ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 09 אוק 2011 22:57 #1

חברים יקרים רוב שלומות,
ארי ואני מתחילים בתאום יציאה לתצפית באזור ים המלח בתאריך הנ"ל.

עקב המצב הביטחוני בנגב אנו מוותרים על מפגש הכרוך בסיכונים זאת ועוד שאין אישור לינת לילה עפ"י גורמי צבא איתם אני בקשר.
אין מן הנאמר כאן להסיק שאין לטייל בארצנו כלל! ההפך יתכנו חברים שירדו חרף ההתרעות זאת על דעת עצמם ובאחריותם בלבד.

יציאות לתצפית שאנו עורכים מתבצעת בצורה שונה . מאורגנת מבחינה ביטחונית כולל תאום ואישור צה"ל ורט"ג לשהיית לילה. כך נוכל ליהנות מתצפית אסטרונומית בטוחה ככל האפשר. צה"ל סורק את הרחבת התצפית טרם הגיענו לשטח ואיתי בקשר טלפוני לוודא את הגעתנו לעדכון החמ"ל באזור.
אתר התצפית ממוקם בתוך שטח צה"ל ולפיכך עלי להגיש בקשה שבוע טרם היציאה. הרשימה תיסגר ביום שבת בחצות 22.10.2011

מצפה "איילת השחר" התגלה כאתר אטרקטיבי הן מבחינת זיהום אור (שמיים חשוכים) , מזג אוויר חם,לחות נמוכה,רוחות מועטות,קרבה לאזור המרכז (עד שעה ורבע נסיעה מראשון לציון).

תאריך מפגש: 28.10.2011, יום שישי.
שעה ונקודת מפגש: 16:30 תחנת דלק מישור אדומים, ירידות לים המלח, פרטים בהמשך.
לכל מי שמעוניין להצטרף יש להגיב בתחתית השרשור. יש לרשום בגוף השרשור כמה מגיעים(לבד,זוג,ילדים וכו'...) ,כמה רכבים, נשק אם יש.
אני (מיכאל פימה) נושא נשק.

הוראות הגעה:
כיוון כללי, ים המלח.
נוסעים על כביש מספר 1 (שילוט כחול). בכניסה לירושלים ישנה פניה ימינה "מנהרת הארזים" פונים ונוסעים כל הזמן ישר. מגיעים לצומת גדולה,"מחלף יגאל ידין" ונוסעים ישר, אתם כל הזמן על כביש מספר 1 (שילוט כחול) ומחפשים את השילוט "מעלה אדומים". הצומת הגדולה הבאה "צומת הגבעה הצרפתית". גם ברמזורים אלו נוסעים ישר, כביש מספר 1 (שילוט אדום). ממשיכים בנסיעה ישרה כל הזמן עד שמתחילים לרדת את הירידות של מעלה אדומים, להיזהר לא לפנות למעלה אדומים ימינה אלה להמשיך כל הזמן ישר על כביש מספר 1 (שילוט אדום), לאחר העיקול שמאלה ,בתום הירידות ממשיכים כ 5 דקות נסיעה עד שרואים את תחנת הדלק של חברת "דלק" בצד ימין. פונים ימינה לכניסה לתחנת הדלק, בצידו ישנו משטח עפר גדול שם נחכה לכולכם.

מצורף לינק ל"גוגל מפות" באמצע התמונה,נקודת המפגש, תחנת דלק של "דלק",מישור אדומים. לנוחיותכם בצד ימין למעלה ב"גוגל מפות" מופיע "קבל מסלול נסיעה" תוכלו להזין את כתובת ביתכם ועד נקודת התצפית על מנת לקבל מסלול נסיעה ,מרחק וזמן הגעה.

http://maps.google.com/?hl=iw&ll=31.803 ... 16&vpsrc=6

לבאים בעזרת מכשיר ניווט יש להזין: עיר:מעלה אדומים, רחוב:החברה הכלכלית 1.

להרשמה יש לשלוח אישור ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

נשמח לראותכם בתצפית.
שמיים צלולים.
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 10 אוק 2011 14:14 #2

• yush
  • yush's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
הי

שמתי לב שהאגודה מתכננת על נחל ברק
http://www.astronomy.org.il/joomlafimal ... Itemid=307

אני מציע שנצטרף אליהם, גם נהנה משמי הדרום וגם יחסוך למיכאל את הכאב ראש של הארגון החודש :)
(אני מאוד בספק שהאגודה תוריד אנשים לנחל ברק בלי אישורים .. )

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 10 אוק 2011 15:17 #3

• Olorin
  • Olorin's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
אני חושב שכמסר של איחוד שהפורום שואף להעביר כדאי לחבור לאגודה

דרור
דרור
טלסקופ: SkyWatcher 8" EQ5
מצלמה: SPC900, ASI120 MM
בארלו: Powermate x5, TeleXtender x3, Meade short x2
עיניות: 25mm, 10mm, 3mm
olorinastro.webs.com
www.flickr.com/photos/olorin_astro

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 10 אוק 2011 15:21 #4

• ldti
  • ldti's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
באגודה אני אהיה בכל מקרה כנראה.
לאוניד.

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 10 אוק 2011 16:39 #5

• ari
  • ari's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
חברים יקרים
מדוע אנו מעדיפים לקיים תצפית במצפה איילת השחר.
1. האתר קרוב מאוד. פה ליד ירושלים.
2.איכות השמים קצת פחות ממחנטוש. טובה יותר מכל האתרים שבמרכז הארץ.
3. גישה מאוד נוחה לרכב פרטי, הרבה יותר נוחה מכל אתר אחר בנגב.
4. מרחק נסיעה של כשעה מערי מישור החוף בגוש דן.
5. אטרקטיבי מאוד למי שמעונין לקיים תצפית מספיק ארוכה וגם לחזור הביתה מוקדם
ולהספיק לישון מבלי לשבש את סדר היום שלמחרת.
6.האתר אטרקטיבי למי שזמנם קצר , נסיעה לנחל ברק זאת השקעה של כשלושה ימים. נסיעה 3 שעות לכל כיוון.
נסיעה מוקדמת ביום התצפית . ליל התצפית , חזרה למחרת 3 שעות בחזרה. וגם צריך לישון. והלכו 3 ימים
בגלל שיבוש סדר יום לילה השפעה על יום ראשון(ג׳ט לג בשפת העם)
7. המקום בטוח הרבה יותר מהנגב. נמצא ליד בסיס צבאי . בשטח צבאי סגור. המהווה שטח אש של הצבא במשך
השבוע. כל הדרך למצפה רצופה בישובים ישראליים. אוטוסטרדה מוארת בנוסח כביש מס 1 עד הכניסה לכביש
המוביל למצפה.
8. האגודה היתה יותר משמחה לקיים את התצפית החודשית ובאופן קבוע במצפה איילת השחר
במקום כל הכאב ראש הכרוך בארגון נסיעה לנחל ברק.
9. אין פה שום קשר לאחדות , מי שזמנו קצר או שמעדיף לשמור נסיעה קצרה , שמיים איכותיים, תוך שמירה על
סדר היום השבועי , שלא לדבר על הוצאות דלק ושחיקת צמיגים בדרך לנחל ברק יעדיף מצפה איילת השחר.
מי שהנל לא מהווים בשבילו שיקול , או שמעדיף נגב יסע לנגב. הבחירה חופשית והרשות נתונה. בסופו של דבר
ההוצאות והשעות הן על חשבונו האישי של כל אחד ואחד מאיתנו.
10. אני יכול להעיד שהתצפית האחרונה במצפה איילת השחר היתה מהנה מכל הבחינות , וגם מבחינת העלות
בדלק ובזמן.
לפיכך יעשה כל אחד את שיקוליו . תצפיות מתקיימות כל חודש בכל הארץ מהצפון עד הדרום, כל אחד כפי
יכולתו, ואין לכך דבר וחצי דבר עם אחדות.
מי שיגיע למצפה איילת השחר שנמצא פה קרוב לבית, יופתע מאיכות השמיים החשוכים ,שקופים ,צלולים ולחות
נמוכה דרך קבע... ההנאה מובטחת וגם לא משבש את סדר היום השבועי, שלא לדבר על יפי נוף עוצר נשימה.
אז חברים יקרים מי שמעונין להצטרף למסע אחורה בזמן בלב אחד המקומות היפים ביותר בארץ , מומלץ בחום
להגיע למצפה איילת השחר.
אנו נפגש במפגש מישור אדומים אחה״צ של יום שישי. בשעה שהשמש נוטה מערבה והשבת נכנסת, המקום
מהווה פינת חמד בפני עצמה, נתרענן במשקה חם קר גלידה טובה, בירה, קרואסונים חמים, ( וגם מסעדה
טובה במקום) עד להתכנסות כל החבורה ומשם נסיעה קצרה למצפה איילת השחר.
במצפה נקיים קבלת שבת והרמת כוסית יין ומשם נפליג במסע אחורה בזמן בלב נופי בראשית מדהימים.
אז חברים בהצלחה לכל החולמים, הצופים בכוכבים, באשר הם מצפון עד דרום.
ארי.

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 10 אוק 2011 18:29 #6

• pageup
  • pageup's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
  • Thank you received: 2
חברים וחברות, כמה הבהרות...

בכל הנוגע לתצפיות.
אני רוצה להבהיר, שאנחנו לא מצטרפים לאף גוף, ואנחנו לא תלויים באף גוף, אנחנו פורום אסטרונומיה :!:
יש לנו מפגשים ותצפיות משלנו, אם האגודה רוצה הם יכולים לחבור אלינו :lol: באהבה גמורה.

בנוגע לחברי לאוניד שמשמש כאחד ממייסדי הפורום.
עוד הרבה לפני שהרמנו את פורום אסטרונומיה (בהצלחה רבה יש לציין, בזכותכם :!: ), לאוניד היה, ונשאר חבר אגודה.
הפורום שלנו משמש מקום מפגש לכולם כדי לדון בענייני אסטרונומיה, כדי לחלוק חוויות, להתייעץ , ובקיצור לדבר על מה שאנחנו אוהבים.
מעבר לכך הוא הפלטפורמה הכי טובה היום בשוק, בלי פרסומות ובלי נטייה מסחרית לשום כיוון.

בנוגע למפגשי פורום, אין ספק שבזמנים אלו נוכחתנו לא תפגע.
מאידך לגבי תצפיות ,כמובן אנחנו לא רוצים לכפות על אף אחד לאיזה תצפית להצטרף, כל אחד רשאי להצטרף למי שהוא רוצה
אך אנחנו חוזרים לספר חוויות ולדבר בפורום שלנו, וזה מה שחשוב :!:

אנו לא רוצים לתלוש אף חובב אסטרונומיה מהאנשים שהוא רגיל לתצפת איתם, אז תרגישו חופשי כמובן להצטרף לאיזה תצפית שנראית לכם לנכון.
אופיר

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 10 אוק 2011 18:48 #7

• ldti
  • ldti's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
שלום חברים.

כפי הנראה , הייתה אי הבנה כלשהי בנושא.
קודם כל, אני משום מה הייתי בטוח שהתצפיות בתאריכים שונים.
לאחר ששמתי לב שהם באותו תאריך, התחלתי לעשות טלפונים.
כרגע התכנון שלי הוא כן לנסוע ל"איילת השחר", וייתכן שאף אצרף מספר אנשים.

בנוגע לשאר חברי הפורום, כל אחד רשאי לבוא לאיזו תצפית שהוא רוצה, ללא קשר להיותו חבר בגוף זה או אחר.
אני חבר אגודה כבר כמעט שנה, ונוסע איתם לתצפיות לרוב (אך לא תמיד).

אגב , כמה מתכננים כרגע לנסוע לאיילת השחר?
לאוניד.

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 10 אוק 2011 19:46 #8

שיקול החברתי הוא בהחלט שיקול עבורי.
בתצפיות אני פוגש המון חברים וותיקים (גם מאגודה) - ואם אינני טועה באתר החדש בעיקר יהיו חבר'ה מירושליים
לכן אני בנתיים בהתלבטות, ואשתדל להחליט בהקדם :)
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 10 אוק 2011 20:33 #9

חברים יקרים ערב טוב,
אני קורא את כל התגובות ועל פני חיוך רחב... :D
איזה תרבות שיחה שמתורגמת לכתיבה! פשוט מקסים.

אז כך, כמי שהעלה את השרשור אני מרגיש צורך להגיב .
כולכם צודקים !
צודק ארי שכתב את השיקולים.
צודק לאוניד שכתב שהוא חבר בעמותה.
צודק אופיר שכתב שאיננו תלויים בזה או באחר.
צוקד ולאסוב מיכאל שכתב שהעדפתו הינה לצאת בחברת אנשים שמכיר.

נכון, שזהו אתר חדש וישנם אנשים חדשים, אני מודה גם בשבילי.
ישנם אנשים שמגבשים דעות לעצמם וישנם אנשים שמייצרים ,דבקים ומכתיבי דעות לרבים. אילו בדרך כלל מובילי קהל. אין רע בכך, ההפך, היתרון האדיר בריבוי דעות הופך אתר זה לפלורליסטי ,מגוון דעות, משמע רעיונות חדשים תמיד, מה שאומר חדשנות. וחדשנות זה כאן !
ועוד יותר משמח אותי שאנשים כאן כותבים את דעותיהם, מעבירים ממצב חשיבתי ולדעה פומבית. זה מדהים כל עוד זה בגדר הפרופורציות המקובלות בגבול הלשון החיובית וחלילה לא בגידופים ודברי הבל.
חדשנות ואנשים חדשים- את התוצאה ל"רוצים שינוי" בנושא האסטרונומיה בארצנו התקבלה כהוכחה עם חותמת "אתר אסטרונומיה" בתצפית האחרונה בהר הטייסים, מטר "הדרקואידים".
לשינוי ההכרחי למעלה מ 60 איש הגיעו דרך אתר זה. הגיעו והצביעו שינוי ברגליהם !
אם זה לא הצלחה ,חדשנות,פרצופים חדשים וישנים אז מה כן ?

רשמתי את שהתכוונתי, יציאה לתצפית מתוך מטרה / כוונה לאפשר לחברים שמעוניינים להצטרף אלי ולארי. חלילה אין בכוונתי לפלג מחברים אחרים כגון חברי האגודה או חלילה מחבריו הקרובים למיכאל ולאסוב. איני מתיימר ליצור מחלוקת מי יצא לאן ,ומי שלא איתי אז לא. ויתרה על כך מפילוג ולקרע.
למי שמכיר אותי ולא מעט כאן מכירים אותי חלקם באופן אישי יותר או פחות, יודעים שזה לא אני. אני כאן לתת אלטרנטיבה נוספת. אני מודע שאני רצוף בדעות ודבקות במטרה,חדשנות ורעיונות. אך זו דעתי, ואני מקווה שרובכם מקבלים אותה.

שכל אחד ירגיש הכי חופשי לצאת להיכן שליבו מרגיש הכי נוח.
העיקר שלכולנו יהיו שמיים צלולים ומלאי חוויות.

אוהב את כולכם,
מיכאל פימה

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 13 אוק 2011 11:36 #10

שלום חברים

קראתי בעיון רב את כל השרשור הזה , עלי לציין שיש הרבה אמת בכל מה שנכתב כאן
אבל לפי דעתי יש כמה דברים שצריך לחשוב עליהם פעמיים אם כדאי לקיים תצפית באיילת השחר ואני אסביר

כאשר יוצאים פעם בחודש לתצפית אני חושב שצריך לבחור מקום שהוא בין החשוכים בארץ שזה אזור הנגב , כל יתר הפעמים אפשר לעשות את התצפיות במקום החדש ליד איילת השחר, הרי אנחנו שואפים תמיד למקום שהוא החשוך ביותר . מבחינת הלחות : אני לא יודע כמה לחות ורוחות יש במקום שבאזור איילת השחר, אני יכול רק לנחש ששם תהיה לחות רבה יותר מנחל ברק (המקום הפחות מסוכן מבחינת בטחון) וכנראה יותר רוחות במהלך שנה , בנוסף בלילות החורף הצפי הוא ששם יהיו יותר גשמים ותהיה עננות רבה יותר מנחל ברק .

לסיכום :
אני חושב שפעם לחודש כדאי לרדת לדרום הרחוק ולו רק מהסיבה ששם יותר חשוך וכך יהיה אפשר לנצל את כל הלילה או לפחות 90% מהלילה , את כל שאר החודש יהיה אפשר לעשות תצפיות שהן יותר קרובות לבית

יונתן
יונתן אליכיס
מצפה כוכבים נייד למשפחות וקבוצות
http://www.astrofun.co.il
ציוד:
טלסקופ דובסוני Orion xx12i
omagon 2" 32mm,speerswaler 1/4" 14mm
ExploreScientific 1/4" 6.4mm 8.8mm,meade 2" 26mm...
Time to create page: 0.191 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 17 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת