ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: תצפית 16/5 בורות לוץ

תצפית 16/5 בורות לוץ 17 מאי 2012 10:10 #1

אחרי יומיים של התלבטויות אם לצאת לתצפית או לא , ואחרי שראינו כי כל האתרים אומרים שיהיה נקי החלטנו מיכאל צוקראן ,
פיליפ ואני לרדת לבורות לוץ , לפי התחזית הלחות תגיע עד 50% וכך היה וללא רוח .
בדרך לבורות לוץ כבר אחרי באר שבע ראיתי ענן אבק וחול מעלי כח הדרך וכשעצרתי בתחנת הדלק פז בעובדת לחכות לפיליפ ומיכאל (היו 15 דקות מאחורי) ראיתי את החול והאבק האוויר בכל מקום , שמיים כמובן לא היו ובקושי ראיתי את הגבעות מסביב , הייתה רוח מטורפת שהעיפה כמעט כל דבר .התחלתי לבדוק שוב באתר מז"א וכולם אמרו שיהיה נקי , תוך כדי שאני בודק באתרים פיליפ עם מיכאל הגיעו ואז קיבלנו את ההחלטה להמשיך לבורות לוץלמרות מה שראינו , במהלך הנסיעה לשם השמיים לאט לאט התבהרו וכשהגענו למקום השמיים היו דיי נקיים והתנקו בהמשך .

פיליפ ומיכאל בצילומים ואני כמובן בוויזואל , החלטתי להתמקד הפעם באזור הדרומי יותר כלומר ב hidra , crater, lupus ,centaurus וכמובן האובייקטים הרגילים כמו m13, m57, m56 , הגלקסיות בבטולה ואיתם שרשרת מרקריין , m51, m101, m104 גלקסיית האנטנה בין האובייקטים הדרומיים צפיתי ב :
centaurus A , the jupiter ghost nebula כמה גלקסיות נוספות באזור הדרומי כולל כמה צבירים סגורים .
ולקינוח לפני שהתקפלתי צפיתי בלגונה והטריפיד , m22 , m17

התקפלתי קצת אחרי 1 וחזרתי הבייתה .

לסיכום : בתצפית של 4-5 שעות הספקתי הרבה אובייקטים , השמיים לא היו מושלמים כמו בחודש שעבר אבל היה נקי ללא רוח או לחות .

נקווה שביום שישי יהיה יותר טוב .

רק לידיעתכם בנוגע לשרשור מתחת , לגבי המקום בורות לוץ : אני יכול להגיד לכם במאת האחוזים שבבורות לוץ השמיים קצת יותר חשוכים ממחנטוש , בגלל הגבעות שחוסמות את ההילות בצפון , צפון מזרח . נכון ואני מסכים עם עידו שכביש הגישה לשם הוא קצת בעייתי אבל עברתי אותו בהצלחה כבר החודש השני, כפי שסרג'ו אמר אם נוסעים בכביש הזה לאט ובעדינות אז לא יקרה כלום לרכב , הרכב של פיליפ הוא נמוך מאוד והוא הצליח לעבור את הכביש בלי שום בעייה .
מצד שני יכולים להיות שם אנשים עם מדורות ואוטובוסים כיוון שמדובר ביום שישי
יונתן אליכיס
מצפה כוכבים נייד למשפחות וקבוצות
http://www.astrofun.co.il
ציוד:
טלסקופ דובסוני Orion xx12i
omagon 2" 32mm,speerswaler 1/4" 14mm
ExploreScientific 1/4" 6.4mm 8.8mm,meade 2" 26mm...
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה
Time to create page: 0.193 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 31 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת