ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: מישהו היום בשטח?

מישהו היום בשטח? 19 אוק 2011 19:29 #1

• ldti
  • ldti's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
שלום לכולם.

האם מישהו מתכנן לצאת היום לשטח?
לאוניד.
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

מישהו היום בשטח? 19 אוק 2011 20:03 #2

חשבתי לנסוע לחפש אולי מקומות חשוכים יותר בדרום פארק בריטניה, בקרבת יישובי בית ניר או לוזית.
אבל מאחר ולא יודע אם אמצע אתר נוח - אני לא תכננתי לקחת ציוד או לעשות תצפית רצינית.
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com

מישהו היום בשטח? 19 אוק 2011 20:07 #3

• ldti
  • ldti's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
אם בכל זאת תחליט לקחת ציוד , דבר איתי. יש אנשים שישמחו לעשות היום תצפית... ואם יש לך T ADAPTER אז בכלל טוב.
לאוניד.

מישהו היום בשטח? 19 אוק 2011 20:27 #4

מיכאל,

מצרף לך כמה טיפים וקישורים למקומות הנ"ל

פארק בריטניה, אזור דרומי,שביל עפר.

http://maps.google.com/?hl=iw&ll=31.688 ... 18&vpsrc=6

לוזית, מערות לוזית, משטח חצץ, זיהירות!!!!! לא להסתובב בשטח, אך ורק בחניה(גדולה) במקום בורות עמוקים גובה 30 מטר עומק!!!!!!!!

http://maps.google.com/?hl=iw&ll=31.676 ... 19&vpsrc=6

עדכן אותי מהשטח.... ;)

מישהו היום בשטח? 19 אוק 2011 20:34 #5

תודה על אזהרות. את האתר השני בדיוק סימנתי כמקום טוב בפוטנציאל. אני אעדכן.
אני בא בלי ציוד. רק משקפת. לשבת, לבדוק, לשתות תה עם עוגה ולנסוע :)
אם מישהו עושה תצפית של ממש באיזור - אשמח אם תעדכמו אותי. אבל לא לבנות עליי.
מיכאל ולסוב
www.deepskywatch.com

מישהו היום בשטח? 19 אוק 2011 20:47 #6

מיכאל,
בלוזית כאשר אתה פונה בשביל העולה לחניה הזהר מהחריצים העמוקים שבדרך הכורכר, בקלות אתה יכול "לקלף" את הצמיג מהג'נט !

מישהו היום בשטח? 20 אוק 2011 07:59 #7

אתמול מזג האויר הקריר והשמיים הצלולים בירושלים ,הכוכבים נראו היטב,שום ענן בשמיים.
הוצאתי את הטלסקופ למרפסת ביתי והתחלתי לצפות.
חוזק הטורבילנציות גרם לכוכבים לרצד בצורה חזקה מאוד,עד שהרגשתי ממש לא נעים לצפות. ויתרתי לאחר שעה.

מישהו היום בשטח? 20 אוק 2011 11:18 #8

בדקתי איזה כמה אתרים באיזור.

1) חניון במערות לוזית. החסרון של המקום הוא בעיקר דרך גישה שלא הכי איכותית. כמו כן החניון הגדול לא ממש מתאים, מאחר והוא עם שיפוע ופתוח לאורות של יישוב סמוך. החניון הקטן לעומת זאת - מאוד חמוד, ומוסתר היטב מכל האורות. רק שהוא לא יכול להכיל הרבה אנשים. לגבי השמיים: בצפון יש זיהום אור מסויים, אבל כל שאר כיפת השמיים (ומה שחשוב - הדרום) נקיים מזיהום אור. מה שכן סה"כ בהירות הכוכבים ש ניתן לראות לא עולה בהרבה על מה שמקבלים באתר האחרון בו צפינו בפארק בריטניה (מגרש המשחקים). אולי 0.1 מגניטודה יותר.

2) רחבה באיזור בין בית ניר לבית גוברין. המקום ממוקם עוד יותר דרומה. הגישה היא דרך דרך עפר די טובה. רק צריך להזהר מהירידה לדרך עצמה ולבוא ב 90 מעלות מהכביש.
הרחבה מאוד גדולה וישרה. המקום מרוחק באופן שווה, בערך, מכל מקורות זיהום האור בסביבה. כלומר יש זיהום אור מאוד קטן, אך באופן שווה ובכל האופק. מצ"ב תמונה לדוגמא. התמונה היא בצרוה קרובה מדמה את רמת זיהום האור שרואים בעין, וזה זהה בכל האופק. רואים כוכבים בואתה מגניטודה בערך כמו באתר הקודם. אולי *קצת* יותר.
http://maps.google.com/?ll=31.628975,34 ... 17&vpsrc=6

עקב מרחק הנסיעה הארוך יותר וגישה קצת פחות נוחה - לא חושב שיתרונות של האתרים מבחינת השמיים עושים אותם יותר אטרקטיביים ממגרש המשחקים.
אלא אם יש צורך באתר עם *כל* כיפת כשמיים פתוחה, ועם רמת זיהום אור סבירה יחסית. או שרוצים להביא קבוצה גדולה. במקרה זה יש יתרון לאתר מס' 2.
או שמעוניינים לצלם לכוון הדרום - במקרה זה מערות לוזית מהוות יתרון.

עוד נקודה על הערכת בהירות השמיים. אני רוב השנים הייתי מדפיס מפה, ובודק בשטח אילו כוכבים במפה ניתן לראות. זו לא שיטה הכי מומלצת. בזמן האחרון עברתי לשיטת ספירת הכוכבים, שהיא נחשבת יותר "אובייקטיבית". מה שכן היא נותנת תוצאה יותר נמוכה. כל רשימת האתרים שלי "מכויילת" על פי השיטה הישנה. כלומר כדאי (אעשה זאת בקרוב) להוריד בערך 0.2 מכל הערכים של בהירות הנראית. ואז נראה שבפארק בריטניה רואים כ 5.8, הר הטייסים נניח 5.6-5.7, במצפה רמון 6.5-6.7 וכדומה, תלוי בשקיפות השמיים.
קבצים מצורפים:
מיכאל ולסוב
www.deepskywatch.com
Time to create page: 0.098 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 192 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת