלמת DSLR ראשונה, כמובן חשבתי עליכם קודם כל.
יש לנו מבחר צלמים בפורום - בטוח שיש לכם מה לומר על הצעצוע המדובר.

המצלמה שחשבתי עליה Canon 550D עם עדשת קיט - לפי חוות דעתי היא נראית לי מתאימה.

אשמח מאוד לדעת מה אתם חשבים על המצלמה הזאת ? והאם המחיר שדורשים עבורה הוגן ביחס למה שמקבלים ?
גילוי נאות המצלמה תשמש אותי לא רק לאסטרונומיה בלבד -אלא גם לשימוש יום יומי - צילומים בחוץ - אולי גם קצת וידאו.

קישור לאתר יצרן: http://www.canon-europe.com/For_Home/Pr ... /EOS_550D/
קישור לאתר בארץ - http://camera.co.il/p19237 (אולי שווה לקנות באילת ? אולי עדיף ישירות מ - "קרט" ?)

תודה רבה ! :smile:
אופיר
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

ביקורת / המלצה למצלמת DSLR מבית Canon 25 יול 2012 18:50 #2

• pageup
  • pageup's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
חברים יקרים,

לא שמעתי על מישהו שנגסו לו בידיים בגלל שכתב את דעתו בנוגע למצלמה כזו או אחרת.
מקסימום מישהו יגיד שהוא לא חושב כמוכם, אל תתביישו.

תיזכרו בסיטואציה שבה אתם הולכים למשל למוסך, כמה אתם מפחדים שלא יעשו עליכם קומבינה.. :( (נכניס לו שם מסרק הגה :twisted: )
אני באותה סיטואציה - אין לי מושג כל כך לקראת מה אני הולך, ואשמח מאוד לשמוע מה אתם חושבים על המצלמה הזאת.

גם אם אתם חושבים שזו הגרוטאה הכי מצ'וקמקת שראיתם בלשון המעטה :D
אופיר

ביקורת / המלצה למצלמת DSLR מבית Canon 25 יול 2012 20:10 #3

• אלכס
  • אלכס's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
נו טוב, אם אתה מתעקש... ;)
כשלפני כשנה חיפשתי מצלמה חדשה, את הדגם הזה הכי אהבתי בין כל ה-Canonים התלת-ספרתיים. היא הייתה הכי מתאימה לשימושים שלי (ילדים בעיקר, נופים בהזדמנויות). כלומר, היא מהירה, רמות noise סבירות ביותר, בעדשה חסר קצת Zoom אבל שיהיה - אחלה מכשיר.
נ.ב.
אני בסוף הלכתי על דגם ה-G12, למרות הספציפיקציות הקצת יותר צנועות אך הגודל הפיזי הרבה יותר צנוע, שאצלי גם זה היה שיקול.
SkyWatcher 130 Heritage dobsonian
Garret Optical Gemini 10x50 binos
Baader Planetarium Orthoscopic 6mm eyepiece
Stereoscopic F/4 eyeballs

ביקורת / המלצה למצלמת DSLR מבית Canon 25 יול 2012 23:56 #4

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
אופיר,
כאשר אני מתמלא בסרקזם עד לקצבות, אגיד לך שאתה חייב לתת לקהילה אסטרונומית 48 שעות כדי "לנסות" לענות, אחר כך עוד 48 שעות כדי "באמת" לענות.... :D
אם עד אז לא קיבלת תשובה, אתה בטח מכיר את התרגיל, חוזרים לפורומים בחו”ל. המצב כל כך קשה, שבקושי אומרים לבנאדם "מזל טוב" ליום ההולדת, אתה
רוצה שיכתבו לך על המצלמה? נו האמת... :fool: :D

טוב, עכשיו ברצינות. המצלמה 550D היא מצלמה מעולה, נקודה! היא וה-600D הם שתי מצלמות כמעת לגמרי זהות! רק ל-550D אין מסך מסתובב/מתקפל שזה
יכול להיות שאתה מחפש או בכלל לא מעניין אותך. לפי ביקורות הביצועי וידאו יותר טובים אצל 600D שזה בכלל לא קריטריון בשביל הצילום האסטרונומי. לגבי המסך
המסתובב, האמת, תן לזה מחשבה רבה, כי זה יכול להציל אותך בהרבה מצבים. כמו צילומים קרובים לקרקע, צילומים בהופעות מתוך הקהל, במצבים שהמצלמה תהיה
מחוברת לטלסקופ זה יחסוך ממך הרבה כאהבי צוואר ותנוחות לא נעימות. אתה מגן על המסך בצורה יותר טובה כאשר אתה נושא אותה על הצוואר ומסך לא משתפשף
על הכפתורים או מנעולי "זיפר" של הבגדים ונשרט. אבל, אם אתה תעבוד עם מחשב יותר לצילום אסטרונומי, אז כל המיקוד ופריימינג תבצע במחשב, שהופך את המסך
לחסר תועלת. עכשיו, אם הגעת לדגם הזה בגלל התקציב ואתה יודע שאתה לא גמיש במחיר לעליה, אז תפסיק לחפש ותקנה אותה, לא יודע מה היה לך קודם, אבל אתה
תהיה מרוצה.

אם התקציב מרשה שינויים, אז צריך לחשוב מה הכוונה שלך בצילום אסטרונומי. כי אם הכוונה שלך לעשות צילומים אסטרונומים עם חשיפות של 30 שניות עד לדקה על
חצובה הרגילה, או צילומי כוכבי לכת או ירח, אז שוב, 550D מעולה גם בשביל זה. אבל אם אתה מדבר על צילום DSO, לא רק שאתה צריך לשקול לבצע מוד למצלמה
שיקלוט Ha , אלא גם לדאוג לחצובה משוונית לעקיבה, מערך עקיבה עם מצלמה עוקבת, מחשב ואתה לא תבין איך נכנסת לסרט הזה.

אם אתה מחליט כן לבצע מודיפיקציה, אז אדיף לקנות מצלמה בחנות בחו”ל, שהחנות ישלך את המצלמה לבית של מי שעושה מוד, יבצע עליה עבודה וישלך לך אותה באיזה
"סוג דואר" שתרצה. זה יהיה הרבה יותר זול מלקנות מצלמה בארץ, לשלוח אותה לחו”ל ולקבל בחזרה. אם אתה רוצה לקנות ב”קמרה אילת” רק שתדע שהם לא עושים
משלוחים. זאת אומרת אתה חייב לבוא לחנות פיזית. קח את סכום הכסף שתוציא על דלק תוסיף למחיר ותקנה ליד הבית שלך. או לעזר בחברים.
אם אתה מודאג לגבי ביצוע מוד, כי זה מבטל את האחריות, ויש תקציב, אז 60Da זה התשובה. ואם בכל זאת אתה עושה מוד, אתה גם חייב לקחת בחשבון שלצילומי יום יום
אתה תצטרך לרדת מהמצב AUTO. אם אתה לוקח צילום בצורה רצינית אתה גם ככה צריך לרדת מהמצב האוטומטי כמה שיותר מהר אם אתה רוצה ללמוד צילום לעומק.
כי במצב האוטומטי התמונות יצאו אדומות אחרי המוד, אבל יש לזה גם פתרון, תוכל לתקן את זה בתוכנה שלך כגון Lightroom או Photoshop ולהשתמש במה שנקרא
Custom White Balance.

בקיצור לכתוב הכל, כמו שאתה מבין, זה בלתי אפשרי, צריך לדעת מה אתה רוצה לעשות בעתיד, מה כיוון שלך ומה משמעות של צילום אסטרונומי בשבילך. לשים בצד את
כל הדברים המסובכים, אתה תמיד יכול לרכוש 550D ולהתחיל איתה עכשיו. תראה מה יוצא לך עם זה, תראה אם אתה באמת רוצה להתקדם לצילום אסטרונומי עם עקיבה
וכל זה. תמיד בשלב מאוחר יותר תוכל לשלוח אותה לחו”ל בשביל המוד. עם הרכישה וקניית מתאמים הנדרשים כבר תוכל לצלם את הירח דרך הטלסקופ שלך. שוב, אם יש
תקציב, תחשוב גם ללכת על מצלמה עם פריים המלא או לפחות לשדרג לעדשה יותר טובה. על תלך על קיט, כי מהר מאוד אתה תבין שאתה רוצה יותר. תחסוך את הכסף הזה
לעדשה יותר טובה, כי הזכוכית לפני המצלמה, יותר חשוב מהמצלמה עצמה, זכוכית זה הכל! מקווה שעזרתי לך במשהו או לפחות נתתי לך כיוון וחומר למחשבה. תגיד כמה
רחוק אתה מוכן ללכת עם זה ואז יהיה יותר קל לענות לך או לכוון אותך.
- סרג'יו -

ביקורת / המלצה למצלמת DSLR מבית Canon 26 יול 2012 09:54 #5

• pageup
  • pageup's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
תודה רבה על התגובות אלכס וסרג'יו.
זה עוזר לי מאוד, נראה שאכן הבחירה טובה.
אולי שווה לשקול לקנות אותה חדשה ואת העדשה מיד שניה..
נראה שייצא הרבה יותר משתלם ובתקווה שאמצא עדשה טובה ביד שניה זה יכול להסתיים בתקציב הגיוני.

לגבי מה שקורה לאחרונה בקהילה - בסוף השבוע הקרוב ייצא עדכון משמעותי.
זה שינוי שכולם חיכו לו - אח"כ הכל יראה אחרת
אופיר

ביקורת / המלצה למצלמת DSLR מבית Canon 26 יול 2012 10:09 #6

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
אופיר,
העניין הוא שזה לא לאחרונה, זה תמיד היה וזו הקהילה, קח או זרוק...
לא יודע מה משמעות של העדכון ואיזה אתרים הולכים לסגור (מה שלא הולך לקרות) כדי לעשות את ''מה שכולם חיכו לו'', זה הרבה תלוי על מה כל אחד ואחד מחכה לו.
ודבר שני, בני אדם - לא משתנים.

(דרך אגב, הפסקתי לקבל מיילים כאשר אני נרשם לשרשור ומישהו מגיב.)
- סרג'יו -

ביקורת / המלצה למצלמת DSLR מבית Canon 26 יול 2012 14:27 #7

• GANDALF
  • GANDALF's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
הי אופיר,
חשבתי דווקא להגיב אבל בד"כ אינני מגיב לשאלות על ציוד שאין לי נסיון מעשי איתו או לפחות החזקתי אותו בידיים והשתמשתי בו.

לאור מיעוט התגובות אחרוג ממנהגי ואגיב לגבי שיקולים כללים בלבד:

מבין ה550D - וה-600D אני הייתי הולך על ה-600D בגלל המסך המפרקי. יש לי CANON SX30D עם מסך כזה וזה הבדל גדול מאד - גם בצילום מעל לראש וגם באסטרונומי כאשר אתה מנסה לפקס ב-LIVE VIEW והמצלמה בזוית משוגעת האפשרות לסובב את המסך תעשה את ההבדל בין עבודה נוחה ובין זחילה על ארבע מתחת לטלסקופ.
גם בצילום יומיומי המסך המסתובב עדיף בגלל שאפשר לצלם בו במצבים מיוחדים כמו מצלמה מעל לראש, צילום הצידה מבלי למשוך תשומת לב ואפשרות להפוך את המסך כלפי המצלמה למניעת סריטות.
בקיצור מסך מפרקי מומלץ בחום ( ומשדרג את איכות החיים להפליא). :good:

שיקולים נוספים הם: למרות מספר הפיקסלים הגבוה הסנסור הוא עדיין בפורמט APC שזה אומר פקטור של 1.6 באורך המוקד של עדשה שנבנתה ל-FULL FRAME . כמובן שמצלמה FULL FRAME עדיפה מבחינת איכות הצילום אבל היא גם הרבה יותר כבדה וגדולה ובעיקר הרבה יותר יקרה ! המשמעות של הענין זה שעדשה עם מרחק מוקד כלשהוא תתן לך מרחק מוקד מעשי של X1.6 ממרחק המוקד הנומינלי - לכן מרחקי המוקד הקלסיים של העדשות עוברים שינוי וצריך לקחת זאת בחשבון ( לדוגמא עדשת עין דג 9 מ"מ הופכת ל- 14.4 מ"מ בפועל ולא בטוח שלזה התכוונת כאשר שפכת ימבה כסף על עין הדג - או עדשה 50 מ"מ הופכת ל-88 מ"מ שזו כבר עדשת פורטרט. מצד שני היתרון הוא שבגלל שרוב העדשות תוכננו במקור ל-FULL FRAME - בשימוש עם סנסור APC יהיה פחות VIGNETTING ולפעמים גם פחות CA.
מבחינתי סנסור APC מספק אותי לחלוטין ולדעתי אם אינך מתכוון להכנס באופן מקצועי לצילום אין צורך בסנסור FULL FRAME כרגע.

לגבי MODDING - אני לא הייתי נכנס לסיפור הזה אלא אם אתה מעוניין להתמקד הערפיליות פליטה. מצלמה שעברה MODDING הרבה יותר מסובך להשתמש בה לצילום יום יומי ( מחייב הכנסת פילטר IR לפני הסנסור או שימוש בWHITE BALANCER CUSTOM- שא5ין לי נסיון אתם ולא בטוח שהם עובדים טוב.
אם צילום יום יומי מהווה שימוש עיקרי במצלמה - לא הייתי ממליץ לעשות MODDING !

מסקנה - לך על ה-600 כרגע ואם במשך הזמן תהפוך לפריק מוטרף של צילום אסטרונומי - אז תשקיע בCCD מקורר ממילא ( או תקנה גוף שעבר MODDING - ויש כאילו הרבה משומשים בשוק במחיר סביר)

לגבי עדשת הקיט - אל תגע בה עם מקל של מטאטא ! - עדיף עשרות מונים לקנות עדשה משומשת איכותית - הבדל של יום ולילה באיכות וחדות התוצאה.

לגבי הפוליטיקות שדוסקסו עם סרג'יו אשמח לתרגום מלא בגוף הסרט :crazy:

ביקורת / המלצה למצלמת DSLR מבית Canon 10 אוג 2012 23:25 #8

• pageup
  • pageup's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
עדכון בעניין - משפחתי הפתיעו אותי ביום הולדת וקנו לי את המצלמה הזאת Canon 550D עם עדשת קיט 18-55 IS.
זו המצלמה המקצועית הראשונה שלי - וכבר אני מתחיל לשחק ולכייף איתה - איך לא קניתי לעצמי אחת עד עכשיו ? לא ברור...

בכל מקרה יש סיכוי להשתמש בה כדי לתפוס מטאוריטים בקרוב ? תודה ליועצים. :D
אופיר
Time to create page: 0.114 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 68 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת