ברוכים הבאים, Guest
שם משתמש סיסמה השאר אותי מחובר

נושא: תצפית ומזג האוויר.

תצפית ומזג האוויר. 06 אוק 2011 21:48 #1

אני לא אשכח את הפעמים הראשונות שהייתי מצטרף לתצפיות לבחינת טלסקופים עם חברים יקרים שדרכם ודרך ידיעותיהם למדתי הרבה טרם גיבשתי החלטה, מה אני רוצה....
פעם אחת זכורה לי היטב. הגענו לתצפית, כולי דרוך לקראתה, בכל זאת נסיעה והתארגנות . נפגשים, החברה מפרקים ומקימים את הציוד ו......מזג האוויר השתבש, עננות כיסתה את השמיים, רמת הלחות גבוה שגרמה לציוד לטפטף ושוב קיפול והתארגנות חזרה הביתה.

באותו הלילה שאלתי את עצמי. האם קיים איזה תחזית מזג האוויר שתחזה באופן כזה או אחר את הקרב ובא?
חיפשתי,שאלתי קיבלתי תשובות ולא התרצתי! החלטתי להרים את הכפפה וללמוד את הנושא. עלי לציין שהלימוד בתקופת הזמן שעברתי היתה מלאת מידע. בניתי מודל חיזוי לתחזית אסטרונומית והתחלתי להזין בה מידע מ 12 אתרים ושיכלולם. הבנתי שעליתי על משהו שכן רמת הדיוק 24 שעות לפני עלתה פלאים!
המשכתי עם התחביב להעמיק ולהתמקצע והתחלתי לבנות בעצמי תחזית ממפות סינופטיות ועוד. ביחד שיפרתי את התוצאות ונכון להיום טרם יציאה לתצפית אני מכין תחזית מזג האוויר שמנתחת מידע רלוונטי לאיכות שמיים ותנאים נוספים.
כך אנו יודעים לתכנן את צעדינו טרם היציאה לתצפית ומבטיחים ככל האפשר לנצל את התנאים זאת על מנת שלא נצטרך לצאת לריק.

מצורף קובץ דוגמא לתחזית אסטרונומית שאני מוציא...

שמיים צלולים.
קבצים מצורפים:
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה

תצפית ומזג האוויר. 06 אוק 2011 22:16 #2

• pageup
  • pageup's Avatar
  • מנותקים
  • גולש מומחה
  • Thank you received: 2
האמת שזה דיי מתסכל לצאת לתצפית ולחזור בלי כלום.
אבל זה רק מעצים את הכיף בפעם שזה כן מצליח.

כל הכבוד על ההתמודדות, אני פשוט מחכה ללילה שאחרי גשם ומתפלל לשמיים צלולים.

אהבתי את ה PDF, אני חושב שאפילו דני רופ היה מתבלבל, נראה מקצועי מאוד.
ואגב תצפיות שטח, אני מריח התארגנות לתצפית בקרוב,

אז פקח עיניים, בקרוב פורום התארגנות יציאה לשטח.
אופיר
פרסמו תכנים ותמונות - הצטרפו גם אתם לקהילה הישראלית לאסטרונומיה
Time to create page: 0.076 seconds

מחפשים אחר מידע נוסף? - הקלידו שאילתה מטה

(/)
Result not found!

סטטיסטיקה פורום אסטרונומיה

כעת בפורום 122 אורחים ו-אין רשומים מחוברים. הנתונים מתעדכנים בזמן אמת