ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 15 אוק 2011 22:24 #21

עדכון חשוב !

לכל הבאים מאזור הדרום והמרכז.
על מנת לא לבלבל אתכם עם הוראות הגעה, נקודת המפגש הראשונה לבאים מאיזורים אילו הוא:
כביש 443 לאזור מודיעין, ממשיכים ישר עד להגעה לתחנת דלק, בתחנה ימתין לכם ארי ידידנו, שעת מפגש 16:00

לבאים מכביש ת"א ירושלים- פונים ימינה לכביש 443 לכיוון מודיעין, נוסעים כל הזמן ישר ,חולפים את מודיעין והמחסום הצבאי,נוסעים ישר ובצד ימין ישנה תחנת דלק. הגעתם ליעד.

לבאים מאזור הדרום כביש 6 צפונה- יורדים "במחלף בן שמן" ופונים לכיוון מודיעין,כביש 443, יתר ההוראות כנ"ל.

מצורף לינק לגוגל מפות של נקודת המפגש הנ"ל

http://maps.google.com/?hl=iw&ll=31.882 ... 18&vpsrc=6

מנקודת מפגש זו כולכם תסעו אחר ארי.

שמיים צלולים.
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 16 אוק 2011 11:27 #22

יש אפשרות לבוא מאוחר יותר? 16:00 קצת מוקדם לטעמי לבוא לתצפית.
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 16 אוק 2011 11:58 #23

מיכאל, בהתחשב ששקיעת השמש בשעה 16:55.
ונקודת המפגש הראשונה על כביש 443 בשעה 16:00
עד שכולם יגיעו לנקודת המפגש השניה זה זמן נסיעה כ 40 דקות. עוד 10 דקות נסיעה עד לנקודת התצפית.
מה שאומר שאנחנו מגיעים עם השקיעה אך עדיין באור יום , זאת על מנת שנתמקם באור.

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 19 אוק 2011 00:26 #24

• eorion2
  • eorion2's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
לילה טוב
מבחינת מרחק - האתר המוצע מנצח בהליכה.
מבחינת לחות, האתר המוצע כנראה יותר יבש מכל מקום אחר בו צפינו בשנים האחרונות.
מבחינת ראות? אפשר להתווכח. מחנהנטוש נמצא מעל פני הים, כך גם נקרות.
מתחת לפני הים, האוויר דחוס יותר. תצפיות שעשיתי באזור ים המלח ו/או כינרת במסגרות מילואים, לא היו איכותיות במיוחד (בלשון המעטה).
עם כל הכבוד לשם, היפה, הרי שיש בישראל קיבוץ שנקרא איילת השחר, בצפון, ליד ראש פינה.
השם מבלבל. ממליץ לבחור שם אחר.
ושאלה נוספת, לא בהקשר פוליטי אלא בטיחותי/בטחוני, האם האתר הזה נמצא בתוך גבולות הקו הירוק?
שכן אם לא, כל דבר שיקאה שם שלא מתוכנן, עם כל הכבוד לקרבה לבסיס צבאי... יהיה מ-א-ו-ד בעייתי מבחינת ביטוח וכו'.

עדן
עדן אוריון
[url=http://edenorion.com" onclick="window.open(this.href);return false;]http://edenorion.com[/url]
Orion 80 ED
six inches f/15 Achromat Refractor
Ten Inches f/5 Dobsonian

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 19 אוק 2011 09:32 #25

עדן רוב שלומות.

בנוגע לאיכות שמיים-בתצפית האחרונה איכות השמיים היתה טובה למדי (לא מצויין!).בהתחשב בתנאים שסבבו אותנו ושהיו גרועים הרבה יותר.יכולת בנקל לראות את שביל החלב,ראות ושקיפות טובים מאוד,לחות נמוכה עד 70%,רוח שמשעה 20:30 פסקה כמעט לחלוטין.
כמובן שאין ליחס נתונים אילו לנתוני קבע ובכל תצפית אבנה תחזית מזה״א נקודתית.
גובה איזור התצפית ״איילת השחר״ הינו 60 מטר מעל פני הים. באופן יחסי הוא טוב. יאילו היינו יורדים מטה יותר לכיוון ה -300 מטר. שם גם היינו נתקלים בטורבילנציות ומאטמוספרה דחוסה יותר,צודק.

בנוגע לביטוח ואישורים.
כפי שציינתי בעבר,בפורומים שונים וגם כאן. אני מתאם את היציאה והשהייה בשטח עם גורמי צה״ל ורט״ג. זאת על מנת שבראש ובראשונה ידעו היכן אנו ושנית שיאשרו את היציאה מבחינת התרעות ביטחוניות. והיה וגורמי הביטחון לא ימצאו לנכון ששהותנו תתבצע בבטחה וגם באחוזי סיכון נמוכים הם לא יאשרו יציאה. אני אנהג עפ״י ההנחיות.

עד כה על פי מיטב הבנתי (עפ״י בדיקה שערכתי מול פיקוד מרכז ודרום, רט"ג ומשטרת ישראל) כל ירידה ,לכל תצפית שבוצעה בעבר ושכללה מעל שלושה אנשים (עפ"י החוק) כלל וכלל אינה היתה מדווחת או מתועדת בעבר!
הרי שאישור שכזה מצריך מלווה עם נשק וחובש (הביטוח יתפוס רק אם קיימים גורמים אילו+אישור שהייה). כמו כן נכון שעד לרגע זה הרוב שיוצאים ומתאמים תצפיות בכל האזורים אינם מתאמים מול אף גורם ! זאת מלבדי (שמוציא אישורים פורמליים) ויונתן אליכסי שמבקש לדעת טלפונית מול פיקוד דרום על התרעות ודעתם בנושא .

מאוד מחמיא שלאחר שהעלתי נושא זה לכותרות ,אנשים בחוג חובבי האסטרונומיה מתעניינים ביציאה מוסדרת ומתואמת. עצם העובדה שאתה העלת זאת ראויה לציון לשבח ומראה על דאגתך לרבים והרצון להסדרת היציאות בתאום ביטחוני מלא.
הרמת הכפפה מצידי מעניקה למספר מתצפתים סדר וביטחון מסויים. ואני שמוכן לתרום לקהילה מתוך רצון ודאגה לוקח על עצמי את נושא הפרוצדורה הכרוחה בכך.
בנוגע לביטוח אישי- הרעיון כפי שציינתי הינו קבלת אישורים ,לא ביטוחים. כפי שעד כה, כל אחד לעצמו. איני מכיר מישהו שהוציא ביטוח על חלילה נזק שיגרם לו מחוץ לרכבו (ברכב קיים ביטוח חובה שמכסה נפגעים), או שאני טועה ומשהו אכן ראה במו עיניו פוליסת ביטוח שכזו.... תקנו אותי אם אני טועה.

הערה - היציאה לכל תצפית באשר היא. גם אם ירידה למחוזות הנגב,101,פארק בריטניה הינה על אחריות המתצפת בלבד!

בנוגע לשם- אני אדאג לציין ״איילת השחר,ים המלח״. למנוע בלבול עם הצפון.

כמו כן אשמח אם תצטרף איתי לתצפית הקרובה ותעריך את המקום עפ״י מיטב הבנתך ומקצועיותך הרבה. אין יותר טוב מכך.  

חג שמח ושמיים צלולים.
פימה מיכאל

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 19 אוק 2011 09:39 #26

צריך לקחת בחשבון את מז"א שיכול להיות לא לטובתינו
ולכן צריך שתהיה לנו אופציה למיקום חילופי בנגב , כיוון שמערות חזן ופארק בריטניה יכולים להיות עם לחות גבוהה מדי
יונתן אליכיס
מצפה כוכבים נייד למשפחות וקבוצות
http://www.astrofun.co.il
ציוד:
טלסקופ דובסוני Orion xx12i
omagon 2" 32mm,speerswaler 1/4" 14mm
ExploreScientific 1/4" 6.4mm 8.8mm,meade 2" 26mm...

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 19 אוק 2011 11:05 #27

יונתן היקר,

תודה על דאגתך ובצדק.

כל דבר בעיתו.
יום לפני התצפית אפרסם תחזית מזה"א לאתר התצפית.
חלופה תמיד נלקחת בחשבון.

תודה על ההערה וההארה.

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 20 אוק 2011 04:23 #28

תרשמו אותי כמגיע 3: אני ואבא שלי

אני בטוח שיהיה מעניין, אך מטרידה אותי העובדה שאנו דווקא לא נוסעים לנגב.
לא התרשמתי מהק"מ ה101, ואני בטוח שנחל ברק יהווה חלופה מצויינת, אך האם גם איילת השחר?
היא קרובה יותר למרכז, ויש להניח שזיהום האור רב יותר.
Celestron 130SLT 5.1'' Robotic Newtonian
Trust WB-5400 Webcam

3:

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 20 אוק 2011 07:38 #29

נרשמת.
אני בטוח שתהנו.
עכשיו הכל תלוי במזג האויר.

תצפית ב "איילת השחר",ים המלח בתאריך 28.10.2011 22 אוק 2011 00:05 #30

חברים יקרים רוב שלומות,
אני מתחיל "לסגור קצוות" לקראת הגשת בקשה מסודרת. כפי שציינתי ניתן להרשם כאן ולאשר הגעתכם איתנו לתצפית.
הרשימה תיסגר ביום שבת בחצות 22.10.2011, אני מגיש את הבקשה ביום ראשון בבוקר.

תאריך מפגש: 28.10.2011, יום שישי.
שעה ונקודת מפגש: 16:30 תחנת דלק מישור אדומים, ירידות לים המלח.

קיימות לנוחיותכם שתי נקודות מפגש.

נקודת המפגש הראשונה - לבאים מאזור הצפון,מרכז הארץ ודרום ,כביש 443 לאזור מודיעין, ממשיכים ישר עד להגעה לתחנת דלק, בתחנה ימתין לכם ארי ידידנו, שעת מפגש 16:00

הוראות הגעה לנקודת מפגש ראשונה:
לבאים מכביש ת"א ירושלים- פונים ימינה לכביש 443 לכיוון מודיעין, נוסעים כל הזמן ישר ,חולפים את מודיעין והמחסום הצבאי,נוסעים ישר ובצד ימין ישנה תחנת דלק. הגעתם ליעד.

לבאים מאזור הדרום כביש 6 צפונה- יורדים "במחלף בן שמן" ופונים לכיוון מודיעין,כביש 443, יתר ההוראות כנ"ל.
מנקודת מפגש זו תפגשו את ארי מיודענו ותסעו אחריו.

נקודת מפגש ראשונה כביש 443,לינק בגוגל מפות

נקודת מפגש שניה- לכל מי שלא יגיע דרך כביש 443 אלה יגיע על כביש מספר 1 לירושלים, כיוון ים המלח.

הוראות הגעה לנקודת מפגש שניה:
כיוון כללי, ים המלח.
נוסעים על כביש מספר 1 (שילוט כחול). בכניסה לירושלים ישנה פניה ימינה "מנהרת הארזים" פונים ונוסעים כל הזמן ישר. מגיעים לצומת גדולה,"מחלף יגאל ידין" ונוסעים ישר, אתם כל הזמן על כביש מספר 1 (שילוט כחול) ומחפשים את השילוט "מעלה אדומים". הצומת הגדולה הבאה "צומת הגבעה הצרפתית". גם ברמזורים אלו נוסעים ישר, כביש מספר 1 (שילוט אדום). ממשיכים בנסיעה ישרה כל הזמן עד שמתחילים לרדת את הירידות של מעלה אדומים, להיזהר לא לפנות למעלה אדומים ימינה אלה להמשיך כל הזמן ישר על כביש מספר 1 (שילוט אדום), לאחר העיקול שמאלה ,בתום הירידות ממשיכים כ 5 דקות נסיעה עד שרואים את תחנת הדלק של חברת "דלק" בצד ימין. פונים ימינה לכניסה לתחנת הדלק, בצידו ישנו משטח עפר גדול שם נחכה לכולכם.
לבאים בעזרת מכשיר ניווט יש להזין: עיר:מעלה אדומים, רחוב:החברה הכלכלית 1.

נקודת מפגש שניה-מישור אדומים,לינק בגוגל מפות

הערות/הודעות.

1. היציאה כפופה ומותנת באישור גורמי הביטחון ,עפ"י שיקולים ביטחוניים ! ברגע שיהיה אישור אעלה אותו לכאן. והיה ולא יינתן אישור ,אודיע על כך בהקדם האפשרי.
2. כל מי שנרשם יקבל "הודעה אישית" עם מספרי הטלפונים שלי ושל ארי. אבקש לשלוח לי את מספר הנייד שלכם ליצירת קשר ותאום.
3. "דיסקרטיות"- לא מעט אנשים צופים בנו.חלקם רשומים ,אך רובם הגדול עדיין לא. כל אחד וסיבותיו עימו ועל כך אני מכבד עד דעתו באשר היא.
לכל מי שצופה בנו , לא רשום ורוצה להצטרף לתצפית, אתם מוזמנים בברכה. יש המון מקום באזור התצפית למי שירצה להתרחק משאר הקבוצה (יש לא מעט שמעדיפים כך) ועדיין רוצה למסד ולארגן את יציאתו עם כולם, גם זה אפשרי. ניתן לעשות זאת גם למייל שלי ב - This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

לרשומים באתר שלא מעוניינים להגיב לשרשור ,ורוצים להצטרף. אני מכבד דעתכם. ניתן לשלוח אלי גם את אישורכם ב "הודעה אישית".

שמיים צלולים.
Time to create page: 0.128 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 106 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת