ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר
  • דף:
  • 1
  • 2

נושא: סיכום ארוע מטאורים בחסות אתר אסטרונומיה, בהר הטייסים-8.10.11

סיכום ארוע מטאורים בחסות אתר אסטרונומיה, בהר הטייסים-8.10.11 09 אוק 2011 06:20 #1

• ari
  • ari's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
סיכום ארוע המטאורים בחסות אתר אסטרונומיה החדש בהרי ירושלים, מוצאי יום כיפורים תשע"ב.
בתאריך : 8.10.11

הודעתו של מכאל וולאסוב ,בפורום אסטרונומיה החדש,על מטר מטאורים הצפוי, במוצאי יום כיפור ,גררה אחריה גל של תגובות . בעקבות כך החליט פורום אסטרונומיה להפוך את ארוע המטאורים לארוע הפתיחה של אתר האסטרונומיה החדש, המיקום שנבחר, הר הטייסים בהרי ירושלים.

הגענו בסביבות השעה 21:00 .בחניון הר הטייסים הגדול כבר חנו כ 8 רכבים.
שמיים צלולים ובהירים קידמו את פנינו .הירח קרוב למילואו (כ-85% ) שלט בכיפת השמיים בזנית באזור קונסטלצית אקוואריוס סמוך לקונסטלצית פגסוס. הלחות היתה נמוכה (לא מדדנו). הטמפ 18 מעלות צלזיוס. האוויר קריר נעים צלול ומשיב נפש. סביב סביב למרגלות הרי ירושלים זהרו באלפיהם אורות ערי השפלה ויישובי ההר.
לא עברה שעה קלה והחניון הלך והתמלא .(נספרו קרוב ל-20 מכוניות). הארוע הפך להפנינג המוני, משפחות שלמות ילדים ונשים נהרו למקום, חברים מוכרים ולא מוכרים. כולם הגיעו בעקבות הודעת פורום אסטרונומיה החדש על קיום ארוע הפתיחה בהר הטייסים.

מי בנוכחים:
מנהלי פורום אסטרונומיה אופיר-(pageup) ולאוניד-(idti) החביבים מפתח תקווה.
מכאל פימה מצלמת קאנון 500 ומשקפת , והפעם לשם שינוי נטול קופאין.
שחר פימה ג'וניור נטול פנס ראש אדום – " לא צריך פנס יש ירח. וחוץ מזה שכחתי אותו בבית".
מכאל וולאסוב והטריגר של הארוע + הטלסקופ שובר אור החדש ED DOUBLET 80על חצובה EQ5 +מצלמת קאנון . הטלסקופ הכי משמעותי שהיה בשטח. שימש גם לתצפית על צדק ,וגם לתצפית וצילום הירח.
גדי הגיע בראש חמולה רצינית , ששברה זה עתה את צום יום הכיפורים ,והאזינה להסבריו המלומדים של גדי, תוך מעבר מעמדה אחת לעמדה שנייה.
סרג'יו ואליס + 2 חצובות מדגם EQ-COMFORTABLE CHAIR –שחזרו מסיורים חובקי נגב_מיביה הישר אל זהום האור של עיר הבירה. ושידרו שלווה עילאית.
אלי מרחובות והפעם הגיע ללא רעיתו חן ,שחסרונה הורגש מאוד .+נטול ציוד.
רז ואבו רז מהפורום + משקפת ??? (לא בטוח)
בלטו בהעדרם – ליאור שנשלח על ידי החברים ל –USA בשליחות רכש ל- OPT TELESCOPES , ומסייה פיליפ שנשלח ל-FRANCE בשליחות מכר בית.
ארי (עבדכם הנאמן) +משקפת 25X100 על חצובה + מצלמה ניקון D90 על חצובה.והפעם שלא כמנהגו (לתצפת) עסק בצילום (עבודה שחורה ומיגעת),במקום להנות מיפי השמים.
ועוד ועוד המוני בית ישראל , ויסלחו לי החברים הרבים והלא מוכרים שהתפרשו בחניון הגדול.

ובכן הגענו להר הטייסים, בצאת יום הכיפורים,,כדי לחזות במטר המטאורים שהבטיח להמטיר עלינו משמיים ,הבורא יתברך שמו ,ברוב חסדו לרגל סיום צום יום הכיפורים.

התפאורה כללה ירח כסוף ורומנטי ממעל, אוויר הרים צלול כיין ששתינו לחיי אתר אסטרונומיה החדש, ואלפי אורות הישובים הרחוקים שזהרו הרחק הרחק, וסביב סביב, למרגלות הרי ירושלים.
כל העיניים היו נשואות צפונה אל מעל הילת האופק של העיר ירושלים לכיוון קונסטלצית דרקון .משם אמור היה להבזיק חזיון המטאורים, אבל....הירח ששלט בכיפה, האיר את והשמיים. לפיכך ,נרשמו פה ושם ארועי מטאורים בודדים. היתר נבלעו ככל הנראה באור הירח.

אף על פי כן ,האווירה היתה חגיגית והאוויר צלול ונעים ומשיב נפש. נוף ההרים המרהיב וחבורת האנשים המכובדת והנחמדה ,השרו אווירה נעימה ,והפכו את הארוע להפנינג המוני שקט ורגוע.

היושב במרומים, שהבטיח מטאורים לצאן מרעיתו בתום צום יום הכיפורים ,לא עמד במילתו.
משבוששו המטאורים להגיע, הפך הארוע לתצפית על גרמי השמיים. האוויר היה צלול ונקי ותצפתנו בעזרת משקפות בצדק וירחיו, בפליאדות,המרהיבות, בירח הכסוף ,במלכת הערפיליות: ערפילית אוריון, בדבל קלסטר שבפרסאוס, ובצבירים באוריגה ובקסיופאה.

אבל..... המטאורים האמיתיים בשטח' היו... אופיר ולאוניד היוזמים החביבים ,שהקימו את פורום אסטרונומיה החדש, שמשך אליו בן לילה חברים רבים וטובים . שבוע ימים בלבד חלפו מפתיחת אתר האסטרונומיה החדש והיפה וכבר נרשמה כניסה ערה של חברים רבים . בתום שבוע ימים ,הפך אתר אסטרונומיה לאתר חי ותוסס שהרים ארוע תצפית רב משתתפים בהרי ירושלים, וזו רק ההתחלה.....

התקפלנו בחצות והותרנו באתר התצפית זוג אוהבים ,שהעדיפו רומנטיקה במרכבתם, על פני מטר מטאורים ממרכבות האלים.

שנה אסטרונומית פוריה לכולם ,ולהתראות בתצפית ההמונית הבאה בחסות אתר אסטרונומיה החדש.
ארי.
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

סיכום ארוע מטאורים בחסות אתר אסטרונומיה, בהר הטייסים-8.10.11 09 אוק 2011 07:24 #2

ארי ידידי ושאר החברים,

אתר חדש נולד ואיתו "תירוץ" לפגישה- מטר מטאורים !

נו , מטר לא היה, פה ושם ניראו טיפות של מטאורים ובכל זאת נהנו.

ההפתעה הגדולה היתה כמות האנשים שהגיעו ! למעלה מ24 רכבים, וולערך 60 איש! כן כן, אני הסתובבתי בין האנשים חדשים ישנים, מציג את עצמי ושואל לשמם,ומהיכן הגיעו וכולם....הגיעו משמועות על "אתר חדש ונקי,אתר מגבש קהילת אסטרונומיה" וליבי החסיר פעימה! חובבי האסטרונומיה בארץ זעקו זעקה שקטה... מחאה...מהפך... והצביעו ברגליהם!
אין ספק שהאתר הצליח ליצור את מה שהיה חסר לקהילה חובבת אסטרונומיה בארצנו. מקום משלנו. בית.

רובם הגדול עדיין "צופה" בנו קורא שורות אילו. ואני פונה, אין חשש, זו לא אחיזת עיניים. זו האמת. זהו אתר מדהים ,פורומים מכובדים וסוף סוף ללא שום חלוקות ומחלוקות! אתר מכובד לחובבי האסטרונומיה בארץ.
לדעתי חשוב שנכיר איש את רעהו בפורום ״ הכרות הקהילה״. אז בואו יחדיו ונתן יד להצלחת רעיון מבורך זה.
המון מזל טוב והרבה הצלחה.

מצורף מספר תמונות מהשטח...
קבצים מצורפים:

סיכום ארוע מטאורים בחסות אתר אסטרונומיה, בהר הטייסים-8.10.11 09 אוק 2011 07:25 #3

ועוד ...
קבצים מצורפים:

סיכום ארוע מטאורים בחסות אתר אסטרונומיה, בהר הטייסים-8.10.11 09 אוק 2011 07:27 #4

כמו כן , גדי מאתר "אסטרונומיה ויהדות הגיע עם משפחתו" , גדי כל כך שמחתי לראותך ולפגוש אותך. גמר חתימה טובה.
קבצים מצורפים:

סיכום ארוע מטאורים בחסות אתר אסטרונומיה, בהר הטייסים-8.10.11 09 אוק 2011 07:58 #5

• pageup
  • pageup's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
  • Thank you received: 2
בוקר טוב חברים,

המפגש אתמול רק הוכיח איזה וואקום היה בכל הקשור לקהילת אסטרונומיה אמיתית, ואני שמח שהרמנו את הכפפה ונשאבנו לתוך הוואקום הזה.
לא ממש נתפס לי איך בשבוע הרמנו קהילה כזו, אני רק יכול לקוות שזה ימשיך כך.

ארי - איזה סיכום נפלא ! ואיזה מנהג נחמד וטוב - הרמת כוסית - איך לא חשבתי על זה :lol:
אלי - חובב המצלמות לאתמול, אני מבקש שכל מה שארי העביר לך אתמול ירשם על גבי דפי הפורום :D
מיכאל פימה - המנוע שמאוחרי הקלעים, ישר כוח !
מיכאל וולסהוב - איזה טלסקופ מדהים, בשבילי זה היה צדק הכי גדול שראיתי דרך טלסקופ.
רז - מורה נבוכים במציאת clusterים, קונסטלציות ואובייקטים מעניינים.
אבגר - (אבא של רז אם אני לא טועה ;) ) "החושף" שאתמול חשף את מצלמתו בזמנים ארוכים במיוחד, איש נעים ומסביר פנים, על כל שאלה עונה בצורה נעימה.
סרג'יו ואליס - היחידים שהביאו קרם שיזוף לירח, איזו סיאסטה.
גדי - שכן רחוק מגבעת שמואל, איזה חמולה נהדרת הבאת איתך אתמול.

לכל השמחה וההתרגשות הזאת הצטרפו כמה משפחות וחברים של חברים, מה שהפך את רחבת החניה בהר הטייסים למלאה !

אם שכחתי מישהו אני מתנצל מראש.
היה לי כיף גדול להכיר את כולכם, איזה חבר'ה רציניים ונחמדים!
שיהיה לכולנו שבוע מצויין מלא חוויות מעניינות ושמיים צלולים
אופיר

סיכום ארוע מטאורים בחסות אתר אסטרונומיה, בהר הטייסים-8.10.11 09 אוק 2011 12:23 #6

• razidan
  • razidan's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
חברים יקרים,
לא ארחיב כי צדיקים לפני אמרו כל מה שצריך להאמר.
היה כיף לחבר בין כינויים בפורום לפרצופים.
ההענות אתמול רק הוכיחה את הצורך שהפורום הזה בא למלא.
בהצלחה לאופיר ולאוניד, ולכולנו!

רז.
Meade ETX125
Celestron Skymaster 15X70

סיכום ארוע מטאורים בחסות אתר אסטרונומיה, בהר הטייסים-8.10.11 09 אוק 2011 15:12 #7

• yush
  • yush's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
ארי ידידי
רק רציתי לציין שאני מחכה לקרוא את הסיכומים שלך כמעט כמו שאני מחכה לתצפית עצמה, המשך כך :)
כמו כן, תודה רבה על ההשתלמות "צילום בניקון די90 למתחילים" שהעברת לי.

חוץ מזה, הפורום קיים בקושי שבוע אם אני לא טועה, וכבר התוותה פה קהילה מאוד מכובדת, והיתה התארגנות לתצפית.
לדעתי מדובר בהצלחה מסחררת, אתמול רק הוכיח את זה.
שמחתי לפגוש את כולכם, ובכלל לא הזיז לי שלא באמת היה מטר אתמול.
נתראה בסוף החודש :)

סיכום ארוע מטאורים בחסות אתר אסטרונומיה, בהר הטייסים-8.10.11 09 אוק 2011 22:12 #8

אכן היו יותר אנשים ממה שצפינו. אני ידעתי שבארועים מסוג זה אי אפשר לסמוך על כלום, אז הבאתי טלסקופ.
אבל כשראיתי שזה הטלסקופ היחיד בשטח - די חששתי מהלינץ' שאולי מחכה לי, לאחר שיתברר שאין שום מטאורים :P
אבל בסופו של דבר יצאה תצפית מהנה ביותר.

צרפתי תמונה שעשיתי לפני תחילת התצפית, עוד שלא היה אף אחד,
ושל ירח דרך ה 80ED החדש שלי
קבצים מצורפים:
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com

סיכום ארוע מטאורים בחסות אתר אסטרונומיה, בהר הטייסים-8.10.11 09 אוק 2011 22:34 #9

• razidan
  • razidan's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
יפה מאד מיכאל,
איך צילמת את הירח? דרך הטלסקופ?
Meade ETX125
Celestron Skymaster 15X70

סיכום ארוע מטאורים בחסות אתר אסטרונומיה, בהר הטייסים-8.10.11 09 אוק 2011 22:41 #10

• RedFox
  • RedFox's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
מיכאל, אנשים יותר מן הצפוי, מטאורים פחות - שמרנו אל האיזון :)

ובגלל שהבאת כזה ירח -"מלון" טעים, נסלח לך. הפעם... :)
- אליס -
...morning always comes too soon...
  • דף:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.120 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 97 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת