ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: התצפית עבודה שהייתה לי אתמול

התצפית עבודה שהייתה לי אתמול 24 מרס 2012 11:32 #1

אני אף פעם לא כותב כאן על העבודות שלי אבל המצב הזה היה קצת חריג מכל עבודה שהייתה ובגלל זה גם לא הגעתי לצערי ולשמחתי לתצפית במחנטוש

העבודה הייתה צריכה להתחיל בשעה 19:30 אני הגעתי למקום (נחל נקרות מקום תצפית שכל חובב וותיק מכיר) שעה מוקדם יותר .
במהלך הנסיעה שלי למקום ליד שדה בוקר ודרומה ראיתי באופק ענן של ערפל שמתקרב מכיוון מערב וראיתי גם קצת אובך שעדיין לא ירד מיום שלישי ורביעי .
כבר התחלתי לחשוב שאולי לא תהיה עבודה וחשבתי עליכם האנשים במחנטוש שאולי גם אצלכם יש ערפילים . כשהתחלתי לרדת למכתש עדיין ראיתי את האובך והערפל הקטן אבל כשהגעתי למקום הכל התהפך לא היה זכר לשום ערפל רק היה אובך קטן באופק , התחלתי להרכיב את הציוד בעזרתו של המדריך שהזמין אותי והגיע איתי ביחד למקום, הייתה רוח חזקה במקום ולאט לאט ירדה לה ,היה לי בערך 40 דקות עד שיגיע האוטובוס והתחלתי לצפות להנאתי על ערפילית אוריון שלאט לאט שוקעת לה , על M46,M47,M81-82,M38,M37,M36 ואז המדריך שלהם קיבל טלפון שהקבוצה תתעכב לכמעט שעתיים ובמקום להתחיל ב19:30 התחלנו ב 21:30 כך שלי היו עוד שעתיים שלמות לתצפת ביופיו של הייקום, המשכתי לצפות בצדק שכבר היה די למטה על נוגה על מאדים ולידו 3 הגלקסיות של האריה עדיין באריה ראיתי ברגל האחורית שלו את הגלקסיות M65,M66
בשעה 20:30 כבר ראיתי את שבתאי בגוגב די מספיק כדי לצפות בו , הגעתי לדובה הגדולה וצפיתי ב M108,M97,M106,M101 בכלבי צייד ובשערות שולמית שלל גלקסיות בינהן את M64,M51,M87,M63,M94 ואת ה NIDDLE (גלקסיית המחת).

כפי הקבוצה אמרה בשעה 21:30 הם הגיעו והתחלתי לעבוד , סיימתי את העבודה ב 23:30 וכבר לא רציתי להגיע אליכם ולהפריע גם לוויזואל וגם לצלמים , אני נהניתי בשעתיים שלוש שהיו לי אני חושב שהספקתי הרבה מאוד בזמן שהיה לי לפני שהקבוצה הגיעה .

בדרך חזרה הבייתה נתקלתי כמה פעמים בערפל , מעניין איך היה לכם הלילה במבחינת הערפל והלחות והרוחות

מקווה שאגיע לתצפית הבאה
יונתן אליכיס
מצפה כוכבים נייד למשפחות וקבוצות
http://www.astrofun.co.il
ציוד:
טלסקופ דובסוני Orion xx12i
omagon 2" 32mm,speerswaler 1/4" 14mm
ExploreScientific 1/4" 6.4mm 8.8mm,meade 2" 26mm...
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה
Time to create page: 0.070 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 65 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת