ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: הירח

הירח 06 אוק 2011 13:13 #1

תמונה נחמדה שצילמתי עם מצלמת האינטרנט Trust WB-5400 לאחר מודיפיקציה קטנה עם הטלסקופ Celestron 130SLT מחלון חדרי אי שם בפבואר 2011:

כל זה דרך אגב מוקלט בוידאו אבל עקב המשקל הרב (כמה ג'יגבייטים) תצטרכו להסתפק בתמונה הטובה ביותר :)
Celestron 130SLT 5.1'' Robotic Newtonian
Trust WB-5400 Webcam

3:
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

הירח 06 אוק 2011 13:49 #2

• Olorin
  • Olorin's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
אור קודם כל תמונה יפה אבל נראה לי שאפשר להוציא הרבה יותר ולכן כמה שאלות:
1. מה המודיפיקציות שביצעת במצלמה?
2. האם את הסרטון העברת דרך Registax לקבל את התמונה הזו? או שזה הפריים הטוב ביותר מתוך הסרטון?
3. האם המצלמה "תופסת" את כל הירח? או שביצעת כאן איחוד של תמונות על מנת לקל ירח מלא?
4. האם הסרטון נלקח כאשר המצלמה צמודה לעינית או שהטלסקופ שימש כעינית?

לפי התשובות אוכל להמליץ על דרכי שיפור
תודה
דרור
דרור
טלסקופ: SkyWatcher 8" EQ5
מצלמה: SPC900, ASI120 MM
בארלו: Powermate x5, TeleXtender x3, Meade short x2
עיניות: 25mm, 10mm, 3mm
olorinastro.webs.com
www.flickr.com/photos/olorin_astro

הירח 06 אוק 2011 14:15 #3

1. עבדתי על פי המדריך הבא: http://www.thefirmament.nl/astro/main_s ... 400.html&2
פשוט פרקתי את כל מארז המצלמה, כיסיתי את הגוף החשוף בדבק שחור וחיברתי לעדשת המצלמה מיכל פילם
2. בזמן הצילום לא התעסקתי בstack אז זהו הפריים הטוב ביותר מתוך הסרטון :) הירח פשוט המשיך לזוז אז לא יכולתי לעשות Stack (למרות שלטלסקופ שלי יש מנגנון עקיבה, אצטרך לעבוד על כך)
3. הממ... המצלמה תופסת כמעט את כל הירח (כפי שאפשר לראות בתמונה), האזור השחור על הירח נגרם גם בגלל שהוא לא היה ירח מלא וגם בגלל שזהו גבול עדשת המצלמה (ניתן לתיקון באמצעות עדשה מתאימה :) )
4. הטלסקופ שימש כעינית, אישית לא הצלחתי ליצור מצב בו אני יכול לצלם דרך העינית עם מצלמת האינטרנט הנ"ל.

אני יודע שלמצלמה הנ"ל יש יכולת צילום עד 4MP אבל זה טריקי ללחוץ על כפתור הצילום בזמן שהיא על הטלסקופ, ולכןאצלם דרך התוכנה (עד 1.3MP)

הצילום הבא שאני מתכנן לצלם הוא את השמש בעזרת פילטר השמש שברשותי ופילטר צבע כתום :)

יש לי גם תמונות של יונים אם מישהו ירצה לראות :P (שצילמתי עם הטלסקופ כמובן ובאמצעות אותה מצלמה)
Celestron 130SLT 5.1'' Robotic Newtonian
Trust WB-5400 Webcam

3:

הירח 06 אוק 2011 14:31 #4

• Olorin
  • Olorin's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
אור המודיפיקציה שעשית מעולה!
ה stack לא נעשה בזמן הצילום אלא אחריו קח את הסרטון שיצא ותבצע את הצעדים המפורטים במדריך שפירסמתי לפני כמה דקות בעמוד צילום (המדריך לצילום פלנטרי).
אין צורך ללחוץ על הצילום אתה עשית את הדבר הכי נכון (צילום סרטון) עכשיו להפוך אותו לתמונה זה תהליך קצר ופשוט יחסית יצא לך אחלה תמונה אם תעבוד לפי המדריך.
תעדכן ואם אתה צריך עזרה דבר איתי

דרור
דרור
טלסקופ: SkyWatcher 8" EQ5
מצלמה: SPC900, ASI120 MM
בארלו: Powermate x5, TeleXtender x3, Meade short x2
עיניות: 25mm, 10mm, 3mm
olorinastro.webs.com
www.flickr.com/photos/olorin_astro
Time to create page: 0.101 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה