ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: סיכום תצפית נחל ברק 28 לאוקטובר 2011

סיכום תצפית נחל ברק 28 לאוקטובר 2011 29 אוק 2011 20:18 #1

טוב, אז אחרי בערך שנה של היעדרות מתצפיות dark time החלטתי כי מספיק ודי!
ביום שישי בצהריים חתכתי קצת מוקדם מהלימודים, ונפגשנו עידו ואני אצל בלומצי יחד עם שלושת טלסקופינו ושלל פקלאותינו.
ניסינו להעמיס ואז פרקנו הכל וניסינו שוב.
וכמו שאמרו חכמינו:
"ולא זזה רוורס"
האוטו גדול, אבל לא מספיק גדול ובתחושת באסה קלה החלטנו להשאיר את הטלסקופ שלי בבית ולנסוע עם שני הדובסוניים של עידו ואריה.
זה אולי לא ייאמן, אבל זה ממש לא קילקל את המצברוח וה"High" מעצם העובדה שהנה סופסוף אני חוזר לתצפית במדבר בהחלט התגבר על הוויתור על טלסקופ.

נסענו והגענו לנחל ברק.
העננים נשבו, ורוח כיסתה את השמיים...
איכשהו, עדיין הייתי מבסוט מזה שאני בתצפית אפילו שהיו ספקות שבכלל יהיה מה לראות.
ניצלתי את הזמן ע"מ לטייל בינות לאנשים ולטלסקופים. הכרתי את צלליותיהם של שמות שראיתי בפורומים השונים מזה זמן רב אך מעולם לא פגשתי.
תמיד תענוג לפגוש חובבים אחרים לתחביב נפלא זה, להתרשם מהצעצועים השונים ולדסקס אסטרונומיה.

כשהתבהרו השמיים אט אט, התלבשתי מדי פעם על הטלסקופים של אריה או של עידו. בכוחות משותפים (אני ממש, ממש לא רגיל לדובסוניים) הצלחנו לראות שלל מרשים של אובייקטים.
כמובן שלא עשיתי את המתבקש ולא רשמתי כל מה שראינו, אבל אני כן מצליח להיזכר בכמה הבאים:
"Campbell's hydrogen star" - ערפילית פלנטרית קטנטנה שיושבת מעלות בודדות מהכפול היפה אלביראו. ערפילית זו (יש לה מיספור PK שאיני זוכר כרגע) דורשת דילוג כוכבים סבלני כיוון ש...היא נראית ככוכב בהגדלות נמוכות ובינוניות. רק לאחר הגעה לשדה אפשר לעבור להגדלה מכובדת ואז מגלים שהכוכב הזה - כמותו יש עוד הרבה מאד סביבו, בתוך שביל החלב... - הוא בעצם ערפילית פלנטרית קטנטנה ובהירה.

צביר גלקסיות Abell 426 ב-פרסאוס - קרוב מאד לכוכב המשתנה אלגול. דרך ה-12.5 אינץ' של "לוסי" הצלחנו לראות או לפחות לדמיין לפחות 4 גלקסיות בשדה
אני חייב לציין שעבור צביר צפוף כמו זה צריך להתארגן מבעוד מועד עם מפה מפורטת של איזור הצביר ע"מ לדעת למצוא ולזהות את מירב הגלקסיות האפשריות. גם המפות המפורטות של אורנומטריה לא מספיק טובות למטרות צפופות שכאלה.

ערפילית הקונוס - חלק מה-Hubble variable nebula בקבוצת Monoceros. הצלחנו למצוא את המכלול הגדול של הערפילית ואת השדה בו נמצא הקונוס עצמו (ערפילית כהה) אבל לא הצלחנו לראות את הקונוס עצמו גם בשימוש בפילטר H-beta

מעבר לאלה ולאובייקטים מאתגרים אחרים, צפינו כמובן ב"קלאסיקות" כמו ערפילית הטבעת, ערפילית המשקולת, M78, M35 ו-M15. כל אלה נראו ברורים ובהירים והיה טוב לראותם שוב לאחר חודשים רבים של געגועים

את התצפית סיימנו לקראת חמש בבוקר בשינה ערבה. מתוך האוהלים שלנו "ניסרנו" את הלילה והבוקר עד סביבות 11 בצהריים, או-אז קמנו, נסענו לקפה ושיחה נעימה אצל וויני ב-101 (תענוג תמיד!) ומשם לנסיעה הקצרה חזרה תל-אביבה.

לסיכום, למרות התנאים שלא היו מושלמים אני נהניתי מאד מהאסטרונומיה ומהאווירה. שמחתי מאד לפגוש את סרג'ו, גילי, ושוקה בפעם הראשונה (פגשתי עוד שניים שאיני מצליח להיזכר בשמם ועל כך סליחתכם!) וכמובן בחבר'ה הוותיקים שאיתם תמיד כיף להיפגש בכלל, ולעשות אסטרונומיה בפרט. תודה לכולכם שעשיתם סופשבוע נעים ומקווה שנהניתם כמוני.

בתצפיות ובשמחות,
אסף.
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

סיכום תצפית נחל ברק 28 לאוקטובר 2011 29 אוק 2011 21:20 #2

אסף ידידי ,
שמחתי לקרוא את סיכום התצפית בעיקר שבא כפי שציינת אחר זמן רב שלא יצאת! אני מניח שהגעגוע לשמיים והרעב רק גברו עכשיו ומרגע זה ואילך נראה אותך יותר בשטח... ;)

סיכום מעולה.
שמח שנהנתם.

סיכום תצפית נחל ברק 28 לאוקטובר 2011 29 אוק 2011 21:33 #3

היי אסף

באמת הרבה זמן לא היית בתצפיות , הגיע הזמן גם להנות
אחלה של סיכום.

מקווה לראות אותך ואת כולכם בתצפית הבאה 
יונתן אליכיס
מצפה כוכבים נייד למשפחות וקבוצות
http://www.astrofun.co.il
ציוד:
טלסקופ דובסוני Orion xx12i
omagon 2" 32mm,speerswaler 1/4" 14mm
ExploreScientific 1/4" 6.4mm 8.8mm,meade 2" 26mm...

סיכום תצפית נחל ברק 28 לאוקטובר 2011 29 אוק 2011 21:41 #4

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
עוד לילה מדהים ללא שום ספק!
אסף, שמחתי להכיר אותך אישית והודות לך על הזרקת את הדלק לינג’קטורים שלי בכל ביקור שלך ב”תחנה” שלי. :-)
אחרי שציינת כמה מטרות זה נהפך לאתגר וכיף אמיתי לרדוף אותם ללא שימוש ב-GOTO ואכן בסיום מציאותם זה הסיפוק האמיתי המדובר.
בתחילת הלילה התעסקתי עם הקולימציה של הטלסקופ שלי שלא הניחה לי בימים האחרונים ותודה לאסף, עידו ויוסי על עזרתכם
בנושא ועכשיו הכלל ברור לי, וזה מה שאני אוהב בטלסקופ מהגדם הזה, שכאשר הוא גם לא מקולמץ 100% הוא עדיין יכול לגרום לאפקט “הוואו”
ולתת תמונות חדות וברורות ומדהימות של אובייקטים.

הצוות הצלמים, גילי ומיכאל, תמיד תענוג לעבור בעמדות של “תיעוד היקום הנוכחי” שלכם ומילוי הדליים וחוויות בפוטונים. והפעם מיכאל, יומיים של הגדשה לפליידות,
מחכה לתוצאות בקוצר רוח, בתקווה שלא שחררת קלאצ’ לחצובה :-) :-) :-)
הודות לגילי על ההסברים על הציוד המרשים המביא רוגע והשקט הנפשי במהלך מיצוי התחביב. תמיד כיף להיות בקרבתכם ולדסקס על נושאים שלפעמים גולשים לנושאים
הפוליטיים ואחרים, ולא רק האסטרונומיה.

יוסי ויוהב, מה אגיד לכם? 20”? I’m speechless! A wormhole to the Universe! מדהים, הטלסקופ שגבוה ממני פי שניים, פשוט מדהים רק לעמוד לידו.
אריה, עידו ואסף, תמיד כיף לפגוש אתכם ועדיין לא ברור לי אך זה שלא פגשתי את “לוסי” לעזאזל???

בין השאר הנוכחים, שוקה, הרואי השחורות נתבדו בהחלט!!! כמו שהבאתי תשומת ליבם של החברים בבוקר לאמירה העתיקה: "מי שלא לוקח סיכון - לא שותה שמפניה!".
מקווה שנפגש בתצפית הבאה! פלג וההורים, אתם מדהימים!! לראות את כל המשפחה שותפה לתחביב, מה עוד אפשר לבקש?

לא אתחיל לנקום בשמות של כל האובייקטים במשך הלילה, אך היו רבים ומעניינים, גלקסיות, ערפיליות וצבירים, כל אחד ואחד מהם מקרבים אותך אל היקום,
ונותנים לך אפשרות למסע בזמן בין כוכבים ואולמות השונים שנשארים תעלומה לעינינו! עוד לילה מדהים עם שמיים שחורים וצלולים, ענן פה ושם מדי פעם,
שיחקו יותר תפקיד של רומנטיות של הלילה מאשר הפרעה, אוויר צח וחיק הטבע המדברי בהחלט הטעינו את המצברי החיים שלי לשבועות הבאים, עד שנפגש
בתצפית הבאה!!
- סרג'יו -

סיכום תצפית נחל ברק 28 לאוקטובר 2011 29 אוק 2011 22:05 #5

• Aphophis
  • Aphophis's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתקדם
היה מדהים, בס"כ תצפית שניה שלי אחרי התצפית לילה קודם עם גילי ומיכאל בבורות לוץ.
תודה לכולם על העזרה, ההסברים והחברה הנעימה ובאופן מיוחד:
מיכאל וגילי, המון תודה על הסבלנות והעזרה ב-2 הימים, סיור השמים של מיכאל היה בהחלט highlight :)
סרג'ו, תודה על ההסברים מאוד נהניתי לפגוש אותך ובהחלט תראה אותי בתצפיות הבאות (לא יודע לגבי ההורים, לא יודע עד כמה אני מצליח להדביק אותם, אבל לפחות הם מנעימים את הנסיעה :) ).
אסף, תודה על ההכוונות וההסברים והעזרה עם ההתמצאות.

פלג.

סיכום תצפית נחל ברק 28 לאוקטובר 2011 29 אוק 2011 23:45 #6

דו"ח יפה וברוך חוזר לשטח =)

גרמת לי קצת להתחרט על כך שהפעם בחרתי במדבר יהודה ולא נסעתי לנגב ;)
נקווה שחודש הבא יהיה מזג האוויר טוב ונוכל לצוד כמה אובייקטים מאתגרים

לגבי ערפלית ה cone - אני בעבר נסיתי מספר פעמים ללא הצלחה לראות אותה עם כמה טלסקופים.

הדבר "האקזוטי" היחיד שראיתי אתמול זה שובל של אוויר מיונן שנשאר אחרי מעבר של מטאור בהיר, דרך טלסקופ (הציור בדרך)
מיכאל ולסוב
אתר האסטרונומי שלי - מפות , מדריך תצפיות , רישומים , צילום
www.deepskywatch.com

סיכום תצפית נחל ברק 28 לאוקטובר 2011 29 אוק 2011 23:46 #7

סרג'ו היה נהדר לראותך תמיד תענוג.

תודה על העזרה ועל הסבלנות השיתוף בידע הנרחב שיש לך עם כולם אין ספק יש לנו בחבורה אנשים איכותיים.

תודה סר 2 GO
אתר הבית שלי:
[url=http://www.michaelastro.com" onclick="window.open(this.href);return false;]www.michaelastro.com[/url]

orion 80 m"m Triplet Apo cf
Tv r/f 0.8x
Canon 450 d moded
Guiding scope- Orion 80 m"m short tube
Eq6 mount sergo hypertune
Orion starshoot guider
Apogee 90 ra sa 88 m"m binos
Triple G cooling system

סיכום תצפית נחל ברק 28 לאוקטובר 2011 30 אוק 2011 01:02 #8

• AstroScience
  • AstroScience's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
מיכאל, אני כמעט בטוח שאתה ואני ראינו את אותו מטאור הבהיר שולסוב צייר.
זאת הפעם הראשונה בחיים שלי שראיתי מטאור נכנס לאטמוספרה בכזו מהירות, זה היה משהו מדהים... :o
- סרג'יו -

סיכום תצפית נחל ברק 28 לאוקטובר 2011 30 אוק 2011 10:48 #9

• kinn
  • kinn's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מתחיל
שלום אסף,שמח שנהניתם.
ניסיתי בכל לשון של נסיון להבין אם יש אנשים שיורדים דרומה.
כשהבנתי שהתצפית של האגודה מבוטלת, וכשאף אחד לא כתב שהוא מצטרף לצלמים, ויתרתי גם אני.
חבל, גם הפסדתי תצפית וגם הפסדתם מקום במכונית שלי לטלסקופ שלך.
וכנראה שגם הייתי נמנע מהמפתח שוודי שנפל לי על הרגל ביום שישי בלילה. 8-)
בקיצור, תשתדלו לעדכן על מנת שכולנו נוכל להנות בעתיד.

יובל.

סיכום תצפית נחל ברק 28 לאוקטובר 2011 30 אוק 2011 20:52 #10

שלום יובל!
קודם כל תודה רבה על ההצעה, הגם שפיספסנו זה את זה!

אני הייתי בלי שום העדפה לגבי אתר תצפית. רק כאשר נפגשנו אצל אריה בצהריים למדתי שנחל ברק הוא היעד שלנו (על ביטול תצפית האגודה לא ידעתי גם כן עד אותו הזמן).

אני בהחלט מקווה שבעתיד נוכל להסתנכרן טוב יותר וגם להיפגש עם או בלי טלסקופים.

שבוע טוב,
אסף.
Time to create page: 0.154 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 54 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת